1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би сакале да имате во животот, а немате?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gordana10, 18 март 2010.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Кои се вашите неостварени желби,дали некоја можеби веќе ви се остварила,што ви недостасува во животот,како размислувате на таа тема?
     
    На Rain. му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    На нас луѓето никогаш ништо не ни е доволно и секогаш сакаме уште. Ако речам дека имам се што сум сакала, секако дека ќе излажам. Но не претерувам со желбите. Задоволна сум со тоа што го имам. Една неостварена желба ми е да одам во Париз и да се качам на врв на Ајфелова Кула. Ете тоа е нешто кое баш сакам да си го исполнам. Друго нешто.... засега не ми текнува.
     
    На srci, m.tr и esperanca им се допаѓа ова.
  3. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Kako vikaat coveckoto oko e nenasitno,kolku i da imame sekogas sakame poveke i sekako deka sekogas ke ima barem po nekoja rabota barem po nesto makar i sitnica da go posakuvame da ni fali.Taka i jas normalno deka imam mnogu nesta sto gi posakuvam,a gi nemam iako vo globala sum zadovolna od mojot zivot.Kako nesto sto bi izdvoila sto sakam da imam,a nema i nikogas nemam ni da imam e toa da imam brat ili sestra.Od matrijalni raboti sekogas nesto fali i mnogu raboti posakuvam,no ne gi smetam za tolku vazni iako bi bilo poubavo da moze da gi imam,bi go izdvoila toa sto zelba mi e da odam da go posetam Brazil potocno Rio de Zaneiro :) i mnogu sakam da mi se ostvari ovaa zelba :lol:
     
    На Tedi16, m.tr и esperanca им се допаѓа ова.
  4. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Куќа, целосно опремена, со дворче и лулашка. Ете, тоа ми е желба, материјална и нескромна.

    Друго, сакам да имав сенс за бизнис, за да можев да си го остварам ова што го сакам :lol: :lol: :lol:

    А да, може и еден мини џет, за да патувам кај сакам, по воздушна линија, секаде ќе ме примаат :P :D
     
    На Vodolija89 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Хмм па добра тема за размислување, има многу работи кои сакам да ги имам, но не ми се неопходни. Никогаш не можеме да имаме се што ќе посакаме, на некој му недоставуваат материјални средства, па не може да си ги исполни желбите, а некој има цело богатство но нема љубов и внимание, така да секогаш има нешто што ќе ни фали во животот, но мораме да се навикнеме да живееме со она што го имаме и нормално е да се има желби, но тие да бидат во граници на реалноста :D Сепак мислам дека поважно е да знаеш да го цениш тоа што го имаш, отколку да имаш се и сешто а да нема вредност тоа за тебе
     
    На maci95 и m.tr им се допаѓа ова.
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Што знам... мислам дека имам сè што ми треба... се разбира, имам соништа и желби и добро би било да се остварат, меѓутоа не е дека не можам и без тоа... а она што најмногу ми треба - ЉУБОВ - го имам, барем мислам дека го имам...
    ништо друго не ми вреди без љубовта, била јас и најбогата на светов....

    Точно така :clap:
     
    На Tedi16 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    работа... ;( ....стварно сакам...и ми треба......
     
    На MarchelineAmaru, Tedi16 и Vodolija89 им се допаѓа ова.
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    kako sto bi rekle starite k'smet :) ete toa mislam deka mi fali :( a koga ke go imam toa polesno e za ponatamu da razmisluvam... drugo nesto ne mi teknuva ako se setam ke pisuvam :)
     
  9. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    кола!!!не некоја огромна и скапа мала ми треба многууу :lol: :lol:
     
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Повторно се согласувам,се ова наведенотот е точно,нема потреба да пишувам повеќе :)
    Се што сакаш не можеш да имаш,никој нема!
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Би сакала гитара gibson les paul :) Во принцип материјалните работи не ме прават премногу среќна,но сакам една гитара и појачало па ќе свирам по цел ден,и кога сум среќна и кога сум тажна,ќе биде мојот најголем пријател :)
    И neumann микрофон.Животна желба ми е барем еднаш да се качам на сцена,да ја почувствувам целата енергија од публиката и да испеам една песна :lol: :lol: Незнам зашто ама мнооогу сакам :lol: Би сакала повеќе верни другарки на кои би можела да им кажам се и да бидам сватена како што треба.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. tukis

    tukis Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ljubov, se drugo ke si dojde samo posebe
     
  13. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.207
    Здравје. Не толку јас колку најмилите.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    пријави се на идол, ќе гласаме за тебе :D и не само еднаш, повеќе пати ќе го почувствуваш тоа. Еве го имаш мојот глас уште од сега ;)
     
    На xoxo5 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  15. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Искрено да ти кажам,сум размислувала на таа тема :lol: Ама мала сум уште,има време да повежбам па се надевам ќе дојде и тој момент :)
     
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    i jas se pridruzuvam..mi treba..da me ispolni celosno i taka samo ispolneta mozam da vladeam so sebe i svetot
     
  17. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.222
    Допаѓања:
    3.738
    Пол:
    Женски
    momentalno mi treba rabota :lol: :lol: :lol:
     
  18. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Би сакала во животов да имав повеќе мир и хармонија во семејството. Тоа е она што толку често ми недостига :(
     
    На Ina Lina му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    eden milion evra,samo mi fali niso drugo :lol: ljubov imam,familija,prijateli imam,samo pari mi falat :D za da mozam da si kupam kuka,i da imam svoj biznis i koga ke mi tekne na gaz da si idam po odmori da si setam kaj sakam..skromno neli :lol:
     
  20. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    офф во денешницава ми фалат париии, татко ми , брат ми :( а со се останато сум задоволна