1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.194
    Пол:
    Женски
    Од апчето ти е. Треба да помине некое време за пак да ти се нормализира циклусот.
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Тоа ти е хормонско пореметување, ама и немора да значи. Можеби си претрпела некој стрес или сл. најдобро да се консултираш со некој гинеколог....Во секој случај не е нормално
     
  3. onaaa

    onaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    0
    fala fala po4na da mi se stabeizira :)))
     
  4. milaaa20

    milaaa20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    37
    premnogu golem

    zdravo devojki, jas sum nova na sajtov i momentalno razgledav nekoi temi na forumot, pa isto i jas imam edno prasanje pa poiskusnite neka mi pomognat ako mozat so nekoj sovet. Odnared sum vi blagodarna. Na mojot decko penisot mu premnogu golem i debel i ponekogas koga imame sex cuvstvuvam golema bolka, kako da ja izbegnam taa bolka???
     
    На Ticaa и Tina2017 им се допаѓа ова.
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Мислам дека имаш вакви теми . За проблемот , можеби не си доволно опуштена . не верувам дека големината на пенисот на твојот дечко може да претставува проблем .
     
  6. Domina

    Domina Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    sovet od druga nova- podobro da e golem i da go čuvstvuvaš, pa makar ponekogaš so bolka, otkolku da mu e mal i da ne go čuvstvuvaš.so tek na vreme ke se navikneš, i ženskiot organ e elastičen i se proširuva - samo opušteno
     
  7. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Како можам да одложам менструација на неколку дена? Бидејќи не ми е редовна не ни знам кога ќе добијам, но за роденденот од дечко ми сакам да немам... :?:
     
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Вики, дали пиеш контрацептивни апчиња? Ако зимаш, можеш да ја одложиш на тој начин што кога ќе ти заврши паковањето ќе си земеш одма апчиња од новото, во зависност од тоа колку дена сакаш да ја одложиш, ама сепак би ти советувала во зависност од тоа за какви апчиња станува збор да се консултираш со твојот гинеколог. Јас така направив! Друг начин не знам, мислам дека исто по консултација на гинеколог може да ти даде хормонални апчиња некои за одложување ;)
     
  9. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    hehehe pa dobro se zavisi od tipot e sega sto znaci da go izmoris duri i tri pati da svrsi so tebe neznaci deka nema sansi istata vecer da legne so druga.
    taka da ne macete se da go izmorite tuku uzivajte vo seksot so nego a dali ke legne so druga istata vecer ne znae nikoj pa ni samiot on se zavisi dali ke mu se pruzi dobra prilika a ako prasanjeto se odnesuvase dali e mozno da ima seks vo ista vecer so 2 a nitu ednata nitu drugata da ne primeti odgovorot e da.
     
  10. drugar

    drugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    17
    Здраво и од мене и јас сум нова ,мислам тоа што е голем или мал нема врска .Мојот дечко има нормален пенис па и мене ми се случува понекогаш да имам болка .Едноставно тогаш престани или намали ја пенетрацијата. Мислам дека таа болка ми се појавува во период кога поретко имаме однос, или изминал некој период од последниот пат.
     
  11. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Јас имам односи секој ден и се случува некогаш да почувствувам болка.Тоа најчесто се случува пред менструалниот циклус или како што кажаа другите ако подолго сум немала односи!
     
  12. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    ova e najdobriot biser sto sum go procitalala na forumov pazi ima sekssekoj den a se slucuva da pocuvstvuva bolka koga podolgo vreme nemala seka mislam sto tuka da se dodate se si kaza sama.
     
  13. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    E извини но што е тука кикс????
    Кај мене дури се јавува и крв малце..пример ако поодолгоооо време не сум имала секс, знае и какпка крв да ми се појави, а и ме боли а знае и да иам секој ден секс па пак да боли....тоа е нормално, зависно од тоа колку е опушена мускулатурата, колку си попалена, зависи од се..
     
  14. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    cekaj sega dali sum jas glupa i ne razbiram ili ovde nesto ne e vo red vikas deka pri vaginalen sto bi rekle normalen seks ti se javuvaat kapkikrv?
    i dodavas deka toa e normalno i voopsto e nebitno dali si imala sekoj den ili edna godina ne si imala seks krv ne treba da se pojavuva osven prvite nekolku pati dodeka se otvori otvorot kako sto treba.
    mislam deka treba da posetis ginekolog i da proveris dali e se vo red zatoa sto bolka plus krv da ne ima nekoi izrastoci na grloto na matkata polipi ili nedaj boze nesto poloso.
    krvta vo nikoj slucaj ne e normalna
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Martina-srcus, те молам, немој да шириш дезинформации... како не е нормално понекогаш после однос да имаш капки крв? Нормално е, и тоа како, посебно ако си немала секс подолго време, ако не си доволно влажна, ако партнерот е прегруб, ако имаш див секс - да знаеш и тоа како може да има крв. Исто како што може и после анален секс да има крв. Не е нормално ако после секој однос крвариш, тогаш проблемот е друг, а ако понекогаш има две три капки крв на гаќите после сексот не е страшно. Колку и да е еластична вагината, и се шири, колку и да е влажна, може да дојде до ерозии на слузокожата, впрочем, како што се случува и на сите други слузокожи во човечкото тело.
     
  16. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Со тоа подолго време мислев додека имам менструален циклус и зависи кога некогаш не се гледаме.Не сфаќај се во буквална смисла на зборот!Инаку да со оглед на околностите имам секој ден но не секогаш околностите го дозволуваат тоа.
    Но затоа ти си секс-експерт и си тука за сите нас да не просветлиш!
    Топ си кисче муа :*
     
  17. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    pa so ogled na mijot seksualen staz i brojot na partnerite sum na nekoj nacin ekspert a ako se zeme vo predvid kompletniot staz so se pocetocite koga samo masturbirav togas akademik ili neznam kako e toa vo zenski rod ama sekako deka ja zasluzuvam taa titula
     
  18. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Не мора да значи дека ако си имала голем број на партнери и сега се знаеш па ајде попувај ни нас тука.
    Не е се во бројката битен е квалитетот.
     
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мартина не просветли. Ние, сиротите, не знаеме што е тоа секс. :(
     
  20. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Абе за жалење сме .
    Јас сум да се воведе сексуално образование во училиштата, таа да биде предавач бидејќи е експерт,академик или што уште не!