1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Покажување на среден прст

Дискусија во 'Психологија' започната од Papillon.Papi, 28 декември 2013.

  1. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Многу ми е глупо и ниско да покажам среден прст. А и одамна не сум видела некој да покажува среден прст, веќе е изминато тоа. Сега со зборови се караат, не се покажување на среден прст.
     
  2. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Како мала, кога не знаев што значи. Цело време и` го покажував прстот на сестра ми. :D Да не претерам, ама по едно десетина пати дневно, и` го покажував сигурно. Детска радост, ќе научи нешто ново и мора да го промовира.
    [​IMG]
    Инаку сега не, во никој случај. Нема потреба. И онака само со сестра ми се карам. Кога ќе почнеме да водиме битки, јас сум таа што пробува да биде смирена. Она мислиш коса ќе си искорне, а јас и` се смешкам. Дефинитивно така повеќе е незгодно. А вака ако знае дека и јас сум нервозна, ќе и` се дигне егото. Додека поарно е она да си кине живци, а јас да си се смеам. :D Идиот сум, стварно. :rofl:
     
    На lana.del-rey и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
  3. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Oва со средниов прст ,стварно навистина од такт ме вади,поготово kога некоја нафатирана госпоѓица или госпожа у сообраќај го користи како ладно оружје,ем не знаат да возат на лента што служи за претицување,ем возат на место кај се вози над 100 ,а возат 60 ,ем не се тргаат у споредна лента и на сето тоа кога им блендираш или свириш тие нон шалантно ти дигаат среден прст,ама кога ќе им заржи човек,се заклучуваат у кола,толку била од силината со прстот.
     
  4. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Кој што има, тоа ќе покаже...

    Некој кој толку има во умот, не ќе ви покаже љубов, насмевка, разбирање...

    А, се почесто гледам каде родителите ги учат на дечињата да покажат среден прст. :puke:
     
  5. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Некогаш само со другарките на шала си покажуваме среден прст,ама онака на зезање меѓу нас.Инаку не,во други случаи не го употребувам ова,многу ниско ми е,заедно со тепачките.Како да немаш во мозокот па не знаеш на кој друг начин да се изразиш.
     
  6. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Мене дома кога ќе ми се испушти ај у бестрага, татко ми ќе ми даде еден остар поглед, а не па да се расфрлам со вакви гестикулации :D Шала на страна, јас не се служам ни со пцофки, со вакви работи уште помалку. Само со сестра ми дома знаеме да се зезаме со ова :lol:
    [​IMG]
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Ваков начин на гестикулација за мене е под ниво.Никогаш не сум помислила да манифестирам револт со употреба на прст.А и не сум забележала поскоро некој да изреагира вака.За се постои зборот,добар или лош ни одлучуваме како ќе реагираме во конкретната ситуација.
     
  8. Maria.Vampire

    Maria.Vampire Нов член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    437
    Не,не сум покажала нит па ке покажам.
    Глупо е,безсмислено.Тоа мене ми означува само прст кој се наоѓа во средината.Ништо повеќе.
     
  9. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Многу е покултурно да пцуеш него да покажеш среден прст. Тоа го разбрав од оригиналниот пост во темава? :D
     
  10. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Ги гледам малите деца по улица како покажуваат среден прст.Па и нема ли од кого да научат.Повеќето од денешната младина го практикуваат тоа.Јас дали 3 пати имам покажано среден прст. :!:
     
  11. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.033
    Пол:
    Женски
    Често покажувам среден прст. Обично кога некој ми докажува нешто безвезе, не прифаќа дека не е во право, па само му покажам среден прст, излегувам и чао пријатно.
     
  12. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl:
    Секогаш кога некој ќе ми каже нешто што не ми се допаѓа,некоја личност што ме нервира или некоја личност што ме исмејува :) ај си замолчувам,ама кога ќе замине,го покажувам средниот прст. :D
     
  13. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Никогаш.Многу пати ми доаѓало да покажам среден прст но во себе ќе си кажам (не паѓај толку ниско)и веднаш се смирувам.
     
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Пониско од ова - здравје. И никакво задоволство не ми причинува. Ако некој ме изнервира, му кажувам со зборови. 8) Единствено кај професори ова може да помине, кога веќе не смееш да им кажеш. :lol:
     
    На Nausicaa и Ema28 им се допаѓа ова.
  15. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Можеби сум малκу чудна, ниκогаш ама баш ниκогаш, отκаκо знам за себе јас сρеден пρст не сум поκажала. Знам неκогаш да опцујам и сл. ρаботи, ама сρеден пρст ниκогаш не сум κρенала. Едноставно во тие моменти не ми ни теκнало да поκажам сρеден пρст туκу повеќе пи теκнувало да се исплазам, иаκо мρазам да се плазам, глупо ми е, неκултуρно исто κаκо и поκажувањето на сρеден пρст. Зошто да пρавиме неκои одвρатни гρимаси и гестови κога можеме да упатиме само еден збоρ и да затвоρиме нечија уста!
     
  16. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Чиста вулгарност. Колку што се сеќавам никогаш не сум направила вакво нешто и нема да направам. Знам убаво и со зборови да се разберам.
     
  17. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Најчесто некои дечишта го прават знаков. Иначе мене многу ми е забегано коа ќе видам некој ставил така слика на фб, или пак некоја позната личност се сликала така, нели они оти се многу, јаки и генгста. :emo:
     
  18. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    И ова го правам :x Срамота :fubar:
    Еве кој ме инспирира да имам култура на ниво и да покажувам среден прст :D
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    Безвеза ми е, као кога немаш аргументи и беспомошен си у расправија тогаш го покажуеш средниот прст...и што? демек на тој што сте му покажале мислите увреден ќе се осети? Не, туку вие сте испаднале смешни и прости.
     
  20. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Го покажувам, така најлесно ги заќутувам луѓето што се прават "паметни".