ТЕМА: Немаме сексуални односи, а тој се самозадоволува

Мислење 14 Окт 2010, 21:40

LoOnyD напиша:Само да ве исправам :!: ...самозадоволувањето Е грев! Секако ретко кој го знае ова и кој го декларира како грев...никој не сака да се откаже од оваа единствена неизневерувачка дисциплина! Не дај Боже уште ова да им се скуси на мажите(па и на жените)...ќе умарат од депресија и неиспразнет семевод! :P

Се надевам нема многу да забегам оф топик овде, ама не можам да не искоментирам :^)
Не сакам многу да навлегувам во тема религија, ама ќе кажам од медицински аспект. Депресија кај жените и непразнење на семениците (општо познато како blue-balls) на времето било третирано од страна на медицински лица со мастурбација (зборам отприлика некаде 40тите и 50тите, кога не се ни знаело што е всушност мастурбација). За жените конкретно малку повеќе сум информирана, сериозна и длабока клиничка депресија била лекувана од страна на лекар со "магичен допир" :) и тоа се сметало за легитимна медицинска постапка, терапија која била препорачувана од психијатар најмалку еднаш неделно. Само за информација го кажувам ова, бидејки тоа грев со големи црвени букви некако во срце ме гаѓа :)
Аватар на корисникот
Spidy

Зелено цветче
 
750525
Мислења: 865
Зачленет: 19 Ное 2009, 23:06
Локација: Скопје

Мислење 15 Окт 2010, 11:28

mamama напиша:
etjena напиша:5 години без секс и требало да го фатиш при самозадоволување за да ти текне дека нешто не е во ред?!
Извини што сум директна ама што правеше ти овие 5 години?

Da bidam iskrena ne mi smetase zatoa sto jas i onaka mnogu rabotam okolu doma sve e na mene a i plus odam na rabota i koga ke videv deka on ne se legnuva do mene i sedi na komjuter ili na tv jas zaspivav i nekade okolu srede nok ako se razbudam toj legnal do mene otkako se sluci toa jas i on se nemame videno posto jas koga bev doma toj spiese i ne stanuvase a jas morav da zaminam na rabota pa taka da uste nemame praveno muabet a planiram da go sednam i iskreno kartite da se otvorat vi blagodaram na sovetite

Vo mojata familija imase vakov problem taka da poznato mi e vakvo ponasanje od strana na mazite.Sakav da kazam deka zivotot vo zaednica doveduva do oladuvanje na odnosite so partnerot.Ne mi se veruva kako i kolku mnogu moze da bidat mazite sebicni.Naucno e dokazano deka mazite imaat potreba od sex 3-4 pati nedelno toa go imam licno slusnato na emisija od strana na dr.sexsolog.E sega se postavuva prasanjeto sto pravat tie mazi sto si gi izbegavat zenite na vakov nacin.Golema steta e i za zenata veruvam deka i taa se custvuva loso.
Аватар на корисникот
zdravkova

Бело цветче
 
3788
Мислења: 60
Зачленет: 26 Ное 2009, 14:36

Мислење 05 Мар 2011, 12:49

Јас мислам дека вие имате друг проблем, кој е многу поголем од немањето секс или од самозадоволувањето.Па тие имаат жена и деца а не работат,како може тогаш сексуално да ве привлекува таков маж "паразит".Несовесен, да живее на грб на своите родители.Срамота!!!Па за ваков маж не вреди ни секси поглед а не купување на специјален долен веш.Со чиј пари ке го купите вешот,со парите што треба на детето да се купи храна????ЗАпрашете се вреди ли?????а сексот си иде самиот шо себе,кога внатрешно си опуштена и ти ке го легнеш нема да чекаш тој да преземе.А самозадоволувањето е многу прифатливо, тоа не е проблем ни од твоја ни од негова страна.А тој штом се самозадоволува зад твој грб е знак дека не се познавате доволно во сексот.па самозадоволувајте се заедно,уживајте во сексуалните фантазии.но за тоа треба вистински партнер.
Ljupkabebe

Фем почетничка
 
30
Мислења: 2
Зачленет: 04 Мар 2011, 21:00

Мислење 23 Апр 2011, 19:00

Jas nemam ama iiiic nemam pravo da go kazam ova :x ama moram! Dali ste vie sigurni deka vasite mazi vsusnost gi privlekuvaat zeni? :x Jas poznavam eden slicen slucaj duri se rabotese za lugje vo godini... samo se nadevam deka ne se slucuva istoto so vas! Se nadevam deka gresam i deka ova se sto go napisav se gluposti ama mislam deka treba seriozno da se razgovara na taa tema vo vakvi slucaevi. Nema nesto poloso od toa. NEMA.
bla20

