1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќни ли сте?

Дискусија во 'Психологија' започната од chipo, 7 октомври 2011.

?

Среќни ли сте?

  1. Половично

    150 глас(а)
    15,4%
  2. Сум

    255 глас(а)
    26,1%
  3. Не сум

    158 глас(а)
    16,2%
  4. Можам да бидам и посреќна/ен

    287 глас(а)
    29,4%
  5. Што беше тоа среќа?

    127 глас(а)
    13,0%
  1. Plejg

    Plejg Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    5
    Среќна поради се што имам ... депримирана што се изгубив себе во тој процес.... |(
     
  2. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Не! Ама ни малку! :( во последно време се ме нервира,постојано сум под нервоза :@ :@ Затоа што ништо не е како што треба, во голема дилема сум што ств незнам што да правам(уффф :sweat: накратко кажано УНИШТЕНА :envy: )
     
  3. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Да, Среќна сум...Се надевам ќе продолжам да бидам така и среќата секој ден се повеќе ќе ми се насмевнува.
     
  4. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Среќна сум. Имам прекрасно семејство, пријатели, дечко. Кога ќе се разбудам секој ден, знам дека имам причина да се насмевнам, без разлика дали тоа е мирисот на утринското кафе кое ми го подготвила мајка ми, благодарноста на лицето на брат ми кога ќе поправи оценка, бидејќи сум му помогнала околу тоа, насмевката на лицето на татко ми кога пеам (а навистина мноогу лошо пеам), повикот од дечко ми да ме разбуди затоа што веќе е пладне, квалитетно поминатото време со пријателите. Се додека ги имам овие личности во мојот живот, ќе се чувствувам среќна.
    Да не заборавиме дека материјалните работи се битни, а истите со работа и труд се стекнуваат, но уште побитно е да не заборавиме дека брзо си одат, а на крајот, сепак, остануваат само оние вистински вредности.
     
    На Mama25 и Lovely93 им се допаѓа ова.
  5. Forever18

    Forever18 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    Кратко и јасно НЕ
     
  6. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Солидно среќен, би бил посреќен ако уште си го средам и љубовниот живот и добијам девојка, вака сам малце небива.
     
  7. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.158
    Паааа да речиме во глобала да срекна сум, но секогаш може и повеке
    Има денови каде сум скрешна на милиони парчиња но ,ете успевам некако да се средам а обично кога имам лош ден си легнувам со сила рано рано за да се разбудам со нов ден и нови сили и мисли
     
  8. So-Seductive

    So-Seductive Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    12
    Среќна сум. Имам кров над главата, имам топол дом, имам грижа и љубов од најдобрите родители на светов, го имам најпрекрасниот дечко што постои, имам верни другарки, имам добар успех на факултет, имам здравје, имам се! :)
     
    На Mama25, Lovely93, Saricko и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. mmm3

    mmm3 Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    11
    Да среќна сум, имам се што ми е потребно, фала му на Бога ги ценам сите работи што ги имам, не зборам за материјалното. Правете го тоа што ве исполнува и ќе бидете среќни, помогнете на лугето околу вас и ќе бидете среќни, прифатете се такви какви што сте и ќе бидете среќни, сакајте се и сакајте ги вашите најблиски. Тајната на среќата е во вас !! :*
     
  10. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    Охооо пресреќна..моето семејство е со мене (штоо е најважно) моите пријатели,па дури и моите миленичиња :lol: ..Нема нешто што би посакала повејќе..бидејќи сум презадоволна со се што имам и сум преемногу благодарна на сите..особена Бога :D :angel:
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Воопшто НЕ!

    На друго место (читај што подалеку од тука) со истите луѓе и со истиот памет СИГУРНО би била многу посреќна.

    Можеби еден ден, можеби :?:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Не. Но, многу ми е мило што повеќето од одговорите се позитивни. :)
     
  13. dani1

    dani1 Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Среќна сум и тоа многу имам прекрасно семејство,ја имам љубовта од човекот кој долго време го посакував , имам прекрасно големо дружтво ,доволно финансии за да си ги задоволам сите мои каприци, се заишав на тој факултет кој го сакав.
     
  14. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    820
    Пол:
    Женски
    Среќна сум, да :)
     
  15. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
  16. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
  17. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Многу пати си го поставувам ова прашање. Но никогаш не можам да најдам конечен одговор. Во целост кога ке погледнам во минатото, имало и срекни и многу тажни денови. А сега во сегашноста, би можела и да бидам посрекна од колку што сум.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Епа не.
    Ми фали оптимизам.Среќата си ја креираме сами,со нашите мисли,со нашиот поглед кон светот.
    Но како да бидам среќна кога семејството ми се распаѓа?Она што е основен фактор за среќа.
    Никогаш не сум сакала да бидам песимист,секогаш сум гледала да најдам нешто добро во лошото или да не мислам на лошо,но како да ја губам енергијата.Не е подобро,полошо е..Штета,поради тоа неможам комплетно да уживам во љубовта,и на сите вас што ви фали љубов најпрво заблагодарете се што ја имате љубовта и слогата во семејството ,верувајте се ќе дојде кога имате добро опкружување.Тоа е најважно.
    Сепак јас не се предавам,верувам ќе биде подобро,еден дел ќе ми фали ,но подобри денови ќе дојдат :)
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Derby

    Derby Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Имам родители,покрив над глава,полн фрижидер,вистински пријатели и секако цел живот пред мене.Можно ли е да не сум среќна?Иначе за прашањето мојот одговор е:Секако дека сум :D
     
  20. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    46.813
    Пол:
    Женски
    Многу , најмногу :) Го имам него моето маже, мојата љубов јас сум насреќната жена на светот :) :inlove: