ТЕМА: Анален секс

Анкета: Дали сте имале анален секс?

Да, и ми се допаѓа.
557
29%
Да, но не ми е убаво.
414
21%
Не, но би пробала.
400
21%
Не, никогаш не би имала.
566
29%
 
Вкупно гласови : 1937

Мислење 22 Ное 2009, 02:24

Според некои аналниот секс води до поголемо уживање, особено кај жените, отколку вагиналниот секс. Тоа најверојатно е така поради тоа што во таа зона има многу нервни завршетоци и е многу чувствителна на допир.

Мажите го сакаат овој вид на секс поради различни причини: некои поради чувството за доминантност, на некои им е потесно и поубаво, на некои им е ново и интересно...

Но, мене ме интересира вашето мислење. Што мислите вие за аналниот секс? Го одобрувате ли? Дали сте пробале? Какво е чувството? Споделете го со нас вашето искуство.
Аватар на корисникот
Dijana

Фем почетничка
 
330
Мислења: 30
Зачленет: 05 Ное 2009, 05:16
Life on the planet is born of woman.

Мислење 22 Ное 2009, 14:52

Bolnicko e :roll:
Аватар на корисникот
newring86

Сино цветче
 
1513
Мислења: 376
Зачленет: 22 Ное 2009, 14:49

Мислење 22 Ное 2009, 18:44

За мене тоа е неприфатливо. Копулацијата е пред се чин со кој организмите се размножуваат, затоа постојат високо специјализирани органски системи чија физиолошка функција е токму овој процес. Со други зборови аналниот секс е неприродна појава.
Дигестивниот систем си има друга намена :)))))))))
Аватар на корисникот
Ljubica

Фем почетничка
 
280
Мислења: 7
Зачленет: 20 Ное 2009, 13:45

Мислење 25 Ное 2009, 17:02

Кој секс е поубав,вагиналниот или аналниот и кој боли повеќе? :oops:
Аватар на корисникот
Mija

Бело цветче
 
178
Мислења: 85
Зачленет: 25 Ное 2009, 16:54

Мислење 25 Ное 2009, 22:27

Mija напиша:Koj seks e poubav vginalniot ili analniot i koj boli poveke? :oops:

toa si e individualno,megutoa poveketo pripadnicki na zenskiot pol se izjasnuvaat deka uzivaat poveke vo vaginalniot seks! vaginalniot e bolen na pocetokot od ,,sekusalnata kariera,, ;) a za analniot se misli deka za da ne bide bolen treba da se bide mnogu opusten i da se koristi lubrikant (go ima vo paketceto kondomi)
ako si neiskusna (devica) podobro e da ne se opustas mnogu so analniot seks bidejki iskusnite velat deka bil pobolen (i verojatno e taka,potesno e i sigurno pobolno)...pozdravce :)
Аватар на корисникот
mina

Жолто цветче
 
540136
Мислења: 1260
Зачленет: 22 Ное 2009, 15:56

Мислење 25 Ное 2009, 22:39

Ti blagodaram MIna na iscrpniot odgovor :)
pozdravce
Аватар на корисникот
Mija

Бело цветче
 
178
Мислења: 85
Зачленет: 25 Ное 2009, 16:54

Мислење 26 Ное 2009, 01:43

Мене аналниот секс ми е многу непријатен и болен, иако пробувам да се опуштам неможам кога трпам болка...
Но на дечкото многу му се допага па така да некогаш стискам заби :) само за да му го пружам тоа задоволство...
Мора да има компромис... Нели?
Аватар на корисникот
kalinaka

Бело цветче
 
287
Мислења: 52
Зачленет: 25 Ное 2009, 16:05

Мислење 26 Ное 2009, 11:56

da navistina boli,megutoa imam zabelezano koga sum napalena ne me boli tolku mnogu,da ve prasam devojki sto najcesto koristite za podmackuvanje? ;)
Аватар на корисникот
bluberry

Жолто цветче
 
18982
Мислења: 1114
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:46
Слика

Мислење 26 Ное 2009, 13:44

licno jas gi sakam site vidovi na seks,zosto da ne se razbie monotonijata,mozebi na pocetokot analniot seks e bolen ama toa samo dodeka da vleze,a posle cuvstvoto e ubavo!
No mojata izveteana baba znaete li sto mi kaza,niako vo gaz,ztoa sto taa na vremeto imala analen seks i sega ne mozela da si ja zadrzuva stolicata!pa sega ne znam!
geri

Фем почетничка
 
220
Мислења: 10
Зачленет: 24 Ное 2009, 17:50

Мислење 26 Ное 2009, 15:54

geri напиша:licno jas gi sakam site vidovi na seks,zosto da ne se razbie monotonijata,mozebi na pocetokot analniot seks e bolen ama toa samo dodeka da vleze,a posle cuvstvoto e ubavo!
No mojata izveteana baba znaete li sto mi kaza,niako vo gaz,ztoa sto taa na vremeto imala analen seks i sega ne mozela da si ja zadrzuva stolicata!pa sega ne znam!

hahhahaha me nasmea Geri

naravoucenie: SLUSAJTE GI POVOZRASNITE
Аватар на корисникот
sexymama

Бело цветче
 
254
Мислења: 86
Зачленет: 25 Ное 2009, 16:30

Врати се на Секс

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: KayaLena и 13 гости