1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

  1. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    баш ме интересира како знаеме да изненадиме и да изнаенадат.... ајде кажете некои од вашите интересно добиени подароци или интересно подарени :)
     
    На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.085
    Од момчето - албум со фотографии од првиот ден од нашето запознавање (му бев позер - модел за една фотосесија :)) се до денот на мојот роденден. Уште му се радувам.
    Од другарките - сончогледов цвет, и колекција од мини сапунчиња и благодетчиња од Lush, зошто сум манијак по такви нешта... Можеби не е најоригинално, но е секако бесценето.
    Јас кога подарувам, гледам да е оригинално, или сама нешто му правам на подаркот, за да биде поинтересен :)
    Така, еднаш на две мои колешки им купив украсни кутии за накит, и ги спакував во хартија од весник во облик на бомбона а внатре во кутијата им ставив по едно сапунче - срце. Многу беа воодушевени.
    На другарките што се’ не сме си подариле! Од секси неглижеа до ET - вонземјанчето во облик на плишана играчка...

    Омилен подарок што сум го дала некому е кристално слонче што менува боја на сонце, во пакет со миризливи пенкала. Многу беше кул а истовремено практичен подарокот. 8)
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Мојот 23ти роденден го прославив во Париз и тоа на Ајфеловата кула. Таму дефинитивно го добив најубавиот подарок за роденден, понуда за брак :oops: Иако сето тоа беше изрежирано од моите пријатели за да ме ослободат од една „напаст“ а и тој што ми предложи брак беше малолетен :lol: сепак беше најубавиот и најоригинален подарок :D
     
    На Princess.S, pupi.girl, figgiMK и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    најубав подарок до сега ми беше мојот портрет нацртан од дечко ми за мојот 17ти роденден и бело маче за истиот... потоа имам добиено многу изненадувања свеќи и бело вино кога најмалку очекував...


    Од школските другари и друагрки добив лигавче (затоа што имам дола врска па ме зезаат ) добив едно такво за анкит внатре имаше 10 евро центи 20 и 30 :D и пишуваше денар си е денар...


    Добив и од другарките секси долна облека корсет танги и жабици во црно црвена... бидејќи тааа боја најмногѕу палела ... а влегоа во дискотеката со голема торта
    во форма на виножито и на неа ракети мн мн мн мн бев среќна :)
     
    На pink1991 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    А најнеобичен што сум го далааа... па спремив торта во форма на срце за мојот дечко одидов во еден кафиќ ги заолив кога ќе влезе тој да ги угаснат светлата и да јха пуштат хепи брдеј :D
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.433
    Летоска,на паркингот кај веро кај алумина,букет сончогледи од тетките што продаваат цвеќиња.Ама смешна беше и ситуацијата кога се закараа теткиците од кого да купи,почна една да ме убедува како сончогледот не бил здрав да го внесувам во соба хахахаха...Обожавам сончогледасти цветови,герберите ми се слабост,па ако може ова цветов под аватаров да ми го смените да ми биде гербер! :lol:
    Не е баш подарок,но јас така го доживувам од саканото,секоја моја желба останува запомнета,некогаш и инстант исполнета,зарем има подобар подарок од тоа од некој што го сакаш и те сака?!Ги сакам и книгичките кои ми ги подари,Кундера има посебно место во мојата не толку скромна колекција на книги.Не е необичен подарок,но е во склоп на оние инстант исполнети или запамтени па исполнети желби.
     
  7. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Najoriginalniot podarok mi e edna belegzija sto mi ja podari edno momce za da go pametam i da ne go zaboravam, inaku se znaevme dva tri dena i sakase da bbidam devojka ama jas ne sakav zatoa so prvo bese pomal od mene a vtoro si zamina na dr kontinent :worried:
    Isto taka ke go pametam i podarokot od edna skolska drugarka koja za rodenden mi podari edna muzicka kutija koja ja obozavam
    Isto taka mi se dopagja i koga kako podarok ke dobijam ruza ili buket od ruziii ili bilo kakvo cveke
     
  8. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    Па вака си седев дома така по пижами ми се јави дечкото тогашен и ми кажа за 5 мин да излезам ми пуштил нешто по такси, и кога има што да видам ми пратил златно рипче во округло аквариумче и на него порака Ќе ти ја исполнам секоја желба
     
    На victoria, blackwave, Christina.A и 11 други им се допаѓа ова.
  9. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Епа.Хмм. Значи иам еден куп подароци од дечко ми, али најубав подарок т.е боље кажано ИЗНЕНАДУВАЊЕ ми беше на денот коа правевме 6месеци бевме кај него дома.. ии ми рече да ги затворам очите пред да влезам.. и ги затворив,а коа ги отворив ..цела соба беше со мали свеќички и миризливи срценца во разни бои :mrgreen: :oops:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Ејјјјјјјјјј го заборавив и најискрениот подарок што некогаш сум го добила, значи беше некаде 23 и 40 кога се разделивме со дечко ми ( сега ми е бивши ), а после 24 00 мене ми беше роденден. И таман влегов дома се раскомотив си го наместив креветот и уште да си легнам гледам ми звони телефонот а саатот 23 и 59 и дечко ми ми вика ај излези надвор нешто да ти кажам, иако бев на пижами излегов и кога дојдов до него ми даде едно милка чоколадо колку да не бил со празни раце и затоа што сакал прв да ми го честита роденденот бев пресреќна и навистина не ми требаше др подарок ама утредента пак си добив подарок, и ден ден се радувам на такви ситници
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  11. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    racen casovnik od decko mi so nasite likovi :o nesto najubavo sto sum dobila kako poklon :roll:
     
    На tweety26 и snegulka21 им се допаѓа ова.
  12. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    ммммммм 2468 навистина добар подарок за мене најубав подарок беше од дечко ми пред 2 години за денот на вљубените ми даде албум со слики од нас двајца
     
  13. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    ај дајте некоја луда идеа за најнеобичен подарок? :))))))))
     
  14. bibs

    bibs Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    врвки за патики xD се шалам ;)
     
  15. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    za mojot 17 rodenden od deckoto dobiv prsten,najoriginalniot i najubaviot podarok dosega ;)
     
  16. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Можеби не е којзнае колку необичен, но за мене најубав подарок што сум го добила до сега е за мојот 18 ти роденден, од дечко ми и тоа беше, покрај другото, мојата омилена книга со прекрасна посвета. :)
     
    На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Можеби не се најнеобични .. но ми се најдраги подароци :mrgreen:

    *Огромен постер со слики од другарките и јас за 17тиот роденден! (фатени моменти од мали па се до големи) :mrgreen:

    *Оригинално ЦД од THE DOORS! :mrgreen:

    *мало мало кутивче со приврзок внатре, одбрано со љубов, подарено со љубов, прифатено со изненадено лице и многу љубов! :mrgreen:
     
  18. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Најдобриот подарок кој сте го добиле...

    Нешто што стварно,искрено ви значело,најмногу ве израдувало...Од другарка,дечко,брат/сестра,родители...
    Мене најмногу ме радува букет цвеќе :$
    пааа чекаам да слушнам :)

     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Едно многу убаво, нежно ланче од Swarovski , со тиркизно срценце привезок.

    Една Superman маичка од USA.

    Една книга за роденден... Можам да набројувам уште (со ризик дека ќе звучам премногу идеалистички и corny) :lol: се' уште мислам и ЗНАМ дека најдобриот подарок кој можеш да го дадеш и добиеш е само вистинската Љубов ;)
     
  20. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    kucence samojed.Eden najubav poklon od mojata najdraga licnost...
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.