1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве здоболело најмногу во животот?

Дискусија во 'Психологија' започната од Daleron, 28 јули 2014.

  1. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    ;( Смртта на мојата тетка...Предавството од мојата "нај" верна другарка,од која ме делеше само еден кревет,нашето пријателство траеше додека да се запише на факултет,таму си најде други кои мисли дека и се другарки,ама знам дека еден ден ќе се покае..
     
    На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    Поминав низ многу долни, подли, мизерни работи, но еве сеуште сум тука, храбро чекорам.
    Ниту сиромаштијата, ниту разводот на моите, ниту шлаканицата од мајка ми, предавството од другарки, не ме погоди толку како зборовите на еден школски во основно, кога ме нарече куче.
    Не знам зошто, ама се уште таа навреда ме погодува, и кога се сетам на неа, се растреперувам.
    И смртта на баба ми и дедо ми. Се уште болка непреболена.
     
    На Luciferovog zlo♧, FallenAngell и Joi им се допаѓа ова.
  3. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Најмногу ме здоболе мојот лош однос со мајка ми.
     
    На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Смртта на најблиските :(
     
    На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  5. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Татко ми ..
    жив е фала богу,здрав е,ама како се однесува понекогаш премногу ме повредува..
     
    На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  6. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Многу работи. Смртта на еден близок во 8 одделение. Предавството од едно девојче на кое доста и верував. Навредите и понижувањата од прва братучедка зад грб. Недовербата од татко ми. И ред други работи да не набројувам. Ништо во животот не ме здоболе повеќе од две работи. Прва работа беше кога ја видов мајка ми како плаче. Барт ми беше мал може 4/5 одделение зима беше а јас бев 7/8 тука некаде. Имало некоја екскурзија за пониква и се работеше за околу 500 денари. Вујко ми требаше да ни врати 1000 денари и мајка ми планираше 500 да му даде за екскурзија и 500 да му докупи нешто за по пат. Арно ама утредента беше псоледен ден кога брат ми требаше да плати и да се соберат сите пари а вујко ми не се јавуваше на телефонот се јавивме кај баба ми таа рече дека е да носи роба некаде и мајка ми и татко ми немаа други пари и немаа од каде да му дадат за екскурзија. Брат ми дете многу се налути и и рече на мајка ми "Те мразам најмногу од се не те сакам ти не си мајка чим не ме пушташ" и излезе по него излегов и јас кога се вратив мајка ми плачеше толку тешко ми падна оти разбирав дека мајка ми не е виновна што вујко ми не дојде да ѓи донесе тие пари се обидував и на брат ми да му објаснам ама тој беше мал не сфаќаше мислеше дека нексаат да го пуштат. Втора работа недовербата од една личност ( машко е ) за кого и ден денес срцето ми се ќине на илјада парчиња.
     
    На elenkata20, Βικτωρία, FallenAngell и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. monnii-4

    monnii-4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    60
    Скоро секој ден ме боли тоа што кога на сабајле отварам во фрижидерот не наоѓам за јадење. Ме боли многу што сме сиромашни. Ама ете се навикнав се трпи тоа. Благодарна сум и ова што го имам некој и тоа го нема. Најповеќе ме здоболи една постапка на мајка ми која нема да и ја заборавам дури сум жива. Бев премногу болна со 40 температура, не можев да дишам, претешко ми беше а таа си излезе со другарките. Сто пати и реков дојди си не ми е арно ама очигледно неа тогаш побитни и беа другарките.
     
    На Βικτωρία и FallenAngell им се допаѓа ова.
  8. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    1.944
    само една работа за која и сеуште пробувам да не живеам повеќе.........
     
    На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Непочитувањето од најверна другарка, дојдовме до тој степен да не збораме, а јас појма немам зошто, многу ме боли на моменти, затоа што не ја знам причината за која се разделивме.
    Ме болеше и тоа што мојте 2 пати останаја без работа, првиот пат се сеќавам кога јадев само леб месен дома и кечап.
    Ме заболе и кога го видов татко ми првпат во мојте 20 години да плачи.
    Душата и срцето ми се кинат за овие моменти кои никогаш не посакувам повеќе да се вратат. :u:
     
    На FallenAngell, Иван404, rose60 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Предавство од тие најмногу што ги сакам.распаѓање на семејството,разделба со драга личност,недостатокот на љубов и отфрленоста што ја чувствувам од тие кои би требало да се гордеат со мене .
     
    На FallenAngell и nevermet18 им се допаѓа ова.
  11. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.033
    Пол:
    Женски
    Предавството од страна на сестра ми.
     
    На Βικτωρία и FallenAngell им се допаѓа ова.
  12. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.874
    Допаѓања:
    8.420
    Пол:
    Женски
    -неправдата
    -малтретирањето во училиштата (кога си оставена сосема сама да се одбраниш,зашто никој не собира храброст за тоа ниту превзема одговорност)
    -недовербата
    -тешки зборови кои и до денес ми се врежани во душата
    -премногу добиени ножеви во грбот...

