1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Обрежан пенис

Дискусија во 'Секс' започната од 1986, 30 јуни 2010.

  1. 1986

    1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Ме интересира вашето искуство на оваа тема.Со дечко ми сум скоро 3 години и ми е прв сексуален партнер но поради здравствени причини во текот на пубертетот морале да му го обрежат пенисот.Како што спомнав предходно не сум имала сексуално искуство со друг дечко и како што ми оди врската (позитивно) можеби ќе немам воопшто шанса да видам како е да се има секс со необрежан пенис :) .Ме интересираат вашите искуства, која е разликата и какво е искуството со пенис со кожичка.Поздрав
     
    На Nitea му/ѝ се допаѓа ова.
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    немам јас такво искуство па да споредам :^) а де ти кажи го какво е твоето искуство со ,,таков,, :) убаво е? :^)
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Велат за жените немало врска,ама за мажите имало разлика,дали едните биле посензитивни,а другите имаат подолг и посилен оргазам,ич не ми текнува.
     
  4. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Сум слушнала дека машките со обрежан пенис повеќе уживаат во сексот бидејќи осетот и посилен, а што е најважно- бил многу почист од оние со кожичка! Исто така повеќе се изразувала големината на оние со обрежан пенис.
     
    На piksooki, BukiBuki и nezzen им се допаѓа ова.
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    Обрежаниот пенис е поосетлив, тоа е точно и затоа треба многу повеќе да се внимава при оралниот секс. И веројатно мажите доживуваат посилен оргазам заради поголемата осетливост, ама не би знаела да кажам како е, сепак женско сум :)
    А што се однесува до нас женските - обрежаниот пенис е подобар, затоа што е помала шансата за инфекции - почист е, но и помала е веројатноста партнерките на обрежани мажи да добијат ХПВ (читав нешто за тоа во медицинско списание, ако го најдам, ќе ставам линк). Е сега, во поглед на задоволството од женска страна, можеби чувството е поинакво кога се работи за незаштитен секс. Со кондом и нема некоја разлика.
     
    На Arjanit2021 и BukiBuki им се допаѓа ова.
  6. 1986

    1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Обрежаниот пенис е поосетлив од нормалниот само кога е спуштен :) бидејќи нема кожичка да го штити но кога е во ерекција за разлика од необржаниот е помалце осетлив затоа што е по изложен на триење (од ткаенината на боксерките или при мастурбирање) нервните завршетоци отапуваат.
    Вака што сум глеала по филмови :devil: и што ми има кажувано дечко ми физички пенисот се разликува само кај главичката бидејќи нема кожичка да ја стега и главчето :$ малце се проширува повеќе одколку кај нормалниот пенис...што можеби дава вака малце убаво скокотливо чувство (можеби е исто и кај необрежаниот пенис не знам да кажам)
    http://www.cirp.org/pages/anat/
    http://www.intimatemedicine.com/sex-in-society/what-are-the-benefits-of-a-circumcised-penis/
     
  7. michelle79

    michelle79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    105
    Za zenskite nema nikakva razlika. Ama bas nikakva! :)
     
    На LICEN-LONDON и eva.dusicka1 им се допаѓа ова.
  8. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски

    ti si sreknica , zatoa sto so obrezan e 100 pati poubavo, jas imam iskustvo i taka i taka ;)
     
    На Biny и red им се допаѓа ова.
  9. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    не знам која е разликата |(
     
  10. AnaMKD

    AnaMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    115
    Имав интересна авантура од еден месец за време на престој во Америка, дечкото беше обрежан ми дојде малку чудно на изглед, ама по средено изгледа некако, што знам...
    Што се однесува до тоа дали има разлика во сексот-НЕ воопшто!
     
  11. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    На дечко ми му е обрежан ( поради лични причини кога бил мал ) и само со таков сум имала односи. За овој необржан не знам како е...ама знам дека обрежаниов е почист, поголем ( зашто ја нема таа кожичка), поосетлив на допир..е сега за менее е најдобар сексот..што знам а и имам слушнато дека е поубав секс со обрежан а еве вие викате дека нема некоја разлика...Ја кога имав првпат односи со дечко ми не ни знаев :^) дека му е обрежан...он ми кажа :!: и се зљаебаваше ќе стави оглас ( Православен со обрежан пенис хахахаха ) :tmi:
     
    На BukiBuki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lebedev

    Lebedev Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    39
    A sto ti e prasanjeto... ako uopste imase namera da prasas? pozz L
     
  13. aquafortune

    aquafortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    23
    Ова беше пофалба. ;) :)
     
  14. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Прашање немав :lol: Не знам од кај дојде до заклучок дека сакам нешто да прашам, виде некаде прашалник... :!: Не пишувај колку само да напишеш нешто..прочитај прво..Ова беше мислење,пост... ;)
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.219
    Пол:
    Женски
    Најверојатно мислеле дека ти си ја орворила темата, не виделе дека е втора страна :)
    Јас немам ама баш никакво искуство, а мислам дека нема ни да имам понатаму, така да ми останува само да прочитам :)
     
  16. Lebedev

    Lebedev Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    39
    Mislev deka miss ja otvorila temata :D
     
  17. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Немам вакво искуство,а немам ниту видено таков :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. sweetty

    sweetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Го имам ова искуството со сегашниот дечко ама мене ми е супер,чувството е одлично немам зборови да го опишам,првиот пат ми изгледасе некако чудно но потоа ми беше премногу добро,според мене мислам дека овде е поголемо задоволството и изгледа мн.поубаво и по хигиенски :D ..добро е да се проба,на некој начин тоа е срека,да имаш таков дечко,не се секирај ич за тоа...позз..
     
  19. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    На мојот дечко му е обрежан
    не ми смета воопшто
    уживам во сексот
    а и прв ми е па незнам како изгледа со необрежан
    ама не би требало да има некоја голема разлика
    :)
     
  20. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Добро а обрежан пенис имаат само машките од муслиманската вероисповед или....? :^)