1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анален секс

Дискусија во 'Секс' започната од Dijana, 22 ноември 2009.

?

Дали сте имале анален секс?

  1. Да, и ми се допаѓа.

    1.139 глас(а)
    32,9%
  2. Да, но не ми е убаво.

    689 глас(а)
    19,9%
  3. Не, но би пробала.

    714 глас(а)
    20,6%
  4. Не, никогаш не би имала.

    918 глас(а)
    26,5%
  1. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Епа кој курац тогаш ако не го чувствуваш :rofl: Кај е филингот и напаленоста тука, а?
    омг :tmi: Ги испомешале дупките.
     
  2. AngieJolie

    AngieJolie Нов член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Mene ic ne me interesira dali ke minuvas niz toa ili ne Gospogo/Gospogice Lovely93...Temata ne za djabe e otvorena i nekoj pobaral sovet i pomos pa fala bogu se navagaat nekoj pametni kakko mene i si kazuvaat niz sto pominale i fala boguuu na nekoj toa mu pomaga ;)
    ABEJA so toa sto napisav deka NE GO CUVSTVUVAM se podrazbira DEKA NE BOLI !!!! Citaj po 10 pati ako ne razbiras nekoj nesto sto napisal i sto saka da kaze so toa ;)))
    I ako davate soveti davajte ili pisuvajte si go iskustvoto a ne da citate koj sto napisal i ajde ke komentirame...Cccc svashta!!!!
     
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    "Не го чувствувам"-значи дека не го чувствуваш, а да напишеше "не ме боли"-така ќе го сфатевме.

    Стварно, свашта, и тоа што викаш, кај нема да ви текне да го примите.

    А ти каков совет сакаш да ти дадеме, за совет ли дојде на темава или да кажеш дека не го чувствуваш?

    Нели ти си многу паметна, па што има да се "наваѓаат" некои тебе да те советуваат, ти најубаво си знаеш.
     
  4. AngieJolie

    AngieJolie Нов член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Многу ли те интересира за мојот живот девојко???? Ако те интересира да ти дадам број да се чуеме да си напраиеме муабет??? И ај те молам не зборувај у множина иди лечи си комплекси на друго место !
     
  5. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Анален знаеш што е расчистивме, ама мислам дека не си запознаена со значењето на терминот "комплекси".

    Форум е место за дисусија, нормално е да се цитираат и коментираат мислења.
     
    На Viktorijaaa5 и Abeja им се допаѓа ова.
  6. Katherie

    Katherie Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    Сме зборувале со дечко ми на оваа тема но сепак и двајцата сме против :x
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  7. moniii.s

    moniii.s Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    ќе може да ми дадете некој совет за анален секс..вчера пробавме со дечко ми да имаме ама мн.ме болеше и само што влезе малку одма се тргнав зошто чувствував ненормална болка..дајте ми некој совет за прв пат и за помалку да ме боли нз.. :/
     
  8. thebabylover

    thebabylover Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    860
    Пол:
    Женски
    Јас со бившиот имам пробувано и никако не можeв да го издржам тој чин.Сега со овој дечко е друго..не знам дали е до дечко или до самата техника,пробавме и не ни приметив кога ми рече внатре е цел..И јас целата :o :o :o :o и полека,полека. Не осетив ни страв ни болка.Убавко беше. :) Подоцна самата си преземав иницијатива,па дури понекогаш и кога сум над него и самата си се справувам без проблем.
    Не знам до што е. Дечко ми секогаш вели, не знае секој како треба во гз. И да.не знае
     
    На IvannaT, Lena111213 и noname35 им се допаѓа ова.
  9. JKT

    JKT Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2014
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    18
    Еве јас сум машко, не знам ниту што барам по овие теми дојдов ради темата Фитнес и Диети но сте ми многу интересни како ве читам. Јас со свршеницата моја веќе 3 години практикуваме анален секс. И нејзе ја болеше првиот пат кога пробавме, ама за после тоа да се олабави, користевме лубрикант( ако немаш лубрикант маслиново масло користи) и плус бевме поднапиени. Тогаш е најдобро и не се чувствува онаа фатална болка, туку уживаш.
     
  10. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Првиот пат не ме болеше, вториот да.. :/ Имаме кога-како анален секс со дечко ми, уживам и се ежам цела при секс од што ми е убаво,сеа почесто практикуваме и без никакви лубриканти или помади и триста чуда :D поголем предизвик и поголемо уживање! :)
     
    На Iviy, Lena111213, noname35 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Не сме имале уште ..
    Некако не не привлекува аналниот секс..
    ни мене а ни него.. :)
     
  12. girl87

    girl87 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    незнам дали е до техниката,како некои што напишале ,ама многу значи степенот на опуштеност.Со дечкото пробавме одамна и ке излажам ако не кажам дека беше болнооооооо ,многу.Сега практикуваме и почесто ама само кога ке се опуштам скроз,онака боли...Само што многу бргу свршувам и ... дечкото останува разочаран :)
     
    На mikinad и ADOKI им се допаѓа ова.
  13. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Нз бе таа дупка е за друга намена. :?:
     
  14. krufce

    krufce Активен член

    Се зачлени на:
    18 август 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    21
    сме пробале со маж ми но некако многу боли и колку да се опуштам.
    А за тоа дека на старост има проблеми има нешто точно, бидејки жените кои раѓале природно имаат потешкотии да се задржат а скоро ич при кивање ;)
     
  15. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    А има ли некој совет да ми се даде, една моја љубов има голема желба тоа да го направи... А и не е искусен баш, па ваљда лошо ке биде, така да како да го одбијам ама да биде трајно и да му остане в глава колку е гадно и неубаво и не треба повеке за тоа да ми пише?
     
  16. g.girl95

    g.girl95 Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Дали има некои негативни последици (како некои болести, инфекции) и ако при овој секс се користи кондом?
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Многу глупо прашање. Се разбира дека не ако користиш кондом. Ако не користиш кондом,тогаш мисли му ја.
     
  18. krufce

    krufce Активен член

    Се зачлени на:
    18 август 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    21
    Сите болести се пренесуваат и тука исто, посебно ако после анален имате вагинален без да се избрише партнерот, сигурно некоја инфекција ќе закачиш
     
    На g.girl95 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. eagle.eye

    eagle.eye Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    89
    хехе. геј сум и практикувам анален секс, вака прашуваат за совет и дали боли, искрено боли на почеток првите 3/4 пати додека да се научи контролата врз мускулатурата на аналниот отвор, понатаму оваа регија е исто инервирана како вагиналната така да не пружа поголемо задоволство, најдобро е да се користат лубриканти на база на вода поради поголема влажност , и секако кондоми ја знаеме сите примарната улога на аналниот отвор. А да важна е и комуникацијата со партнерот секако ...

    Саму уште нешто не-доволно навлажнување може да доведе и до крварење, кои се мали, не сакам да исплашам некој но да се знае..
     
    На Milenalena му/ѝ се допаѓа ова.
  20. DRIVER

    DRIVER Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Ако си во некоја западно европска држава каде геј популацијата ги има сите права може да си геј, во Македонија си ПЕДЕР. Девојки бидете авантуристки пробајте се и сешто со вашите партнери па на крај на краиштата ако не оди или ако ви е грдо не морате да повторувате ;) Инаку мој совет - анал строго со кондом и строго одржување хигиена на високо ниво ;) УЖИВАЈТЕ