ТЕМА: Интимни прашања, проблеми и совети

Мислење 15 Авг 2010, 08:36

Од апчето ти е. Треба да помине некое време за пак да ти се нормализира циклусот.
Аватар на корисникот
RainBow

Виолетово цветче
 
125471580
Мислења: 12512
Зачленет: 03 Дек 2009, 15:27
Локација: On my feet...
“The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..”
― John Milton

Слика

Мислење 16 Авг 2010, 14:33

onaaa напиша:dobar den vaka pre 2 meseca piev tableti za posle sex stoe se pijat neznam kako se vikat(da se unisti polodot ako go ima) i mi dojde 11 ama ne bese crceno tuku kafeno temna krv pota istiot mesec pak mi dojde na 26 dali e toa normalno sledniot mese c mi dojde i ovoj pak ama so kafena krv temna dali e normalno???


Тоа ти е хормонско пореметување, ама и немора да значи. Можеби си претрпела некој стрес или сл. најдобро да се консултираш со некој гинеколог....Во секој случај не е нормално
Аватар на корисникот
slavica999

Жолто цветче
 
34642157
Мислења: 3692
Зачленет: 27 Дек 2009, 00:31

Мислење 16 Авг 2010, 19:26

fala fala po4na da mi se stabeizira :)))
onaaa

Фем почетничка
 
02
Мислења: 44
Зачленет: 19 Јул 2010, 11:58

Мислење 18 Авг 2010, 12:25

zdravo devojki, jas sum nova na sajtov i momentalno razgledav nekoi temi na forumot, pa isto i jas imam edno prasanje pa poiskusnite neka mi pomognat ako mozat so nekoj sovet. Odnared sum vi blagodarna. Na mojot decko penisot mu premnogu golem i debel i ponekogas koga imame sex cuvstvuvam golema bolka, kako da ja izbegnam taa bolka???
milaaa20

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 18 Авг 2010, 11:39

Мислење 18 Авг 2010, 12:27

Мислам дека имаш вакви теми . За проблемот , можеби не си доволно опуштена . не верувам дека големината на пенисот на твојот дечко може да претставува проблем .
Аватар на корисникот
Dushica-sk

Жолто цветче
 
25891662
Мислења: 4982
Зачленет: 12 Јан 2010, 18:03
Don't be pushed by your problems. Be led by your dreams.

Мислење 19 Авг 2010, 13:04

milaaa20 напиша:zdravo devojki, jas sum nova na sajtov i momentalno razgledav nekoi temi na forumot, pa isto i jas imam edno prasanje pa poiskusnite neka mi pomognat ako mozat so nekoj sovet. Odnared sum vi blagodarna. Na mojot decko penisot mu premnogu golem i debel i ponekogas koga imame sex cuvstvuvam golema bolka, kako da ja izbegnam taa bolka???

sovet od druga nova- podobro da e golem i da go čuvstvuvaš, pa makar ponekogaš so bolka, otkolku da mu e mal i da ne go čuvstvuvaš.so tek na vreme ke se navikneš, i ženskiot organ e elastičen i se proširuva - samo opušteno
Аватар на корисникот
Domina

Фем почетничка
 
00
Мислења: 4
Зачленет: 19 Авг 2010, 07:55

Мислење 19 Авг 2010, 14:01

Како можам да одложам менструација на неколку дена? Бидејќи не ми е редовна не ни знам кога ќе добијам, но за роденденот од дечко ми сакам да немам... :?:
Аватар на корисникот
Victorya

Жолто цветче
 
428748
Мислења: 1398
Зачленет: 05 Јан 2010, 02:20
Не барај совршенство за да сакаш, бидејќи ќе умриш без љубов. Најди нешто несовршено, љуби го и направи го совршено!

Слика

Скриен текст: покажи
Слика

Мислење 19 Авг 2010, 14:38

Victorya напиша:Како можам да одложам менструација на неколку дена? Бидејќи не ми е редовна не ни знам кога ќе добијам, но за роденденот од дечко ми сакам да немам... :?:

Вики, дали пиеш контрацептивни апчиња? Ако зимаш, можеш да ја одложиш на тој начин што кога ќе ти заврши паковањето ќе си земеш одма апчиња од новото, во зависност од тоа колку дена сакаш да ја одложиш, ама сепак би ти советувала во зависност од тоа за какви апчиња станува збор да се консултираш со твојот гинеколог. Јас така направив! Друг начин не знам, мислам дека исто по консултација на гинеколог може да ти даде хормонални апчиња некои за одложување ;)
Аватар на корисникот
Phyramide

Жолто цветче
 
144869357
Мислења: 3009
Зачленет: 12 Јул 2010, 08:54
Локација: Сегде само не тука
Those of you who think you know everything, are annoying to those of us who do.

"Je suis l'as trèfle qui pique ton cœur."
"Je suis passé pour être présent dans ton futur."
MC Solaar

Мислење 19 Авг 2010, 15:29

Pla4ka напиша:Ако го измориш и задоволиш добро тешко да ќе отиде ке треба да се брука пред другата :D

hehehe pa dobro se zavisi od tipot e sega sto znaci da go izmoris duri i tri pati da svrsi so tebe neznaci deka nema sansi istata vecer da legne so druga.
taka da ne macete se da go izmorite tuku uzivajte vo seksot so nego a dali ke legne so druga istata vecer ne znae nikoj pa ni samiot on se zavisi dali ke mu se pruzi dobra prilika a ako prasanjeto se odnesuvase dali e mozno da ima seks vo ista vecer so 2 a nitu ednata nitu drugata da ne primeti odgovorot e da.
martina-srcus

Сино цветче
 
71
Мислења: 255
Зачленет: 18 Авг 2010, 01:02

Мислење 20 Авг 2010, 23:45

milaaa20 напиша:zdravo devojki, jas sum nova na sajtov i momentalno razgledav nekoi temi na forumot, pa isto i jas imam edno prasanje pa poiskusnite neka mi pomognat ako mozat so nekoj sovet. Odnared sum vi blagodarna. Na mojot decko penisot mu premnogu golem i debel i ponekogas koga imame sex cuvstvuvam golema bolka, kako da ja izbegnam taa bolka???

Здраво и од мене и јас сум нова ,мислам тоа што е голем или мал нема врска .Мојот дечко има нормален пенис па и мене ми се случува понекогаш да имам болка .Едноставно тогаш престани или намали ја пенетрацијата. Мислам дека таа болка ми се појавува во период кога поретко имаме однос, или изминал некој период од последниот пат.
Аватар на корисникот
drugar

Фем почетничка
 
101
Мислења: 26
Зачленет: 20 Авг 2010, 22:47

Врати се на Секс

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Marijana93 и 13 гости