    Колку и да ми тежат на срцето овие работи секогаш се тука за да ме потсетат низ што сум поминала,но ако нешто сум научила тоа е секогаш да се борам и да продолжам понатаму :!:
     
    На FallenAngell, justin4ever, QueenElena и 6 други им се допаѓа ова.
  13. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Потполно се согласувам, особено за второто.Највеќе ме болело кога моите најдобри другарки никако не реагирале, ни пред, ни после настанот, ни еден утешителен збор. :|
    Исто така особено ме здоболе смртта на баба ми, до тогаш немав изгубено никој толку близок.
     
    На FallenAngell и eliesaab им се допаѓа ова.
  14. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Мене најмногу ме повреди и уште се сеќавам како светот ми се сруши тој проклет октомвриски ден. Дождлив, мрачен и магловит ден... Тој ден раскинав со мојата прва љубов, единствениот кој беше мојата срце и душа.
    Не дека денес не сум среќна и заљубена, но ете после тој ден ништо не беше повеќе исто. Се изгубив некаде, останав заробена долго време. Живеев во надеж дека ке ми се врати, но од таа врска остана само меѓусебното почитување и пријателството кое и ден денес постои. Можеме да се погледнеме во очи и да си кажеме што не мачи во животот, да си дадеме некој совет и да пружиме пријателска рака. За нас судбината напишала пријателство, а не љубов.
     
    На FallenAngell, leona@, Jagoda123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Не е којзнае што но навистина се чувствував повредено.Една другарка којашто си беше дојдена од Германија (со која бевме најдобри другарки) на сите другарки и купила по нешто и на некои кои не ги сакаше.На сите и беше купила блузи.И мене ми се јави и ме викна,и јас реков океј ќе дојдам.И отидов.Таа ми даде мене и на брат ми(иако не го познаваше) едно пенкалце и и ме испрати.Ми кажа дека заборавила да ми купе,а бевме многу блиски.И не сум од оние кои гледа што и како и купиле.Вниманието е важно нели.Најмногу ме заболе тоа што на другите и зборувала дека сум била премногу среќна пошто ми дала само едно пенкалце.А јас воопшто не бев.И бог да чува како дома јас да немам пенкала :fubar: .
     
    На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Aryana

    Aryana Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    70
    Однесувањето и предавството на мајка ми и брат ми. Колку и да не сакам да мислам на тоа, ми се чини дека никогаш нема да заборавам.
     
    На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  17. YourBoddy

    YourBoddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    70
    Имам и јас случна случка... Бевме 8 другарки, една отиде на одмор и се врати на сите ни купила обетки и ги повикала да им ги даде поклоните. Мене ме заборавила. ЖИТИ ДРУГАРКАТА! Ај шо ме заборавила, не можела да дојде она да ги донесе? После две години, одиме на школо, средно, јас она и уште една другарка, и јас седнувам со неа и таа случајно отвара паричникот и ги гледа обетките и ми вели, овие се твои ако сакаш земи си ги ?! Боже мили. Не ми е за обетките, ниту за тоа дека не ми ги дала навреме... ама така се испонаша шо ме испровоцира у пм. И не ги зедов.
     
    На FallenAngell и GirlRose им се допаѓа ова.
  18. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    -малтретирањето од стана на татко ми и брат ми.
    -нарушеното семејството
    -прадавството од најдобрата другарка
    -исмевањето од соучениците
    Има потреба уште нешто да набројам?
     
    На Βικτωρία, FallenAngell, justin4ever и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Во основно и јас бев многу исмејувана од некои сокласници. Посебно од едно многу високо девојче кое седеше зад мене постојано ми се смееше за физичкиот изглед и на моја сметка правеше шеги на кои сите други се смееа. Ама знаеш што во понеделникот во автобус истото тоа девојче седеше зад мене и со таа до неа инаку не ја познавам ме озборуваше и знаеш што рече? "Леле колку убава станала" Не дека се фалам ама и ден денес кога ќе поминам покрај бивши сокласник тие наведнуваат глава, не јас. Тогаш бев помала и тешко ми беше оти така ми правеа сега ич не ми е. Знаеш како викаат се си е домашна култура и воспитание ем попаметниот попушта. Да навредам некого да му вратам со иста мерка значи дека не сум ништо поразлична од него. А немој таа високата да мисли дека ме навредила/повредила со некој збор таа мене не ме навреди културата и карактерот си ги покажа. Каков е тој човек што пред да се погледне себе коментира за други. Лесно е да исмееш друг погледни се во огледало и исмеј се самиот себе на крај краишта никој не е совршен. Така и ти нема што тоа да те повредува, се надевам поминало. Ако погледнеме сите ние имаме некоја маана, никој не е совршен ама ако некој мене или тебе не исмее за физички изглед тоа не го прави ич поубав од нас.
     
    На FallenAngell, rose60, justin4ever и 8 други им се допаѓа ова.
  20. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    -Предавството од најдобрата другарка која ја сметав за втора сестра
    -Разделбата на родителите
    -Предадството од страна на сестра со која не зборам веке 3 години
    -Неколку караници со мајка ми и татко ми
     
    На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.