1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. Glorich

    Glorich Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    16
    PS Dali mozam da napravam test za bremenost 2 nedeli posle odnost?
     
  2. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    да..тогаш се кажува точен резултат,после две недели од односот..
     
    На malo-bebe му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bloom4

    Bloom4 Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    pomosh

    Imav nezashtiten seksualen odnos i partnerot svrshil vo mene ...Menstrualniot ciklus mi traeshe od 2ri do 8mi maj .....dali ovie denovi pose menstruacija se najrizicni za zabremenuvanje ?? Ve molam za sovet dali da zemam nekoe apce za nezastiten odnos ili test za bremenost ??

    Blagodaram :(
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    веке после односот имаше менструација??
     
  5. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746

    Бидејќи пишуваш за апче да пиеш, значи сношти или денеска бил незаштитениот однос. Што значи 4-5 дена по завршувањето на менструацијата.
    Не се плодни денови веднаш по циклусот, имаш неколку дена, три, четири, кои не се плодни, т.е минимални се шансите за забременување, а потоа шансите се зголемуваат.
    На твое место, јас би пиела апче, без разлика дали се плодни или неплодни, оти свршил во тебе.

    Имаш на фемина календар за пресметување на плодни денови, па така многу лесно ќе се ориентираш за плодните и неплодните денови. А и кога веќе имаш секс без кондом, ако не сакаш бебе, не дозволувај да ти свршува дечкото внатре.
     
    На Hellen му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mmarijana

    Mmarijana Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здравоо јас сум нова на форумот па вака имам едно прашање.Циклусот ми заврши на 4 мај,а со дечкоми имавме односи на 13 мај, после 14 часа испив норлево апче за контрацепција колкава се шансите за забременување?? Однапред благодарам :)
     
  7. Bloom4

    Bloom4 Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Да, сношти имав однос и проверив на фемина и пишува максимални шанси за забременување. Досега не сум пиела апче и не знам дали треба веднаш да се испие ?
     
  8. Hellen

    Hellen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Помош

    Pолека без паники. Zеми си апче за ден потоа и напарви го тоа што побрзо. A за друг пат фино ќе му кажеш на дечко ти нема незаштитен секс кога не знае ( не сака ) да се контролира
     
  9. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746

    Уф, па и максимални. :|

    Ништо, земај одма пиј апче, тоа се пиело најдоцна 72 часа после однос, а во првите 12 имало најголем ефект.
     
  10. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Шансите се минимални да си бремена, но секогаш постои еден мал процент дека има шанси да си бремена,некогаш од икс прилини можно е и тоа.Затоа друг пат да не се мислиш дали си бремена или не и да не се труеш со апчиња, користи заштита и мирна главата ќе ти биди.
     
  11. hypnose

    hypnose Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo ,
    Pred edna nedela imav odnos so deckomi.
    I vcera i deneska me stega nesto stomakov , isto kako ko ke imam menstruacija. Dali i toa nekoj znak deka sum bremena i dali mozi po edna nedela da go osejkam ovaj simptom ?

    fala
     
  12. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    здраво женски..ми треба помош. на втори мај само што ми заврши, на 5тиот ден имав односи без кондом и парнтерот знам дека сврши надвор...е сеа имавме пак односи саботава..и вчера сабајле станувам глеам 2 капки ко кафеави..ко розеви..не знам дали се од крв или, било што но ме исплашија????
     
  13. ladymg

    ladymg Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    dali e mozno pokraj tri menstruacii od koi ednata beshe poslaba ( taa posle odnos) i dva negativni testa eden posle tri nedeli eden posle dva meseci da sum trudna. imav zastiten odnos no dva pati edno po drugo i izmegu toa me zadovoluvase so raka pa se zadovoluvashe sebe.e sea mozno li e na toj nacin da se prenela sperma iako se izmi on posle prv odnos. nekako so ova bremenost i imanje menzis me faka panika.
     
  14. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    НЕ!
     
  15. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    А да си појдеш на гинеколог и да види што ти е :) ,по ова што го пишуваш не би требало да си бремена ,но сепак ехото најубаво ќе си покаже за што се работи. Малку ме збунува ова со 3те менстуации ,ти нормално си добиваш од тогаш ? Ако да тогаш не разбирам зошто мислиш дека си бремена !!!
     
  16. ladymg

    ladymg Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    да нормално добивам само што првата по однос ми беше послаба првите два дена течеше ептен после тоа два дена слабо. и сега ме плаши тоа што има некои бремени штопак добиваат менструација.

    тоа беше пред три месеци, као симптоми неам нишо освен кандида ама таа ја иам често.немам болни гради и сл. значи менструациите ми беа болни ко и увек.
     
  17. Lazarevskaa

    Lazarevskaa Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Zdravo,
    Pred dva dena imav odnos so decko mi. Ton ne scrap vo mene, no koga se vrativ doma zabelezav parce od kondomot vo mene. Odnosot bees Eden den posle zavrsetokot na ciklusot ( ciklus 6ti do 11ti a odnosot bees na 12ti). Dali ima sansi da zabremenam?
     
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Ако не свршил во тебе, нема шанси и као неплоден ден ти бил, тоа не е страшно колку што тоа парче кондом во тебе (дали е само тоа???)...
     
  19. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Ако од тогаш поминале 3 месеци и ти редовно си добиваш ,а згора на се и тестовите ти се негативни не разбирам зошто се секираш ,не си трудна. Доколку беше трудна до сега ќе имаше стомаче и милион други работи кои ќе ти укажат на тоа.
    п.с. Во слободно време пролистај некоја литература околу сексуални односи и забременување ,не ради друго туку добро е човек да се надоградува во знаењето ;)
     
  20. Lazarevskaa

    Lazarevskaa Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0