ТЕМА: Болки при односи

Мислење 25 Дек 2009, 22:10

девојки имам проблем.
сексуално сум активна 1 год.при секој однос имам болки во јајниците а до сега не сум била на гиниколог.дали некоја од вас имала таков или сличен проблем,и од што може да биде проблемот?
Аватар на корисникот
snake

Зелено цветче
 
105122
Мислења: 877
Зачленет: 23 Дек 2009, 18:48
Локација: таму некаде...во мојот замислен свет

Мислење 25 Дек 2009, 22:18

Snake i jas sakav da ja otvoram ovaa tema. Od pred nekoe vreme mi se pojavija bolki i mene koi prethodno gi nemav. Bev na ginekolog da se proveram dali e sve vo red zasto bev mnogu isplasena, no na pap testot ne se pokaza nisto. Se bese vo red, samo mi bese pronajdena kandida. No i pokraj toa sto ja lecam kandidata taa postojano se pojavuva, znaci toa e premnogu dosadno i neznam dali voopsto e vozmozno nea da ja snema :) Megutoa i dodeka se lecev, iscedokot prestana no bolkite ne. Taka da neznam dali ova ima nekakva vrska so kandidata. Na ginekolog mi kazaa deka ne e nisto opasno a bolkite moze no i nemora da se posledica na nekoja bolest. Navistina e neprijatno, ponekogas znae da bide dosta bolno. Ako ima nekoj slicno iskustvo ve molam spodelete go so nas i kazete nekoj sovet. Pozz***
Pwincess
 

Мислење 26 Мар 2010, 01:15

не е ништо страшно.кандидата е премногу честа појава. во нормални услови ја има во анусот но во вагината прави проблеми.од мала го имам тој проблем, сега се снаоѓам избегавам танги и носам исклучиво памучен долен веш.едноставно некои девојки имаат афинитети кон кандидата...препорачливо е плакнење со чај од камилица но доколку имаш обилен исцедок пробај со канестен вагиналети.за 3 дневна употреба се и мн едноставна им е апликацијата.после првата вагиналетка веке се приметуваат резултатите...
Аватар на корисникот
doktorkata

Фем почетничка
 
20
Мислења: 12
Зачленет: 25 Мар 2010, 20:11

Мислење 26 Мар 2010, 01:29

или кантарион вагиналети тие се за процистување и доста смируваат јас само тие ги користам, баска се на природна база, и мене ми препорачаа многуууу јогурт
Аватар на корисникот
Sunshine88

Жолто цветче
 
492199
Мислења: 1537
Зачленет: 25 Мар 2010, 23:47
Трофеи: 1

Мислење 26 Мар 2010, 01:33

Јас имав слични пробеми при однос ме печеше и болеше беше страшно непријатно ....бев веднаш на гинеколог и ми најдоа инфекција кандида со трихомонијас нешто така беше двете искомбинирани и ми препишаа таблети и вагиналетки и не смеев да имам односи додека ги примав лекарствата...А јајниците ми се тема за себе често ме болат по однос и тоа сум убедена дека е можеби поради тоа што должината на половиот орган на партнерот е доста голем :)
Аватар на корисникот
lylaby

Зелено цветче
 
10853
Мислења: 503
Зачленет: 20 Мар 2010, 03:19
baby i don't care.....

Мислење 17 Апр 2010, 18:12

zdravo devojki , jas sum nova ovde, imam eden problem i ako moze da dobijam nekoj sovet od vas. Koga imame seks so decko mi imam mnogu silno custvo kako potreba za mokrenje. Neznam zosto e toa taka, dali nesto nepravilno pravime?SSS
Bi-bi

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 17 Апр 2010, 17:53

Мислење 20 Апр 2010, 14:18

snake напиша:девојки имам проблем.
сексуално сум активна 1 год.при секој однос имам болки во јајниците а до сега не сум била на гиниколог.дали некоја од вас имала таков или сличен проблем,и од што може да биде проблемот?

Вака и јас ја имам таа болка,но верувај тоа не е од кандида :^) сум имала и јас кандида :envy: но тогаш надворешно те пече боли и сл. а проблемот што те болатјајниците е друг
Јас бев на гинеколог и имам проблем со јајникот и за тоа ме боли и секогаш ке ме боли
Зато одиди најдобро на гинеколог и ако сакаш пиши што ти рекол бидејќи навистина ме интересира :drunk:
Аватар на корисникот
bluberry

Жолто цветче
 
18982
Мислења: 1114
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:46
Слика

Мислење 22 Апр 2010, 20:25

Decki i ja imam ist problem :envy: ja imam dolga vrska 5 god i sum aktivna 4 god prvite 3 god nisto ne me bolese :D aama se a poslednava godina mn me boli ne znam sto e rabotava ama epten e neprijatno chuvstvoto ako ima neko resenie ili slicen problem neka pise zasto ja stvarno ne znam sho e rabotava :D shto se smeni hhe :D
Аватар на корисникот
Queen.S

Зелено цветче
 
349444
Мислења: 607
Зачленет: 03 Апр 2010, 17:23
Локација: Screw you guys, I'm going home!!!
Love like an angel, make love like a devil.

Мислење 22 Апр 2010, 20:37

jas mislam deka ke vi pomognam :) go imav ovoj problem so bolka pri sekoj odnos podolgo vreme.seksualno aktivna sum veke 3god.megutoa mnogu cesto odam na ginekolog do sega sum nemala nekoja infekcija ili slicno no za bolkata doktorkata me ispita i mi rece deka se raboti za relativno mala vagina :lol: koja ja imaat 30% od devojkite.taka da normalna e taa bolka a isto taka bolkata vo jajnicite zavisi i od pozata.promenuvaj ja pozata pocesto,i ednostavno bidi skoncentrirana samo na ubavoto cuvstvo,bolka se pojavuva i koga vo tekot na odnosot razmisluvas na drugi raboti i ne si dovolno opustena.kako i da e,potreben e ginekoloski pregled vednas posle prvoto seksualno iskustvo.pozdrav
Аватар на корисникот
beautiful20

Фем почетничка
 
10
Мислења: 3
Зачленет: 21 Апр 2010, 19:23

Мислење 24 Апр 2010, 15:02

pa eve i jas da se priklucam na temava jas sum vo brak 17 god i na pocetokot i jas imav strasni bolki sto ponekogas doagase i do grcenje da ne mozam da se dvizam ama seto toa mi bese od plitka materica i so tekot na godinite isceznuvase no najmnogu zavisi od pozata ne treba da se pravat tie pozi koi doveduvaat do bolka a i zavisi od raspolozenieto treba da si maksimalno opustena eve i deneska nekogas cuvstvuvam blaga bolka ama odma ja menuvam pozata i isceznuva a za kandidata taa redovno se pojavuva nikogas ne se leci celosno i skoro sekoja zena mozi da ja ima ama taa ne predizvikuva vnatresni bolki samo pecenje cesanje ili iscedok
iki.35

Фем почетничка
 
20
Мислења: 11
Зачленет: 22 Апр 2010, 10:22

Врати се на Секс

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Marijana93, sirenkaa, Slatkic, ZDR и 25 гости