1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. saraaaa12

    saraaaa12 Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    11
    Од друга страна пак до сега се беше океј и дечко ми пишуваше постојано пораки, да напоменам дека работи. Но еве денеска некако како послабо ми враќа, дали се работи за тоа дека сака дистанца или јас само се измачувам, вели дека ме сака, но сепак...мислам до вчера имав по милион пораки а сега му доаѓа како со сила. Многу ми е криво, бидејќи го сакам тој го знае тоа, нема потреба да се лажеме не сме мали деца, но зошто е вака?

    Фала на одговорите.[/quote]
    Затоа што му е повредена машката гордост со тоа што не успеал да те дефлорира(скине) и затоа се повлекол и ја свел комуникацијата на минимум. Причините поради кои не доло до дефлорација(кинење на хименнот) можат да бидат нај различни, од тоа да немал доволна цврста ерекција (и му се виткал при отпорот на хименот) и не успеал да го пробие па се до неговата големина и дебелина. Исто така причина може да биде и растеглив химен, кај девојката при што не доага до негово кинење.
    Нетреба да се обвинуваш себеси, ти си најмалку виновна за тоа, седнете поразговарајте и обидетет се повторно, но овој пат без преголеми очекувања и бидете максимално опуштени.
    Не е крај на светот ако сте имале 1 неуспешен обид.[/quote]

    Не сум невина...[/quote]
    Просто вагиналните мускули од некоја си причина се стегнале и тоа е тоа, поарно шо не влегол инаку ако тоgаш се затегнеше мускулатурата кај ќе ви беше крајот. ;)[/quote]
    ti dejstuva najmogu od strav,stres i slichno(si imala stoposto nekoj strav da ne vlezi nekoj vo sobata i slichno i zatoa ne se rastegnale dovolno mukulite moe mislenje)
     
  2. klista

    klista Нов член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Бевме сaми,тaкa дa тoa декa некoј ќе влезе пaѓa вo вoдa.Oд другa стрaнa,јaс бев мнoгу oтпуштенa и се трудев нo ништo. Не гo рaзбирaм негoвoтo oднесувaње денескa,вooпштo не пишувa,ни јaвувa,кaкo дa ме избегнувa.
     
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Тури му пепел. Најверојатно само до сексот му е, а затаил и сега се срами.
    Ти си знаеш најдобро.
     
    На Pebeka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lola90

    lola90 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    9
    Ми текна на зборовите на една другарка,одамна,ми рече:"уште повеќе ќе те сака дечко ти ако имате секс".
    Такви биле машките
    Што мислите..?
     
  5. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Па ако идете долго време и сакате да ја зацврстите уште повеќе врската, да ја однесете на друго ниво а дечкото ве почитува и остава на вас, кога вие ќе бидете спремни , и му е доволно само да ве држи за рака се додека вие не посакате секс, да можеби.
    Но ако сакате со секс да го задржите дечкото, тој ќе си го добие тоа што го сака и пак ќе ве остави. Љубовта е многу повеќе од секс и сексот не мора да има врска со љубов.
     
    На Ance-to, Lovely93 и lola90 им се допаѓа ова.
  6. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Релативна работа, сесксот само повеќе ве врзува интимно, а за емоционално не сум сигурна.
    За тоа болдираното ќе напоменам само дека има мажи кои те сакаат се додека не ја постигнат зацртаната цел.
     
  7. AngelchE23

    AngelchE23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    2
    Dali e normalno vo prvite nekolku odnosi da ne chucstvuvash zadovolstvo,da ne ti e ubavo?jas sum vo ovaa situacija ednostavno ne custvuvam nisto ubavo sosemaa maala bolka rechisi i ja nema ??
     
  8. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Можно е, сеуште не сте усогласени во смисол, што ве возбудува, кои допири, движења и да не го тупам многу, разговарајте што ве возбудува, примнувајте и ќе биде подобро.
     
  9. LadyVamp

    LadyVamp Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    79
    Јас имам 17 години,и вчера беше првиот пат кога се доведов до ситуација скоро да имам секс и проблемот беше што бевме на скали од влез од зграда знам дека не е хигиенско и се тоа но ете се деси тоа што се деси јас му го испушив а и предходно му го иам пушено тој ме фаќаше и лижеше доле и горе за градите и одеднаш посакав да ми го стави доле и ептен јака желба имавме и двајцата и отиде до трафика зеде кондоми и го стави и се беше онака океј проблемот беше шо не можеше да ми го стаи значи се качив на скала раширив нозе убаво ама ете проба и не можеше да го стави,па пробавме јас врз него и пак не можеше да ми го стави кој е проблемот и дали ко ќе бидеме на кревет ќе може да ми го стави? Фала однапред. :)
     
  10. marima

    marima Нов член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ми треба малце помош за прв пат вчера ставив вазелин (либрикант) и многу ме пецкаше дури и гореше од после видовме дека малце му е поминат рокот можно е да е од тоа или?
    инаку веќе неколку пати пробува дечко ми да ме скине но имам многу болки односно навлегува 2-3cm и јас му се тргам е сега откако пробавме со вазелин беше полесно но сепак не отидовме до крај бидејќи ме пецкаше инаку претходно како што кажав сме пробувале и не ме пецкало само ме болело.
     
  11. NateMoonchild

    NateMoonchild Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Забележав дека откако поредовно имаме односи со дечко ми, еднаш неделно де, не е којзнае колку редовно, имам помалку болна менструација. Му се случило ли ова и на некој друг, или причината за помала болка е сосем друга?
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ах леле, како ги опишувате приказниве боже боже. Ќе ти го стави на послужавник :lol:
     
    На SparkyAngel и Hipica им се допаѓа ова.
  13. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Сексот покрај проблемите што знае да ги направи има и бенефити ,да помага при намалувањето на болките при менструацијата.
     
  14. NateMoonchild

    NateMoonchild Нов член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    ^Ама сме немале однос за време на менструација, последниот пат имавме две недели пред да ми дојде и сега воопшто немав болки кога имав менструација. Затоа ми е малку чудно. :D
     
  15. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Па и јас не зборувам за секс во период на менструација.Зборувам за редовен секс. :)
     
    На NateMoonchild му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ајде јас да и посакам добредојде на новава платформа веднаш со едно интимно прашање. :lol: Од што би можело со денови да имам густ бел исцедок (претпоставувам бело прање) во доста голема количина, а претходно сум немала воопшто, дури ни во овулација волку сум немала? И да напоменам овулацијата ми е завршена, треба за 9 дена да добијам, а ова со исцедокот почна баш некој ден после овулација. Да бев во овулација немаше толку да се чудам, ама вака... може настинка да е на јајниците или да се консултирам со гинеколог? И за малце ќе заборавев, имав и два пати бледо кафеавко на долната облека освен белото. Навистина не знам што се случува и дали имам причина за грижа? :?:
     
  17. Leonida2

    Leonida2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    28
    Можно е да има некакво влијание настинката, но ако сакаш да бидеш сигурна посети си гинеколог... една проверка и рајат ке си бидеш после :D
     
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Се е можно, инфекција, бактерија, преладени јајници, најдобро појди си на гинеколог да ти земе брис.
     
  19. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Таман ве прашав, еве денес немам ништо. :lol: Што чудо ќе беше тоа, поима си немам. :D
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sladok-bitola

    sladok-bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    46
    мислам дека највероватно или не му бил доволно тврд пенисот , или па не си била доволно влажна ти. мислам дека е едно од тоа. поздрав :)