1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Играте ли фарма на FB?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Saraa, 19 февруари 2010.

  1. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Lugje igrate li farma bas me interesira mnogumina ja igraat igrata jas igraam i bas me lute momentot koga 'e vidam deka toa sto sum go posadila se isusilo :? :? :? za gjabe pari sum trosela :? :? :?
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Не играм фарма...нескам ни да почнам...одзема многу време :lol: :lol: :lol: ама имам милениче во пет сосиети и него си го играм....и многу си го сакам...и најдотерано ми е, најубаво и се што ќе донесат во продавниците одма му купувам.... :lol: ...оладив малку инаку многу бев загреана :o затоа не почнувам фарма...а инаку и тука садиме и лошо е стварно кога ќе ти се исуши растението :( :lol:
     
  3. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    ahhh milaaaaa....jas li da te ucam? zadozlitelno mora da go planiras vremeto,zadolzitelno mora da vnimavas koga posaduvas i za kolku vreme ke stasa za berenje....daj ti se molam bidi malku poodgovorna :lol: :lol: :lol: :lol: se zezam,me svakas neli? :lol:
    I jas ja igram farmata no se pomalku mi e interesna! mi zdosaduva pa najverojatno sega neskoja nova igra ke si najdam za da se zanimavam!
    inaku na pocetokot mi se isusuvaa rastenijata no sega veke neeee...profesionalen farmer stanav! :lol:
     
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Mina dolgo vreme ne mi se isusilo nekoe rastenie osven pred 10 dena koga nemav vreme za igra imav dr obvrski inaku za farmata da ja sredam obavezno imam vreme :D :D :D
     
  5. blagica-sweet

    blagica-sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    hahah ja igram farmata obaveznio kolku i da sum zafatena za ena naogam vreme...a koga zaboravam sestrami mi ja sreduva bidejki taa e stalno na farmavile hahahah
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: Темава :lol:
    Не играм фарма, не ни сакам да почнам, ама ептен ги има заразено луѓево. Еден другар ми вика „Станав во 4 сабајалето да ги соберам морковите, да не се исушат" :lol: Абе страшни работи :lol: :lol:
     
  7. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
  8. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    i jas :D i toa epten zavisnik sum i mene pred nekoj den mi se isusija rastenijata oti nemav vreme da ja otvoram a inaku redovno ja sadam ja kopam :lol:
     
  9. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Играме,играме ... на мисла ми се лубениците..го шпоминав лимитот на нетот и сеа е спор а треба сеа да се пораснати неможам да ги наберам :evil: :evil: :evil:
     
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Играв до пред некое време .. 40 стигнаааав ..хахахаха .. играв можда 10 месеци :D Сеа играм Petville и сум 53 :D
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Не играм фарма, ама се зачленив на онаа групата ако уште еднаш ме поканиш на фармата ќе ти ги заколам животните и ќе ти ја запалам :lol: :lol:
     
  12. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Hahaha interesna tema :) jas igrav do pred 5 meseci ama veke ne ja igram poso mi stana dosadno so tie poklonite so gi prakaat :) bev stignala do 30 i nekoe nivo i tolku prestanav,ama stvarno e interesna igra. A inaku i jas si pravev alarm da stanam da gi zberam za da ne mi se isusat :D Sega pak me faka strv za igranje ama aj podobro vaka :)
     
  13. romanti4na.riba

    romanti4na.riba Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    hahahah jas igraam i ponekogas mi zdosaduva i ja ostavam taka da stoi i koga ke nemam sto da pravam pak ke ja sadam i sega ja sadam za poveke denovi oti me mrze da ja beram pa da kopam pa da sadam sekoja den, grbot me boli veke se iznarabotiv :lol: :lol: :lol:
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Не играм. не би трошела време на такво нешто. Овој свет премногу станува виртуелен... :Down:
     
  15. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    :lol: :lol: :lol: Исто како јас и сестра ми,на мене ми е исклучен интернетот,па така си краднувам од комшии :oops: ,и кога немам таа ми сади,ми бере...се по ред што иде и обавезно ме известува за сите промени што ке ги направи(демек да не ми згреши нешто) :lol: :lol: :lol:
     
  16. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    обавезно ја играм.до пред некој месец бев големммм противник на играва али ме заразија
     
  17. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    :lol: :lol: :lol: I jas sum zacleneta vo taa grupa :) Ne igram farma vaka mi zvuci ineresno ama nesum po igrite ne igram niedna igra ni na fb ni onaka :)
     
  18. Fairybell

    Fairybell Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    37
    Играм фарма и многу ми е интересна :D Имам многу комшии и животинки,огромна нива и куќичка.Сега им правам штала на коњите :lol:
     
  19. kiki-riki

    kiki-riki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    116
    jas bev strasen protivnik na farmata, ama na insistiranje na kerka mi denovive ja pocnuvam i -mislam deka se navlekov :oops:
     
  20. buterflyyy

    buterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Играм редовно фарма,веќе пола година и не можам да се откажам,признавам :D супер е за пуштање мозокот на relax и се насочуваш баш на тоа :up: