1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не му е доволно цврст

Дискусија во 'Секс' започната од lady-n, 26 јануари 2011.

  1. lady-n

    lady-n Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Вака сега за моите 25 години сметам дека имам богато сексуално искуство, не од аспект на број на сексуални партнери, туку од аспект на тоа колку време сум сексуално активна :P . Да ви објаснам подобро: седум години бев во врска со бившиот и верувале или не ако не секој ден, преку ден сигурно имавме секс и со сегашниот некое време. Имам слушнато дека машките не сакат да ги споредуваат, меѓутоа кај мене неизбежно тоа т.е со бившиот како што напишав погоре многу често водевме љубов и верувале или не, нему му беше доволно само да седи покрај мене и да му се надрви, абе коска ;) Многу често знаеше да каже "полудувам", а да и секогаш кога ке го ставеше во мене велеше "уффф, колку ти е топла, уф" - уживаше. Како и да е имавме одличен секс, меѓутоа тој не беше доволен за да продолжиме понатаму. Се додека немав секс со сегашниот мој мислев дека - секс си е секс :?:, дека е исто, меѓутоа сега гледам дека не било баш така. :?:. Да не ме разберете погрешно јас уживам додека сум со него. Го обожавам начинот на кој се галиме, бакнуваме...постои преголема страст помеѓу нас. Мечтаев и си го замислував првиот пат, уште пред да се случи, но откако се случи се изненадив :^) :| ...ја немаше таа цврстина што ја имаше првиот, а се има случено и на неколку пати да му падне |( Тој вели дека го палам премногу, дека премногу го возбудувам, дека ужива максимално додека имаме секс, ама мене не ми е јасно сеуште зошто не му ептен коска. Има ли преблем? Треба ли да бидам загрижена? или нормално е на некои да им е поцврст, на некои помалку?
    Чекам ваше мислење драги мои феминки.
    Поздрав :hai:
     
  2. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Не му е доволно цврст :?:

    Сум читала како при стрес и сл.психички вознемирувања не е иста ерекцијата или тешко се постигнува или па не се одрзува цело време,разговарајте да не има некои проблеми,не знам на работа,дома и сл.
    Исто разговарајте што го возбудува најповеќе па кога ќе забелезиш дека се случува ова ќе знаеш како да го стимулираш.
    Дечко ми најповеќе го пали мојата возбуда,кога гледа колку узивам,па сум осетила како расте во мене поголем и поцрвст,преубаво чувство!
     
    На delenik му/ѝ се допаѓа ова.
  3. rob19

    rob19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Не му е доволно цврст :?:

    Можеби треба повеќе време да обратите на предигра, не се фрлајте веднаш на работа и мене не ми е коска доколку веднаш преминете на главното :)
     
  4. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Не му е доволно цврст :?:

    Обидете се на секој начин да го решите овој проблем.Да, проблем е !!! Остај го некое време да се олабави малце, можеби нешто е психички оптеретен и има нервози, не брзајте со сексот и повеќе време поминете во предигра. Пробај дали додека му го задоволуваш орално го има истиот тој проблем.
    Ако и понатаму го има, искрено врска без добар секс-тешко опстојува. Или барај му да ти купи вибратор. :lol:
     
  5. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Не му е доволно цврст :?:

    Девојки а дали има разлика водењето љубов со дечко чив полов орган е у форма на [/quote]бастумче
     
  6. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Не му е доволно цврст :?:

    Каренин,мислам дека овој со бастунчево :D побргу би ја трефнал Г-точката ама ова по логика ти го одговарам,не сум имала за да ти потврдам од искуство.
     
    На GreenEyedBabe му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Не му е доволно цврст :?:

    И пошто е како бастумче,во секое време можеш да се потпреш на него :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На iRony, donna.17, Mini-Mouse и 11 други им се допаѓа ова.
  8. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Не му е доволно цврст :?:

    Повеќе има такви што им се како бастунчиња според некоја статистика не знам која :?: , читав негде.
    Со такви како бастунчиња што имаат повеќе одговарало да практикуваат секс со пози на страна, а тие со правите класичните пози. А тоа шо му е мек ќе да е проблемче, зависи на колку цврсто си навикната :?:, па може ептен цврстото било проблем, а сега меково нормално е, ама тебе не ти е :?:
    Појма немам :)
     
    На Cija-si му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Не му е доволно цврст :?:

    Draga Lady N... ne si edinstvena, go imav isiot problem, ama bash istiot :D
    Jas ne odev dolgo so toj "opadnatiot" no... imase dr prioritet, znaese dobro da me zapali, znaes so baknezi ova ona, mi pravese nekoi raboti koi so "zdrveniot" gi nemav :D Mislam deka ako prodolzis so nego, toa ke ti bide ogromen problem i ke posakas da mu se vratis an stariot, toa e samo moe mislenje.
    pozz
     
    На barbara-13 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Не му е доволно цврст :?:

    Па да го користиш како закачалка,за сушење веш,за обесување пешкир во бања,како припомош при плетење,како микрофон за везбање за караоке забава :D :D :D ,колку многу намени му најдов и практично сите,бе!
     
  11. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    Не му е доволно цврст :?:

    или па кога ќе бидеш баба не ти треба бастум да си купуваш ќе имаш веќе :D
     
  12. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Не му е доволно цврст :?:

    seks/ne-moze-da-ja-odrzi-erekcijata-t4803/
    И тука спомнав, за нешто слично се работи... Значи и мојот има проблем со одржувањето на ерекцијата, заради нервози, ама кога ке ги тргне настрана нервозите... леле мила мајко!!! ]:)
    Штета што се нервира некогаш, за разлика од мене :wasntme:
     
  13. lady-n

    lady-n Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Не му е доволно цврст :?:

    Ги прочитав сите мислења и од тоа што го прочитав можам да заклучам само дека ова навистина е "проблем", само што јас природата на проблемот не ја знам со сигурност и не би можела да го решам. Можам само да претпоставувам...Не знам, со оглед на тоа дека секогаш пред сексот има добра предигра, која ја преферира и тој самиот и со оглед на фактот дека важам за *јака пичка :P (ова го спомнав да не помислите дека сум грда и дека не му станува на мене), мене ми останува да мислам дека проблемот кај него е на психичка база, или пак едноставно ТАКОВ МУ Е :worried:.
    Морам ова да го споменам : он сака орално да го задоволувам и нели нормално јас му го пружам тоа задоволство и тоа квалитетно ;), е сега во еден наврат забележав додека му го пу*ев му стана онака ама ептен убаво и после тоа кога дојде моментот да имаме вагинален секс нему некако му спласна :( ...Ауу, каква конфузија, не сте свесни. Што се сакам да му правам, уф!, е сакам, сакам, ама немааааааааа!
    Вибратор му е мајката :lol:
     
  14. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Не му е доволно цврст :?:

    Probaj analen.. mozebi taka ke mu ostani cvrst ;)
     
  15. lady-n

    lady-n Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Не му е доволно цврст :?:

    Ајјјјјј, драга Princess88 ми се чини дека инсинуираш нешто...биди малку поконкретна ;) :lol:
    Поздравче
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Не му е доволно цврст :?:

    lady-n
    фрлисе на повеќе пред игра со некои работи кои не сте ги пробале до сега
    што би се рекло разработиго повеќе :) и така ќе видиш што се дешава со типот искрено вакв случај сум немала и незнам дали да го третирам како проблем но ако постојано му е опаднат ќе неможете да имате добар секс тоа се подразбира потрудисе повеќе види што ќе бидне ;)
     
  17. Saritaaa

    Saritaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Не му е доволно цврст :?:

    Lady-n и јас сум во иста ситуација. Осум години бев во врска со бившиот и имавме редовен секс и навистина му беше коска :) и јас како тебе го гледав како обичен секс. Но сега кога правам споредба со мојот нов дечко сфакам дека сексот бил феноменален.
    Преубаво ми е со него, многу е нежен и романтичен и многу си го сакам, но сексот не е добар. Покрај цврстината фали и должина во мојот случај, исто така има проблеми со ерекцијата и прерано свршува. Ги слушам истите муабети дека премногу го возбудувам, дека ужива максимално додека имаме секс и неможе да се воздржи. Дефинитивно не е до нас, и незнам дали може да го измениме тоа со било што да направиме. Може ни е потребно време да се научиме што сакаме и да им дадеме време да се опуштат малку ... не е исто неколку месеци и редовен секс седум-осум години.
     
  18. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    Не му е доволно цврст :?:

    може саритче ви треба и повеке време , пребрза ерекција,ама должината ке е проблем ако не те задоволува ,освен ако е буцко па да си ослабе и тогаш да видиш,почекај и посочи му некако дека има техники за одложување :!: :worried: на ерекцијата,ама многу треба да си вешта со муабетот зошто тоа е најболната тема за секој маж
     
  19. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Не му е доволно цврст :?:

    Вијагра може да помогне... :)
     
  20. marina.baby

    marina.baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    44
    Не му е доволно цврст :?:

    Причини да не е цврст:

    1/Пие алкохол
    2.Пуши цигари
    3. Типот има проблем со крвотокот ( па не може да се впумпа доволно крв во пенисот и останува млак а не доволно тврд. Купи му “Кутија со пламен“ апчиња и ќе му се напумпа доволно. Ако и тоа не помогне, е девојче до тебе е проблемот не го палиш, туку си се навикнала дечко ти претхјодниот и од гледање во тебе да се напали , па сега за овој мора малце да се трудиш.)
    4. Не го палиш
     
    На GreenEyedBabe му/ѝ се допаѓа ова.