1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музика за време на секс?

Дискусија во 'Секс' започната од Bright, 19 март 2010.

  1. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Да или не и зошто? :mrgreen:
    Ако да, на кои песни би сакале да имате/или сте имале? :mrgreen:
     
  2. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Interesna tema.Muzika mnogu sakam onaka postojano slusam muzika ednostavno nemozam zivotot da si go zamislam bez muzika.E sega za vreme na sex kako prvo koga mnogu sme zapaleni ne mislam na nisto sto me opkruzuva....ni na muzika nisto ni dali ima pusteno i da nema ednostavno ne primetuvam,a inace onaka ne mi smeta interesno mi e koga ima muzika vo pozadina ponekogas,no nekogas sakam i tivko da bide se toa za mene,e sega za partnerot on nesaka muzika za vreme na sex,pocesto bara da e iskluceno i taka iako se desava mnogu pati da ima....ama ne primetuvame :lol: :lol: :lol:
     
  3. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Tehno dobra e za ritam;);)
     
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    А примерчиња нешто да ставевте? :mrgreen:

    [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vxKvjCPGBuo&hl=en_US&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vxKvjCPGBuo&hl=en_US&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]

    Слушнете ја песнава... ама и текстот видете го.... :mrgreen:
     
    На LaraSolare, Jas1990 и Astrid им се допаѓа ова.
  5. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Give it to me right-Melanie Fiona dobra e za predigra :lol:
     
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Cream - Prince, Justify my love - Madonna ;)
    Нема шанси без музика, поинтересно е кога не е тишина. Или едноставно Antenna Love Songs ;)
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Шаде во секое време,Ења за целовечерно мазење...некој блуз за стриптиз или добар џез за емоции на површина...зависи или рнб ако сум во фокси расположение! :lol:Батнс од пуси кет долс си ја врши работата супер!
    Не ми доаѓаат конкретни примери на песнички,ама задолжителна е за добар -перформанс-! :lol:
     
  8. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Без музика не е тоа тоа... Мислам, не дека е лошо и без музика, ама ритамот секогаш те прави да се чувствуваш посебно sexyyy...
     
  9. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Дефинитивно латино музика за време на водење љубов. или рок балади :) Пробајте ;)
     
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Музика секогаш,освен ако не сме на некоја ливада :oops: ;)
    Ако сме во кола најчесто техно,за ритам ,повозбудливо,дома балади,сепак тогаш е и подолго,има повеќе мазење,галење.Сепак како носи моментот и ситуацијата :D
    И заборавив,мислам дека најубаво ми било кога еднаш ни пееше Брајан Адамс,Have you ever really love a woman.Ама прекрасноооооооо
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: Добар текс дефинитивно

    Музика обавезно. Се ми е глупаво кога нема музика. Некако штуро и немо.
    [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/GmqbgKRg4_s&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/GmqbgKRg4_s&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube] [youtube]<object width="480" height="295"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/aluTSObRD5w&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/aluTSObRD5w&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="295"></embed></object>[/youtube] Првата е така романтична, а втората поадреналинска. А за стриптиз :arrow: [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/73dvrir5kig&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/73dvrir5kig&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube] дефинитивно
     
  12. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Сакам да водам љубов и во позадина да имат џез музика.. каков спој! 8) уффф...

    Една ептен дива и адреналинска песна од Лед Зепелин - Whola lotta love


    8)
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Секако .. многу поемоционално ми е така :) Од Бијонсе , Брајан А .. и други .. нели е поубаво така ? :D
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Девојки, ви насобрав некој специјални песни :) (проверете ги на youtube)

    orsten - fleur blanche
    maridis - take a look
    AFTERLIFE Far Away feat Juanita Grande
    Alexsandro Da Silva - Dacota Sunlight (Far Away Mix)
    Billie Holiday - Speak Low (Bent Remix)
    Longniter feat. Kamala - Pictures Of You
    Matrick Marsdh Vs. Mr. Sleep - Sans Tabu
     
    На bravegirl и LaChiquita им се допаѓа ова.
  15. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.786
    Допаѓања:
    131.379
    Д уан енд онли Berry White!

    Love theme (mojata omilena)
    Never gonna give you up
    Can't get enough of your love
    Let the music play

    Сите од него!
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Verver

    Verver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    16
    :) mn mn mn pesnicki prekrasni meki :)

    eve nekolku
    omar faruk tekbilek - i love you
    david bowie - wild is the wind
    sade - like a tatto, pearls..

    i mn mn dr sega ovie mi tekna taka, mi se sviga so ne se nametnuvaat, ednostavno idat vo pozadina...
     
    На bravegirl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Скоро секогаш има пуштено музика...зависи од расположението каква, а многу често и сексот ми зависи од музиката...Ако е некоја балада сум нежна, ако е нешто латино-мешам повеќе со колковите.....
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ауууууу, ДА!!! Обавезно, специјалност, опсесија не знам веќе како да го наречам тој манијачен акт на составување play листи со Rated R песни! ;)

    Пред некој ден изнајдов посебно добри RnB песни , за сите што слушаат ваква музика + хип хоп, НИКОГАШ нема да зажалите! :D Освен ритамот, текстовите се лудница (иако ќе си речете , ма кој ја слуша песната... hmmm, think twice) :P

    Епа вака девојки :

    David Banner - Play
    Usher - Daddy's Home
    504 Boys - I can tell you wanna fuck
    Kelis - Wait (The whisper song)
    Piles - You, и Get you wet
    R. Kelly - Snake
    ...... и многу други!

    Enjoy! ;)
     
    На 7.7, si.exs, supersonic и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Па не ми значи нешто посебно. Обично и да има не ја ни слушам.