ТЕМА: Оргазам

Мислење 27 Ное 2009, 19:56

pa vaka......
so decko mi si imame odnosi ne mn dolgo vreme no sekoj pat koga me prasa kako bese mu velam super
nz koga i dali sum doziveela orgazam ili nema ni o osd toa
ve molam kazete mi kakvo e toa cuvstvo i kako se doziveuva??? :|
Последна редакција: ev4e на 27 Ное 2009, 20:29; редактирано еднаш.
Аватар на корисникот
ev4e

Бело цветче
 
95
Мислења: 51
Зачленет: 27 Ное 2009, 19:09

Мислење 27 Ное 2009, 20:17

spored mene najdobar nacin da doznaes sto e orgazam e da se samozadovouvas toa e nacin da se zapoznaes samata sebe erogenite zoni , na kakvi dvizenja i dopiri "odlepvas" probaj :)
Аватар на корисникот
malecka15

Бело цветче
 
590
Мислења: 93
Зачленет: 27 Ное 2009, 20:04
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Than I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me!

Мислење 27 Ное 2009, 21:43

Ako neznaes dali si doziveala-veruvaj mi NE SI DOZIVEALA :D Imas dobar sovet od malecka15 i ja bi ti go preporacala istoto,samozadovoluvanjeto e dobar nacin da se zapoznaes sama,svoite erogeni zoni i sto te izluduva,pa taka ke mozes da mu dades i mali instrukcii na tvojot decko kako da te dovede do orgazam ;)
Аватар на корисникот
Marge

Сино цветче
 
73104
Мислења: 177
Зачленет: 27 Ное 2009, 10:36

Мислење 27 Ное 2009, 23:03

da i jas ponekogas dozivuvam ponekogas ne,mnogu loso se cuvstvuvam koga ne dozivuvam :cry: dali znaete nekoe jadenje sto ja zgolemuva zelbata za sex?
Аватар на корисникот
bluberry

Жолто цветче
 
18982
Мислења: 1114
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:46
Слика

Мислење 28 Ное 2009, 03:33

eve ti link za dietava i mislam deka vredi da se proba :) ja sekoj den mislam dali da pocnam ili ne? ama Orgazam e mnogu jaka stvar,ja prviot pat sum se raduvala ko dete na cokolado,mnogu bev srekna :D srekno i na tebe i opusteno!Ako proba nekoj neka kaze dali deluva taka kako sto treba?!

http://www.lepotaizdravlje.rs/ljubav_i_sex/seks/hrana_za..._orgazam!/759
Аватар на корисникот
majami

Фем почетничка
 
30
Мислења: 17
Зачленет: 28 Ное 2009, 01:24

Мислење 28 Ное 2009, 12:51

ej a moze li majami da ja napises tocnata adresa zs na taa nis ne otvara :roll:
Аватар на корисникот
ev4e

Бело цветче
 
95
Мислења: 51
Зачленет: 27 Ное 2009, 19:09

Мислење 28 Ное 2009, 13:29

Јас првиот оргазам го доживеав дури по неколку години секс со мојот партнер. За мажите е многу полесно да доживеат оргазам, а за нас е малку покомплицирано. Секако е точно дека прво ќе мора малку да експериментираш со самозадоволување, а исто така и да ја откриеш позата во која можеш најлесно да го дожиевееш. На пример јас не можам во секоја поза да свршам, најлесно свршувам кога сум врз партнерот. А исто така доста ќе ти помогне и доколку за време на сексот партнерот (или пак ти) ти го стимулира и клиторисот. Верувај ми, не може да нема ефект. Факт е дека 10-20% од жените никогаш не доживеале оргазам во својот живот, а околу 40% го глумат. Јас мислев дека ќе бидам од тие 20%, но доколку не се откриеш самата што те задоволува и не му укажеш на партнерот што ти годи, тешко ќе дојдеш до оргазам. Мада оргазмот не е единственото убаво нешто во сексот, може да се ужива и без него, сепак чувството е прекрасно.
Аватар на корисникот
alice

Фем почетничка
 
300
Мислења: 5
Зачленет: 27 Ное 2009, 13:51

Мислење 28 Ное 2009, 13:42

Па најчесто не доаѓа до оргазам заради неопуштеност,дофокусираност од себе и своето уживање,а фокусираност на изгледот,партнерот и тоа што го мисли во моментот,а впрочем не мисли и не гледа толку многу колку што мислиме ние жените,цела крв му е на едно место во тој момент нели?! :lol:
Друг проблем е што целиот чин го гледаме како битка до нешто во случајов оргазам.Кога нешто е задолжително,знаеме,секогаш оди потешко макар што и би донело задоволство.Така да ... пробајте да уживате во целиот чин без главна цел-оргазам и сам ќе си дојде,што би се рекло непокането. :D
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
223992826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 28 Ное 2009, 13:52

vi blagodaram no me interesira i nesto dr. a dali nekoja tecnost kako kaj mazite treba da ima ili ne,zosto sekoj pat osven sto se nalaznuva na krajot ima i nesto dr ne znam kako da go opisam,i kakvo e custvoto togas???? :oops:
Аватар на корисникот
ev4e

Бело цветче
 
95
Мислења: 51
Зачленет: 27 Ное 2009, 19:09

Мислење 28 Ное 2009, 15:37

http://hr.wikipedia.org/wiki/Orgazam
Отвори ја странава, можеби ќе ти се појаснат некои работи.
Аватар на корисникот
alice

Фем почетничка
 
300
Мислења: 5
Зачленет: 27 Ное 2009, 13:51

Врати се на Секс

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 16 гости