1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Jaви му се мила,ако се сомневаш дека си бремена во меѓувреме купи си тест,па ако си бремена може ќе ти даде нешто за подршка :)
    Не размислувај на тоа,мисли си дека се ќе биде во ред,така и ти посакувам :hug:
     
    На AnjaLazanja му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AnjaLazanja

    AnjaLazanja Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    34
    :* :* Епа ке си пукнамммммммммммм никој не ми се јавува :( Фала ти за советите ели од срце :( Сега нарачав тест да ми купат ..Па може би ке ја имам таа среќа ...аххх ве гушкам и јас :( :sweat:
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    мјауууу тука не се сложувам со тебе дека кинење без крв не е можно можно е и тоа како па 30%од девојките на форумов немале крв при кинењето
     
  4. plazma23

    plazma23 Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Немора да ти тече крв :)
     
  5. mjauuuuuu

    mjauuuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    64
    Готово разјаснето јас се извинувам за моето незнаење :$ не дека немав слушнато за вакво нешто ама можеби не бев доволно сигурна дека е можно а изгледа никогаш и не ми потребало да земам да прочитам и да знам ама сега веке знам човекот учи додека е жив ;)
     
    На Luka24 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Мјаууууу И до тебе едно :* инаку јас сеуште не разбрав што и како се случува со мојов организам (немав време за себе) но,доколку има нешто ќе те известам.Фала на советите и помошта.
     
    На mjauuuuuu му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mjauuuuuu

    mjauuuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    64
    Ке те чекам да ме известиш,дај боже се да е како што сакаш ти и секогаш сум тука ако можам да помогнам :* :* :*
     
    На Maya3112 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. carbohidrates

    carbohidrates Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    e vaka ke se tvoram malce pojse...jas imam 17 a nemam pojma okolu sexot dali ima tuka po iskusni nekoj da me posovetuvaat sum u vrsko so edno mn jako tipce toj saka sex i e premnogu iskusen ja nemam pojma okolu toa ama bas ic nemam pojma! |( :@ dali ima posledici toj mi rece deka ke stavi kondom i deka ni e rano za deca i toj e svesen! no dali jas mozam da si nastetam so toa?!??! ve molam pomoss!!!!!! :sweat: :inlove: :*
     
  9. candise20

    candise20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2012
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    204
    Нема да си наштетиш но ако си немала односи до сега ке имаш некоја болка зависи до тебе иначе се зависи колку време си со типот не е само да имаш односи сепак имаш17 години ( а на секое машко нема да му е рано за секс да можат и од 5 год ке имат) почекај ке видиш дека не е секогаш сексот во прашање......
     
  10. Garneta

    Garneta Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Значи сношти имав однос после дооооолга апстиненција, и денес гледам дека долу имам некаков исцедок со светло-розевка боја. Што ми се случува?
     
  11. emylyy

    emylyy Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    da ne izbruka taja da ne nemoze da izdrzi :rofl:
     
  12. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Тоа значи дека бил добар сексот :lol:
    Се шалам не ми се лути........не би требало да значи ништо освен тоа како што го кажа дека долго си асптинирала,некоја реакција на матката по мое,зошто и мене ми се има случено такво нешто после подолго апстинирање....нема место за паника и ако бил добар сексот продолжи си пак ;)
     
  13. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Toa e momentalna reakcija na tvojot organizam,samata velis dolgo si apstinirala.Sega ne znam kolku dolgo e toa,jas na pr.najdolgo sto sum apstin.bilo 3 meseci,ama posle toa iscedokot si e normalen.Mislam deka nemas potreba od griza :)
     
  14. Garneta

    Garneta Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Фала ви препрепремногу :*
     
  15. liily

    liily Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    5
    не сум запознаена со овие работи и ме интересира дали можам да забременам ако имам секс ден после овулација? и ако може да ми кажете нешто повеќе во врска со тоа.. фала многу
     
  16. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    а ти си си сигурна 100% кога точно ти е овулацијата?
    за да бидеш сигурна треба да ја следиш на гинеколог со ехо преглед пратење фоликули
    ако си сигурна како што е пишано горе мислам дека не би имало шанси ама ако по твое си мислиш дека тој и тој ден ти бил плоден можна е бременост
     
  17. emilija30031997

    emilija30031997 Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    sakam da prasam ako imav odnos pred 15 dena i sega trebase da mi dojde ne ne mi e dojdeno uste preska napravi test za bremenos bese negativen i pred toa bese napravila i taj negativen ama preska mi potece krv malce isto kako da mi e dojdeno ama od togaj uste nema nisto samo toa bese i nisto a u megu vreme nogu mi e loso povrakja mi se malaksanost grcevi...ako moze nekoj da mi objasni zosto e vaka ://
     
  18. MinaFe

    MinaFe Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    17
    Се извинувам... дали после норлево има шанси за несакана бременост помогнете ве молам осеќам како малку да сум поправена.. :/
    ве молам за ваше мислење.. :)
     
  19. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522
    Тоа значи дека кај и да е ќе ти дојде. Штом тестот бил негативен, а поминале 2 недели од ризичниот однос не си бремена.
    И мене ми се случувало така, малку да ми потече, па да нема ништо и за неколку часа да биде се‘ во ред.

    Не си пишала дали сте имале со или без заштита, и доколку било без заштита дали се испразнил во тебе или надвор?
     
  20. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски