ТЕМА: Тостерки

Мислење 26 Јун 2011, 17:39

Па така се јадат, или можеш со шлаг пена и јагоди. А може и со мармалад, крем...што и да е благо :lol:
Аватар на корисникот
Barbie-mwa

Жолто цветче
 
475473
Мислења: 1230
Зачленет: 20 Дек 2009, 14:49
Don’t play the stupid game
Cause I’m a different kind of girl

Мислење 27 Јун 2011, 11:56

Јас вчера пробав ама не успеав :tmi:
Ја напоравив смесата и го вклучив тостерот,почекав да се загрее и ставив една лажичка од смесата и почекав...Од долната страна се испекоа мислам и загореа а од горната ништо :@ :tmi:
Изгледа не ми го бива тостерот :!:
Кога видеов дека не може ја ставив смесата во плех и ја ставив во рерна и направив пандоспан и одзгоре ставив прах шеќер и на коцки :)
А има ли некое видео за тие тостерки?
Аватар на корисникот
Cacy

Жолто цветче
 
15265610
Мислења: 2244
Зачленет: 26 Јул 2010, 14:07
Локација: In my dreams!
If you never try,you would never know!

Мислење 27 Јун 2011, 14:09

Незнам како не ти успеа, мене ми успеа на прва. Ќе чекаш убаво да се загрее тостерот, земаш лажиче и ставаш на повеќе места и го поклопуваш тостерот и не отвараш едно 2-3 минути може и повеќе. Кога ќе отвориш ќе внимаваш да не ти се залепени, ако се залепени така со малку отворен тостер земаш нож и ги одлепуваш и пак затвараш уште 1 минутка да се залепат убаво и ги вадиш. Ама од долна страна секогаш испаѓаат талви ко изгорени, а не се, а од горна се посветли. Не се грижи ако добијат темно кафена боја, не се изгорени, пробај една и ќе видиш.
Аватар на корисникот
Barbie-mwa

Жолто цветче
 
475473
Мислења: 1230
Зачленет: 20 Дек 2009, 14:49
Don’t play the stupid game
Cause I’m a different kind of girl

Мислење 27 Јун 2011, 15:19

еве и од мене еден рецепт:
- 6 јајца
- 400гр шекер
- 50мл млеко
- 250гр маргарин
- 1кг брашно
- 2 ванили
- 1 пециво
Само ова е пола доза јас стално си ја правам и ми испаѓаат доволно позз
Аватар на корисникот
nicol

Сино цветче
 
13626
Мислења: 169
Зачленет: 12 Фев 2011, 01:35

Мислење 27 Јун 2011, 17:06

А за солени тостерки, има некој рецепт? :)
Аватар на корисникот
la-chicka

Жолто цветче
 
153211170
Мислења: 1315
Зачленет: 21 Апр 2010, 02:36
Fashion has no rules, it’s about EXPRESSION!

Мислење 27 Јун 2011, 20:44

Moжеби си го отварала тостерот многу често затоа не ти испаднале.. Пробај да не го отвараш тостерот две три минутки од кога ке ја ставиш смесата :)
Аватар на корисникот
Kittyy

Фем почетничка
 
30
Мислења: 10
Зачленет: 23 Јун 2011, 17:05

Мислење 27 Јун 2011, 23:02

Тостерки солени

- 250 г брашно
- 1/2 пециво
- 1 јајце,
- филџан масло
-сол
- филџан вода (или млеко)
Аватар на корисникот
Barbie-mwa

Жолто цветче
 
475473
Мислења: 1230
Зачленет: 20 Дек 2009, 14:49
Don’t play the stupid game
Cause I’m a different kind of girl

Мислење 29 Јун 2011, 17:20

БАРБИ дали се фкусни да направам и јас дали е тешка рецептата ? :D
Аватар на корисникот
Mia-17

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 29 Јун 2011, 17:09

Мислење 29 Јун 2011, 17:22

Не воопшто не е тешка за 10-15 мин најмногу се приготвува смесата и 1 час да ги ставаш на тостер само и да ги вадиш, а се премногу вкусни.
Аватар на корисникот
Barbie-mwa

Жолто цветче
 
475473
Мислења: 1230
Зачленет: 20 Дек 2009, 14:49
Don’t play the stupid game
Cause I’m a different kind of girl

Мислење 04 Јул 2011, 11:58

Ги имав јадено само оние со маст што се мајками правеше и сга кога ги видов оние без маст јас зедов да ги направам вчера и за 5 мин ги снема толку што беа убави и кога ги вадев од тостер им ставав над нив шекер на некои а некои со еурокрем :D
Аватар на корисникот
angel4e121

Зелено цветче
 
281632
Мислења: 687
Зачленет: 06 Авг 2010, 13:50
Локација: español (:
╔═╗╔═╗╔═══╗╔═══╗╔═══╗╔═══╗╔═══╗╔═╗─╔╗╔══╗╔═══╗
║║╚╝║║║╔═╗║║╔═╗║║╔══╝╚╗╔╗║║╔═╗║║║╚╗║║╚╣╠╝║╔═╗║
║╔╗╔╗║║║─║║║║─╚╝║╚══╗─║║║║║║─║║║╔╗╚╝║─║║─║║─║║
║║║║║║║╚═╝║║║─╔╗║╔══╝─║║║║║║─║║║║╚╗║║─║║─║╚═╝║ ║║║║║║║╔═╗║║╚═╝║║╚══╗╔╝╚╝║║╚═╝║║║─║║║╔╣╠╗║╔═╗║

Врати се на Рецепти

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Google [Bot], sanjamk2 и 29 гости