1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    хехеех абе сите сме поминале низ таков период нели????ама навистина некои девојчина денес се толку не информирани,а јас секогаш велам дека времето кога ние сме биле 15-16 год многу се разликува од денешново така???мн полесно се доаѓа до сите можни информациии
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    од самите зборувања те тера у нешо НЕВОЗМОЖНО да поверуваш.. ЈБГ.
     
  3. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    zenski u golema panika sum mozno e da mi docni od stres ili promena na vremenskite i klimatskite faktori no sepak panicam iako mislam deka nema prostor za toa ;) ne sakam da ragam poveke a imam 2 decinja.Pravev test za bremenost i rezultatot e negativen no pominaa uste 2 nedeli ottogas i seuste nemam dobieno.Ima li nekoja slicno iskustvo kako moeto da go spodeli ili vednas da si odam na pregled kaj ginekologot dodeka ne e kasno
     
  4. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    ^^^Мене ми се случува често да ми доцни по недела дена. Еднаш ми доцнеше две недели и кусур, ама сето тоа беше од стрес и од промена на средина. И јас направив тест кој беше негативен, ама за да си ја смирам душата отидов на гинеколог. Ти препорачувам да го сториш истото за да си ги скратиш нервозите :)
     
  5. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Тркни до гинеколог...баба лаже ..трап не лаже
     
  6. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    и мене знае некогаш да ми касни и пошто знам дека е така не паничам одма,ама ке поминат 5-6-7 дена и почнувам да мислам,еј абе да не има нешо тука,да не треба да почнам да купувам бенкици :) и ке чекам,и како по некое непишано правило штом ке отидам да купам тест тој ден ми доага мензисот. :D претпоследната менструација ми каснеше 10 дена,и викам а не чекам више идам да купам тест,и му викам на дечко ми-ке видиш денес ке ми дојде.само шо го купив тестот женички мои,се вракам накај дома и по пат осекам дека ми тече :D е викам значи стварно се зеза мензисов со мене..
     
  7. sarichkata

    sarichkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    epa vaka posleden pat imav menstruacija na 15 feb.
    a sinoka na 11 mart mi bese prviot odnos so deckoto i toa ne koristevme zastita no toj ne svrsi vo mene
    pa sakam da prasam dali ima sansi da ostanam bremena? zs citav deka ako svrsi nadvor od mene nema sansi da ostanam bremena plss help
     
  8. malenko

    malenko Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3

    еве убави вести :D направив b-hcg позитивен е па оваа недела одам на ехо :D .на сите им посакувам среќа с :D то побрзо да имаат бебенце :D
     
    На didi1982, Nina24 и blond им се допаѓа ова.
  9. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Многу ми е мило маленко... Сега, со лесно нека е :)
     
  10. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    со среќа и се најубаво
     
  11. ofi4

    ofi4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Девојки имам проблем,па ве молам за помош...Претходниот месец имав односи до дечко ми, од кои неколку пати и без кондом, но не сврши во мене...Неколки дена после односот,поточно на 14ти добив менструација, се беше во ред.Истиот месец откако ми заврши циклусот имавме повторно односи, без заштита, но не сврши, како и секој пат кога е поднапијан :) . Но сега ми доцни 2-3 дена...Правев тест за бременост и беше негативен..Дали е можно и покрај се да сум бремена??Имам предменструални симптони,но се уште ми доцни. Ве молам за помош :worried:
     
  12. yupie

    yupie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Не би требало да си бремена. Ако постои бременост тестовите веднаш ја покажуваат во најголемиот број случаи. А ако веке си во врска и имаш незаштитени односи тогаш и ризикот да забремениш треба да го пресметаш и да го прифакате заедно со партнерот.
     
  13. simicka

    simicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    91
    Ако тестот си го направила 14 дена по половиот однос најдобро 15,16 тогаш тестот е точен направви усте еден а за точноста на тестовите биди сигурна дека се точни јас прашав гинеколог и мене исто ми се случи па правев не еден 4 теста и сите беа негативни а со тоа и точни зошто кога отидов на гинеколог ипадна дека сум имала мал хормонален дибаланс кој предизвикал јајниците да наликуваат на полицистични но не се плаши незначи дека кај тебе е исто ако си осеќаш симптоми за добивање што редовно си ги осеќаш почекај направи усте едне тест па ако не оди на гинеколог а за бремена не верувам дека си оти може и од стрес да ти касни ;) поздрав
     
  14. ofi4

    ofi4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Фала девојки...ке почекам уште ден,два максимум...па дај Боже да нема ништо :)
     
  15. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    А дали некој знае колку се плаќа на гинеколог да провери дали си бремена или не???
     
  16. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    па најверојатно треба да се направи ехо кое со плави картони чини 200 денари. ако сум грешка трудници поправете ме ;)
     
  17. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    200 до 300 денара
     
  18. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Не мора на ехо да се провери може и преку крв, во систина е 500 денари , јас имам проверувано.
     
  19. malechkotoo

    malechkotoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    lugeeeeeeeeee ve molam za pomos !!!!

    so deckomi imavme nezasiten odnos .. pred 1 nedela mi bese prviot sex isto taka ne zastiten posle toa imav krvavenja skotro 1 nedela ama i trebase da mi dojde taka da mislam deka mi bese dojdena mestrucijata. posle od kao mi zapre krvavenjeto imavme pa odnos isto taka nezastiten pri sto toj ne svrsi vvo mene svrsi nadvor posle od koa svri pak imavme odnos po vtor pat no isto taka ne svsri vo mene... kje ima li sansi da sum bremenaa??? ve molamm pomognete mi itno mi treba pomoss :((
     
  20. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Се` е можно!
    Бремена можеш да останеш и од предсемента течност.
    Направи си тест за секој случај. И пак имај незаштитен однос и трескај си ја главата од ѕид (како сега)