1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави среќни?

Дискусија во 'Психологија' започната од biggirlsdontcry, 22 април 2012.

  1. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Малите нешта кои ми го исполнуваат денот и срцето. :)
    Ме прави среќна помислата дека тој е со мене, дека ме сака... :$
    Ме прави среќна времето поминато со него... :inlove:
     
  2. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Мене од секогаш ситници ме прават среќна.
    Пред се,среќна сум кога луѓето околу мене се среќни и добро расположени и здрави.
    Среќна сум кога знам дека сум сакана,дека има некој кој мисли на мене,некој на кој сум му важна.
    Среќна сум кога ќе положам испит,кога ќе си купам ново парче облека,кога. сум со добро друштво и кога пијам кафе со пријателките или со мама,кога мојата прва и единствена љубов ќе ми пише да ме праша дали сум добро.
    Среќна сум кога на моите најблиски им се случило нешто убаво и има уште безброј други работи кои ме прават среќна.
     
    На Tea95 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ogist

    Ogist Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2013
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    Вистинската медитација не само што те прави среќен, туку и те одржува здрав и смирен, значи зборам за сериозно медитирање, а не само обично седење а и едно читање на книгата ,,Како да се биде секогаш среќен,, од Парамханса Јогананда нуди фантастични совети за трајна среќа, а не обична или лажна среќа која доаѓа преку сетилата и трае многу кратко. :)
     
    На Crna Dama и glosipgirl им се допаѓа ова.
  4. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Среќна ме прави секојдневната медитација, читањето на книги, цртањето, пишувањето, спортувањето. Исто така, секој ден по неколку часа во зависност од слободното време поминувам во барање на внатрешниот мир, се прашувам која сум, зошто сум дојдена на овој свет, која е мојата цел, застанувам пред огледало и поминувам некое време задлабочувајќи се во сопствените очи. Поминување време во тишина, сама со себе, ете тоа е мојата вистинска среќа. Јас сум единствената личност која што може да ме направи среќна! Исто така, слушањето на добра релаксирачка музика и пеењето ме прават, ако не среќна, барем опуштена. Исто така, ме прави среќна слушањето на водата, без разлика дали се тоа бранови или само хармоничниот звук кој доаѓа од неа. Песната на птиците, очите на моето милениче. Искрената смеа на малите бебиња. Средена просторија во која можам да бидам продуктивна. Мали, но, значајни работи. Тоа е она што ме прави среќна.
     
    На Crna Dama и Dobie им се допаѓа ова.
  5. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Среќна сум кога сите околу мене се среќни,кога читам книга која ми се допаѓа,кога сум со друштвото и се забавуваме,кога спортувам,кога цела фамилија сме заедно и тоа :)
     
  6. mihaela55555

    mihaela55555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    121
    Среќна ме прави секое среќно започнување на денот :D
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Секоја ситница ме прави среќна :)
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Собир со другарките или ноќ помината со ТОЈ! :D :D :D
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Femmince

    Femmince Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    8
    кога другите околу мене се среќни :)
     
  10. LikeDomino

    LikeDomino Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    25
    Лично мене можат да ме направат многу мали нешта среќна, јас не сум материјалист, иако можеби некому му имам оставено таков впечаток.
    Едноставно една искрена насмевка или прегратка можат да ми го разубават денот и да ме направат среќна.
     
  11. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    хармонијата во семејтвото,љубовта помеѓу мене и дечко ми
    ,некој постигнат успех но тоа е минливо...
    ме прави среќна нешто и некој што би ме подржувал,што се секогаш кога ми требаат,некој кој ќе ме насмее до солзи,од кого ќе бидам пријатно изненадена.....
     
  12. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Ме прави среќна неговата подршка и љубов. Тоа што верува во мене. И тоа што секој друг би се откажал во овие околности.
     
  13. EleonoraLovato

    EleonoraLovato Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    676
    едноставно со еден збор - благо :D
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Успех после долготрајна посветеност на истото, затоа што тоа најмногу ги радува моите родители едноставно ме радува кога ќе видам дека тие се среќни, ме прави среќна времето поминато со личности кои ме сакаат кои ги сакам , ме први среќна кога нештата се случуваат спонтано, кога личноста на која ќе помислам ќе ми се јави ,ме прават среќна летните вечерни прошетки покрај плажа, гледање во небо полно со ѕвезди и многу, многу други работи :)
     
  15. skenco

    skenco Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    49
    здравјето и среќата на моето семејство
    родендените на мојот син,неговата насмевка ме прави задоволна и среќна :)

    е сега посакувам да забременам и да имам ќерка и тоа ќе ме направи многу среќна
     
    На Crna Dama и girl-miri им се допаѓа ова.
  16. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Мене ме прават среќна малите нешта. Луѓето што ме сакаат и ги сакам ме прават среќна (другарките, Тој, па и семејството). Глупостите со другарките, цртањето, добра книга, исполнет ден, кога ќе се разбудам без косата да ми изгледа како во штек да сум бркнала :D благо, кога ќе се извежбам убаво, креативност, филмовите 8 Mile и What a girl wantes, песни...
     
  17. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Пред да западнам во депресиjа ме радуваа ситни работи,па еве ке го искористам постов за да се потсетам малце :)
    1.Сончеви пролетни утра и она чувство дека денот ми е исполнет со позитивни луге.
    2.Кога ги слушам маjка ми и татко ми како се смеат до солзи од другата соба
    3. Планиранjе летен одмор
    4.Журканjе во сабота во диско после напорна колоквиумска
    5. Ако слушнам дека барем ме спомнал
    6. Ако го видам
    7. Поддршката од друштвото,чуството дека знам дека се тука за мене
    8. Кога ке наврнам на пролетен дожд,ке доjдам дома на топло,ке се исушам и ке пуштам добро филмче.
    9. Кога после напорен ден ке седнам да jа гледам новата епизода од некоjа добра сериjа што притоа била на пауза 2 месеци :D
     
  18. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Јас сум скромна личност и не ми е потребно многу за да бидам среќна. Среќата ја наоѓам во малите нешта и вниманието што некој ќе ми го пружи.
     
  19. A.a

    A.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    60
    мали нешта,изненадувања,планирање за одмор,да го видам саканиот,заедно да јадеме,да се смееме,убав сончев ден,играње :dance: :hug:
     
  20. icona.pop

    icona.pop Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2013
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    27
    Кога ќе купам нова плоча и едвај чекам да одам дома да ја пуштам, сакам пријатни изненадувања кога некој ќе ме изненади со нешто само ми покажува дека барем значам некому, а и јас да изненадувам едноставно да оставам насмевка на нечие лице со било каква ситница ама од срце е, хармонија во семејството, кога ќе видам дека сум ослабнала некое килце што ми дава мотивација, кога ќе излезе нова епизода од серијата што ја гледам хаха, кога нешто ќе направам за прв пат во животот и тн. (немитекнуедруго) :rofl: