1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. AngelchE23

    AngelchE23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    2
    Здраво девојки,јас се извинувам што ова прашање е во оваа тема но гледам дека е разработена има секојдневни објави и ми треба итен совет ве моалм...Значи имам 19ипол години и сеуште немам односи ..сеа пред неколку дена со дечко ми пробувбавме и тоа 3 дена со ред ама нешто чудно се случува скоро цел влегува и ништо ни крв ни ништо а кога ќе напни чувствувам преголема ужасна болка што неможам да ја издржам и се повлекува одма ..дали тоа значи дека е хименот е еластичен или па многу повнатре..не е мо=но и со прсти пробавме абе цел прст влезе и се и се ама никако ...а налет тоа,имам и еден проблем на поичетокот од вагината нешто како мал израсток ама незнам далине до тоа сепак и преку него поминува :/ многу ми е страв а и двајцата нервозни сме зошто вака да биде,мислам дека никогаш нема да ме скине од таа преголема болка што повнатре ја чувствувам..вемолам за мислење и совет :'( ??
     
  2. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Колку што успеав да сфатам проблемот е во тоа што ти си премногу напната, и главата си ја полниш со глупости мислејќи дека нешто не е во ред со твојата вагина.
    Како и да е, не знам колку си информирана, но првиот пат не секогаш мора да тече крв! Така да немаш причина за грижа, со тебе е се во ред.
    А тоа што чувствуваш болка е друга работа. Најчесто се јавува единствено како резултат на стегање. Не ја исклучувам можноста да е и до партнерот, во смисол дека треба да поработи на некои техники за да те опушти, ама сепак...
    Значи, мој совет ти е сепак да настојуваш предиграта да ви трае подолго за ти да се навлажниш, и после ќе биде се во ред. Но сепак, млади сте, ќе научите. Искуството се стекнува со време.
     
  3. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    ^^
    Велиш -скоро цел влегува, чувствуваш болка и се повлекува. Нека не се повлекува и нека оди до крај, затоа што тоа претпоставувам те интересира, дали си скината. Различно е кај секого, еластичност, дебелина на химен, па кај некои оди полесно, кај други потешко. Болно е, ама ќе стиснеш заби.
     
  4. kafee

    kafee Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    помала другарка, вчера била со дечко и, идат година, и почнале се нормално да си прават како што си прават, ама на дечково му се спуштил и почнале да се караат..
    иначе сеа имаат караници нон стоп, последнава недела, затоа што кај другарка ми во клас, дошол нејзин бивши мувач, а на дечко и порано му бил другар и овој сака она да се префрла(а девојчево веќе не збори со него и лудо го сака дечко и).. па ја и кажав дека заради тие карања можеби неможат да функционират, може паметот и на двајцата им е во тоа. ако може нешто да ми кажете, ако мислите дека е до тоа? или па фала богу, не му се дига веќе на неа..
     
  5. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    ^ Лелее Господе. Немојте бре со вакви прашања. |(

    Инаку, да не бидам офтопик, да ти одговорам.
    Постојат многу причини кои можат да доведат до тоа што се случило,вклучувајќи ги и тие две што ти ги наведе.
    Сега ако не му се дига више, нека си најде другарка ти друг на кој нема да му се спушта и така ќе си бидат и двајцата задоволни. ;)
    Се` е до психата. Не можеме ние точно да кажеме зошто не му се дига.
    Тој си знае. :)
     
  6. kafee

    kafee Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    немаат секс, само му го пуши, дрка. и сеа дошло до тоа, за прв пат
    не пишав дека другарка ми ќе го остави затоа што му се спуштил и дека бара друг што нема да му се спушти, туку прашав дали некој би ми кажал дали тоа е од карање или стварно она не успеала?
     
  7. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    ^ Епа не знам ти викам, се` е до психата и до тоа што тој мисли во моментот.
    Се дешава и тоа, нека не паничи другарка ти одма. :)
    Лошо е ако секој нареден пат се повторува истото.
     
  8. kafee

    kafee Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    и го кажав и јас тоа, нека се нада дека нареден пат нема да е така :)
     
  9. Mitrovska95

    Mitrovska95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    508
    devojki imam eden problem, cesto so partnerot dodeka imame odnosi imam bolka vo gorniot del ( mislam deka e matkata ) .. vi se slucilo li vas takvo nesto ? :/
     
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Зависи, ако му е огромен. :o И од позата.
    Најдобро да си направиш гинеколошки преглед, ако досега не си направила.
     
  11. Zverche

    Zverche Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали бел исцедок од вагината може да биде симптом за бременост? Ако ти доцни 1ден..?
     