Фем почетничка
 
628
Мислења: 42
Зачленет: 13 Мар 2011, 13:18

Мислење 24 Апр 2011, 22:44

izvini ama toa za mene ne e brak ako ne razgovarate za vakov problem kade ponatamu jas te sovetuvam da ne cekas da si ja pobaras srekata
Аватар на корисникот
miki1980

Фем почетничка
 
02
Мислења: 2
Зачленет: 11 Јул 2010, 21:55

Мислење 19 Сеп 2011, 16:56

5 годиниииии??!?!?!?!? :o уууу како можеш толку многу времеее,веднаш преземи нешто!!!
:!: најдобро прво разговарај со него...
А ти не се задоволуваш ,така???САмо тој ??
Аватар на корисникот
Seznajka2

Зелено цветче
 
10756
Мислења: 590
Зачленет: 28 Мај 2011, 14:17

Мислење 19 Сеп 2011, 17:45

bla20 напиша:Jas nemam ama iiiic nemam pravo da go kazam ova :x ama moram! Dali ste vie sigurni deka vasite mazi vsusnost gi privlekuvaat zeni? :x Jas poznavam eden slicen slucaj duri se rabotese za lugje vo godini... samo se nadevam deka ne se slucuva istoto so vas! Se nadevam deka gresam i deka ova se sto go napisav se gluposti ama mislam deka treba seriozno da se razgovara na taa tema vo vakvi slucaevi. Nema nesto poloso od toa. NEMA.

И јас истото си го помислив, како може еден релативно-млад хетеросексуален маж наместо да има односи со сопствената сопруга кога таа инсистира на тоа, тој да се самозадоволува? или го привлекуваат мажи или си има некој друг проблем од психичка природа за жал...
Antonija123

Сино цветче
 
5360
Мислења: 206
Зачленет: 28 Авг 2011, 04:33

Мислење 19 Сеп 2011, 17:48

Hе дај боже да ми се погоди/погодеше некој ваков,ке го отерав упм |( ке го оставев со чепкалката в рака :swear:
Аватар на корисникот
wolf4e

Жолто цветче
 
17821601
Мислења: 2277
Зачленет: 16 Јан 2010, 16:56
Слика

Слика

Мислење 06 Јан 2012, 00:04

mamama напиша:vo brak sum 10 godini i imam edno dete so mazotmi nemame odnosi voopsto recisi vo poslednive 5 godini ic.a vaka ke se gusneme ke se bacime kako brat i sestra i zatoa ne komentirame.deteto mi bara brat ili sestra a toj ne ni spomnuva.sabajlevo jas zaminav na kafe kaj drugarkami i mu dadov na znaenje deka ke se zadrzam ama nesto ne mi bese kako sto treba pa se vrativ doma i koga on sam si ja vrsi taa rabota racno jas neznav sto da pravam samo mu rekov deka mi se gadi od nego i si izlegov i sega on me ubeduva deka podobro bilo sto on taka otkolku so nekoja druga. pomos ve molam sto da pravam sega i go mrazam nemam nikakva ljubov za nego....:((

МОДЕРАТОР:
1. Не го испраќајте истото мислење во неколку различни теми.
2. Кога отворате нова тема, ставете наслов што поконкретно го опишува вашиот проблем.
3. Пишувајте кирилица (притиснете 2 пати Shift).


Јас мислам дека пред на направиш муабет со него , подобро е да го тестираш. Прво, да се облечеш некако провокативно и ти да преземеш иницијатива, да го галиш насекаде и се останато... ако тој не се напали на тебе и ако те одбие тогаш е најдобро време за да разговараш со него сериозно... нека ти каже зошто го прави тоа и што мисли тој? како ќе се одржи вашиот брак во живот ...
Со срека
Аватар на корисникот
ma4ence-d

Бело цветче
 
30
Мислења: 58
Зачленет: 06 Јан 2010, 17:30

Мислење 06 Апр 2012, 10:07

по мене тој не е способен за ништо не работи не е*е дај не зезај најди си швалер... од кај знаеш он со која се е*е па не сака со тебе не биди луда како можеш 5 години без СЕКС????
Аватар на корисникот
malata1992

Фем почетничка
 
10
Мислења: 11
Зачленет: 06 Апр 2012, 08:41

Врати се на Секс

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: lobenickaa97, mariz, sadgirl21 и 20 гости