1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Со еден дечко? :^) |(
     
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Си имала менструација, значи мали се шансите, но тоа не значи дека не постојат. Свршил во тебе, не е важно дали малку или целосно. Направи тест откако ќе има поминато две недели од односот.
     
  3. veneto

    veneto Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Благодарам
     
  4. sekerce1

    sekerce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    7
    ми дојде се нормално на дата на која што требаше но сеа др проблем ме мачи што четвртио ден мн малку имам т.е значи утре ке ми заврши само 5 дена ми траеше а вообичаено по 6 мие
     
  5. vaga1992

    vaga1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    1
    Imav analen seks so decko mi i svrsi vo mene...Inaku sum nevina,do sega sum nemala odnosi..Samo na ovoj cekor se odluciv.....Dali sum bremena?
     
  6. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Од каде мислиш дека ќе ти влезе спермата во вагината кога ем не сте имале вагинален секс, ем си невина??? Да не се исплаши дека внатрешниот дел помеѓу вагината и аналниот отвор можат да прават осмоза ?
    Пред да одлучите да се впуштите во сексуалните води, не ќе да е лошо да научите малку повеќе за своето тело, како да се заштитите од несакани болести, а пред се од несакана бременост.
     
    На nesa, sleepingbeauty и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  7. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Нормалноо скоро и нема шанси да си бремена!
     
  8. sekerce1

    sekerce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    7
    ми дојде се нормално на дата на која што требаше но сеа др проблем ме мачи што четвртио ден мн малку имам т.е значи утре ке ми заврши само 5 дена ми траеше а вообичаено по 6 мие
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Понекогаш ми се чини дека ви е досадно, и сакате да си имате "проблеми", онака нешто за заниамција.
    Не претерувај, си добила и не си бремена! Ти траело 5 дена, 6 дена, 2 дена. |( До секунди да не мериш кога ти завршува?
     
    На nesa, SanjaKirchner, lolyta777 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. malechkotoo

    malechkotoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    веќе ми касни 10 дена... а имаме нзаштитен однос со партенрот но тој не сврши во мене... но минатиот месец ми дојде 5 дена порано... но сега вече ми касни 10 дена а цело време имам бел исцедок и почна да чуствувам болки во градите... има ли шанси да сум бремена?? ве молам пишетеее :(
     
  11. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    ^
    1.Како можеш да седиш со скрстени раце на 17 год и да не направиш тест за бременост, а викаш ти касни 10 дена?
    2. на 17 год да имаш незаштитен секс е мн опасна работа, во смисла несакана бременост, заразни болести итн.
    Мој заклучок: Прво информирај се па после сексај се, за на крај да не си ги чупате косите
     
  12. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    ^Тоа што треба да го преземиш е сексуална апстиненција до навршени минимум полнолетни 18 години.

    [​IMG]
     
  13. yes

    yes Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    18
    Имам едно прашање на кое се надевам дека некој ке може да ми одговори ако имал такво искуство.Значи се обидувам да останам бремена.Ми касни веке 2 дена,но денеска од сабајле приметив дека при бришење имав ептен малку и ептен светла трага на онаа темна кафена крв.Меѓу другото,многу ми се спие,често мокрам,ме болат брадавиците и половината и имам грчеви.После ке направам тест за бременост за да се осигурам,но сепак сакам да знам дали некоја од вас го имала истово искуство...
    Поздрав
     
  14. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Невиност е релативна работа. Ти мислиш дека си невина иако си имала анален секс. Невиноста не е хименот, невиноста се губи при секс. Било каков. Според мене, за тебе незнам. И не си бремена аман! Ќе останеш бремена ако тој сврши во тебе, не во аналниот отвор (и тоа е во тебе ама не таму пак :) ) туку во вагината.
     
  15. malechkotoo

    malechkotoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    веќе ми касни 10 дена... а имаме нзаштитен однос со партенрот но тој не сврши во мене... но минатиот месец ми дојде 5 дена порано... но сега вече ми касни 10 дена а цело време имам бел исцедок и почна да чуствувам болки во градите... има ли шанси да сум бремена?? ве молам пишетеее
     
  16. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Не си. Ќе ти дојде, затоа имаш повеќе бело прање и болка во градите.
     
  17. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Сите овие симптоми ти се за добивање нажалост :( Да си бремена многу е рано за било какви симптоми. Сепак ти држам среќа :*
     
  18. yes

    yes Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    18
    Фала...
     
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    ако денес не добиеш затоа што нели и веќе почнало нешто да ти тече што може да значи дека пробива за да добиеш. значи ако не добиеш денес направи си тест утре. И ајде по завршувањето ако добиеш право на работа ти држиме среќа ;)
     
  20. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    баш би сакала да си бремена и ова да се симптоми на бременост, вака неможе да кажеме ништо, крварењето нека не те буни, често пати има и т.н. имплацистичко крварење што значи дека јајце клетката се оплодила и се вгнездила во матката , меѓутоа никој од нас не е гениколог за да каже нешто поконкретно, направи си еден тест обичен од аптека и ќе знаеш на што си. држам среќ :hug: а