  12. Maarina

    Maarina Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Немора да значи бременост! Ама сега зависи од ситуацијата ... дали има место за загриженост ( незаштитени односи ) .... најдобро направи си тест сега ќе ти покаже точно и ќе знаеш на што си!
    Некогаш белиот исцедок може да значи инфекција, некогаш наговестува дека ќе добиеш циклус ... а некогаш појачан секрет или исцедок може да значи и бременост, затоа трк до аптека и ќе си бидеш на чисто
     
  13. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Го имам истиот проблем.Пред една недела посетив гинеколог и ја прашав за што станува збор, ми рече од нередовни сексуални односи,дека вагината се грчела.
    Се надевам ти помогнав :hai:
     
  14. Zverche

    Zverche Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Имав незаштитен однос но немаше свршување внатре, за тоа сум сигурна... Имав крварење 3-4дена,како менструација но со послаб интензитет, на 17тиот ден од циклусот... Се плашам да не се полицистични јајници... Затоа што други симптоми немам ниту за бременост, ниту за менструација... Фала сепак за мислењето :*
     
  15. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Леле бре девојче!
    Сте чуле ли ти и дечко ти за кондоми? Абе од 2013 година навака, секој месец поставуваш прашање дали си бремена, а и симптомите веќе ги распознаваш.
    Дај да ти донираме кондоми за да не се потресуваш секој месец.
     
  16. Zverche

    Zverche Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Не, благодарам ;) како прво ова е форум и можам да прашам се што ме интересира и по 100 пати, немора секогаш да одговараш на моите прашања, ете се нашол некој љубезен како феминката што ми одговори и сподели нејзино мислење без овие глупости од тебе. Игнорирај ме на форумот. Фала, пријатно.
     
  17. princess92

    princess92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Имам долга врска во почетокот сексот беше супер ама сега во последно време воопшто не ми доаѓа да имам секс не ме влечи, не ни помислувам на тоа.... го чуствувам како обврска и кога ќе пробаме да имаме секс воопшто неможам да се запалам и секој обид завршува неуспешно, и јас сум виновникот. :( Незнам што да правам дали е проблемот дека одиме долго време па да ми е здосадено или нешто не е во ред со мене.... почнав да се загрижувам :( :( :(
     
  18. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.688
    Пол:
    Женски
    Можеби сексуалните игри со партнерот ви станале монотони и досадни затоа е тоа така.И како што ти велиш дека сексот со него повеќе го чуствуваш како обврска.Мислам дека со тоа што сте во долга врска сте се запоставиле еден со друг и сексот ви станал навика.
    Па што има врска дали си во долга врска со него а ако во иднина бидете маж и жена што ќе се случува со вашиот сексуален живот ?
    Би те советувала да си обратиш малку повеќе внимание на себе а и на партнерот. Изненади го со романтична вечера ,изненади го партнерот со секси долна облека која претходно сама ќе ја одбираш и едвај ќе чекаш да те види во неа,кога веќе сте долго време заедно разговарајте отворено и пробајте да најдете решение.Кажете си ги вашите секси фантазии еден на друг ,пробувајте и искусувајте нови интересни работи :lol:
    Се надевам дека барем малку ти помогнав :)
     
    На princess92 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. princess92

    princess92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Пробав некако да раэговарам му викам имаме проблем некое решение да најдиме да се обидеме нешто двајцата а он не сака ни да чуе ми вика дека јас сум имала проблем и сама да сум си најдела решение ... ми вика нешто не е во ред со тебе .. :( ми е страв дека ако продолжи вака ова со мене ќе побара некоја друга :(
     
  20. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Ова не е баш за интимни проблеми, има соодветна тема, ама не е толку страшно, муабетот ми е... Па што го тркалаш? Кажи му дека ако треба сама да најдеш решение, ќе си најдеш друг, да видиш како наеднаш ќе сака да чуе и да разговара и да бара решение.

    Исто така, зошто си толку фина, повлечена и исплашена? Ако тој вели дека е единствено твој проблем, ти врати му дека му е мал и дека тоа што го имате не е секс туку трка со тајмер од една минута во која тој секогаш победува и затоа не те возбудува.

    Сериозно, телото на луѓето, и мажи и жени, реагира, се возбудува и се оладува како реакција на околината, во случајов како реакција на твојот партнер. Тој не те возбудува и умот не дава наредба на твојот полов орган да лачи течност и да се навлажни. Може и твојот ум да биде преокупиран со други нешта и тогаш повторно умот нема да биде фокусиран на страста, желбата и потребата за секс.

    Многу слично е и кај мажите, само што вообичаено мажите природно им доаѓа лесно да се фокусираат на сексуалната желба и половиот орган да се крене и да биде секогаш подготвен, но има случаи и кај нив кога од истите причини сексот може да биде невозможен. Некогаш девојката е грда, некогаш е алкохол или дрога во прашање, некогаш е секојдневниот стрес и замор на умот.

    Ако сакаш совет, би те советувал да му с`ржиш, да подвикнеш и да се заканиш. Ако можело на почетоко да биде океј, значи дека само е изгубена страста и сте преминале во монотонија и досада. Потруди се и сама да бидеш малку посекси за твое добро, не за негово. Така ќе го натераш да ти се умилкува повеќе и да најде начин да те запали. Ако е толку глуп да не може да сфати сам дека треба да се потруди, ова практично би значело да му нацрташ што треба да прави. 8)
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.