1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    не се секкирај може да е и подкожно влакно :P
     
  2. Incroyable

    Incroyable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    31
    Само се молам да помине до утре и да не е нешто страшно.. На подкожно влакно не ми изгледа, тука на обична бубуличка, незнам..
     
  3. anabela90

    anabela90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    едно питање од мене :) !
    Вака, значи сум немала односи до сега,сакам да прашам, нели кога ке се скине хименот, би требало да потече крв, но немора и да значи, дали после тоа се продолжува со сексуалниот однос?
     
  4. Incroyable

    Incroyable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    31
    Мислиш дали повторно ќе ти тече крв ако имаш сексуален однос ?
     
  5. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ако не ти е непријатно и немаш болки, зошто да не се продолжи со односот?! Само не знам и после крварење, дали машкото би можело да е во форма :)
     
  6. anabela90

    anabela90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    па,да на тоа мислев...дали може да се продолжи со односот....оф лелеееееее
    што ме чекааааа
     
  7. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ако не сакаш да продолжиш со односот, ќе му кажеш на дечко ти дека не ти е удобно да продолжите и готово.
    Ќе си имате односи нареден ден, без крв, опуштени, без некоја голема болка...
     
  8. anabela90

    anabela90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    ахам....сватив.....Благодарам....
     
  9. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Значи вака сеа пред недела и пол имавме со дечко ми односи (без заштита, секогаш имаме така)... После два дена и кај него и кај мене се јави печење при уринарење, кај него сега се појавило црвенило на главичката и чешање.. а јас имам сеуште печење при уринарење, односно немам ништо друго. Дали досега некој имал сличен ваков проблем или отприлика знае шо би можело да е??

    а и заборавив да кажам бил дечко ми на доктор и докторката му дала микорил крема да се мачка и капсули како и крв да испита
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ^ Сигурно станува збор за кандида. Микорилот јас за тоа го користев :^)
    Oди на гинеколог да ти дадат и тебе терапија.
    Ништо страшно, тоа го има скоро секоја девојка.
     
    На Pain му/ѝ се допаѓа ова.
  11. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    И нам ни се има случувано ова,ништо страшно,тоа е кандида,користете и двајцата КАНСЕН
     
    На Pain му/ѝ се допаѓа ова.
  12. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Ти одговориле девојките пред мене.Јас само ке потврдам за Канестен,да користите и двајцата.
     
  13. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    јас сум нова на форумов и сакам да прашам нешто колку е еден преглед кај гиниколог оти сакам да појдам па затоа сакам да знам :( и прочитав дека на форумов имало броеви од гиниколози па кај можи да ги најдам
     
  14. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    зависно дали ке одиш на приватно или државно. приватните се поскапи а првиот пап- тест со матичен гинеколог ти е бесплатен
     
  15. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    ама сакам да знам од прилика колку изнесува оти не ми е згодно да кажам дома па зато сакам да знам колку пари да носам :$ на приватно колку е затоа што не сакам да зна моите
    А сакав да прашам дали ако одиш на државен гиниколог дали можа да дозна твоите оти така читав на една тема и како да закажам????? :?:
     
  16. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    На приватно само за пап тест земаат 500 денари, за ехо 1500, така да без 2000 не тргнувај :!:
     
    На vlubena му/ѝ се допаѓа ова.
  17. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Вљубена, ако одиш државно на гинеколог твоите можат да дознаат само ако ти видат во здраствената книшка. Инаку одиш во амбуланта, бираш матичен гинеколог, и се прегледувач. Тоа си го договараш со докторот/ка.
     
    На vlubena му/ѝ се допаѓа ова.
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Бев по пап тестот и добар е освен преложиле да одам на ХПВ типизација да видат дали имам хпв вирус за 6 месеци со следниот пап заедно.
    А дечко ми ми е прв партнер а и јас него прва и единствена, бар така вика :D
    Значи на некој начин логично е да немам ХПВ.
    Сакав да прашам има ли некој друг начин да се има вирусов бидејки е сексуално преносливо заболување? Прочитав еднаш на интернет некоја го фатила во јавен тоалет (од кај знае дека тоа е стварно не знам).

    Добро ова си трескам глупости пред време, си се зпрашувам во себе, зашто не е докажано дека го имам :)
    Кога ќе размислам може и бараат да се направи тестот само за пари да си земат.

    Во Словенија секоја жена има бесплатен пап тест на 6 месеци и пример оваа 2011та е бесплатна за сите да си направат типизација ако сакаат.
     
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    обично не ги праќаат да направат типизација ако не е покажано присуството на хпв на пап тестот. не се вознемирувај. се мислам дека им е да соберат пари. доколку стварно на папот немаш ништо. за твоја сигурност внесувај поголемо количество на витамин ц во свежо пакување ;)
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    При пукање на циста чувствуваш болка во долниот дел од стомакот нели? А има некоја течност, некој надворешен симптом дека пукнала? Дали е стомакот подуен тогаш?
    Ако не отидеш на гинеколог тогаш, може нешто да се случи?
    Еве чувствуваш болка, не знаеш дека е од пукната циста, лежиш 2 дена дома од што те боле стомак, мислиш дека е онака, од прелада.... и? Може да се искомплицира нешто, или? :?: