1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. Charlottexo

    Charlottexo Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    19
    Не знам за вас јас сум очајна.. Читам дека имате и повеќе оргазми и се, а јас едвај клиторисен и тоа ако јас го правам.
    Верувајте се сме испробале.. почест секс, подолг секс, романтики, секс под дејство на алкохол..
    Сум се опуштала и се тоа. Ама не. Предобар е сексот, препрепредобар ама никако да стигне до тоа... И се мачиме веќе година дена и глупо ми е и мене, а и нему пошо мисли дека не праи нешто добро.
    Некои сто пози сме смениле, абе предобро ми било ама го нема тој совршен крај.. :(

    При орален, долг орален.. ми доаѓало и да се измочам и се, сум се препотувала, предобро ми било ама каде е тој златен оргазам, никако да ми дојде..

    Прашање уште едно - дали имаат врска годините со ова? Имам 18.

    И друга работа офф топик - дали јас сум единствената која има болки кога е одозгора? Ако не се навалам над него нема шанси да направам ништо. Како да ме боде во стомак :worried:
     
    На agnes му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Годините немаат врска. Има жени кои едноставно не можат да доживеат вагинален оргазам, нажалост и јас сум меѓу нив. И пред да кажете, треба со некој кој знае како, не е вистина. Сум била со ИСКУСЕН маж и пак не успеав. За опуштеност не знам, но јас повеќе од ова не можам и не знам како да се опуштам.

    Јас сум немала такви болки, но може голем му е и затоа имаш :lol:
     
  3. agnes

    agnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    е баш ме утеши значи јас сега треба да чекам уште цели две год скос на скрос да се опуштам оооф :tmi:
     
  4. agnes

    agnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    не си душо едиствена и јас кога сум над него само доживувам клиторицен оргазам ама ете со надеж дека со тек на време ќе се опустам
     
  5. brancetoo

    brancetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    42
    Значи јас сум гениј секој пат дожувувам оргазам(иначе без тоа не си одам бе човече :lol: ) Мора се да е израмнето т.с. = :lol:
     
  6. Charlottexo

    Charlottexo Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    19
    Ајде, цел сексуален живот е пред нас. Кад тад ќе го доживееме тој оргазам, верувам :D
     
  7. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Според мене најважно е да сте скрос, ама скрос опуштени.
    Главата и мислите искулирани, да се исклучите од сите нервози и обврски, да не сте згрчени и стегнати, да уживате, и најважно да не го очекувате оргазмот. Заборавете на тој момент и ќе се случи. Телото го чувствува расположението и реагира на истото.
     
    На Charlottexo му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    И јас сеуште го немам тој оргазам доживеано.А супер ми е со него.
    Знам дека еднаш бев многу блиску до тој оргазам и дечко ми бидејки ќе свршеше го извади.
    Уф..се надевам ќе биде некој ден. :)
    Најважно е да се биде опуштен и да не се размислува дали и како ќе свршам.
    Едноставно сам ќе си дојде. :)
     
  9. Elekttra

    Elekttra Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8

    Ко ќе се подиспрајш ко ќе го осетиш бодежот речи му да те ниша напред назад, да се триете, и мене ми е така, не ми е болно и ко ќе ме ниша одма свршвам :D
     
  10. Pelikan

    Pelikan Активен член

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Како се разликува едниот од другиот оргазам?
    Јас не сум сигурна дали имам доживеано вагинален или не, незнам по што се разликуваат.
     
    На sunshinegirllll му/ѝ се допаѓа ова.
  11. emillyyy22

    emillyyy22 Нов член

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    vaka lugje jas imam odnosi so mojot decko ideme godina ipol i preubavo mi e .. no mnogu brzo svrsuvam i cesto dali de toa dobro iloi loso so da pravam?
     
    На Fateno му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Барем според мене, клиторалниот е „површен“ - краткотраен и некако брзо минува.
    Вагиналниот ако си го доживеала ќе знаеш, верувај. :lol:
    Поинтензивен е и не знам како на друг начин да ти го опишам, најблиску до тоа ми е „лебдење во бестежински простор“. :D
     
  13. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.769
    Баш напротив,нема ништо лошо.
    Ти си го завршиш твоето дури можеш и да доживееш оргазам повеќе пати додека да сврши тој.Лошо е тој ако свршува многу бргу па не ти дозволи на тебе да уживаш.
     
  14. love-love

    love-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    dali vi se slucuva posle seks da ve boli stomak mene pocesto a mislam deka od orgazam ako nekoj ima slicno iskustvo neka kazi :?: :?: :?:
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Направи ехо преглед на бешиката.
    Јас имав талог од песок на ѕидовите. Докторот ме советуваше да го третирам со време, бидејќи една од непријатностите кои може да се добијат е болка при однос во долниот дел од стомакот.
    Болката може да е исто резултат од премногу груб секс, на неподготвена територија ;) Меѓутоа оргазам да е причинителот...не верувам.
     
  16. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.769
    Имам слушнато дека болки во долниот дел на стомакот можат да се појават и кај машките и кај женските од многу долга предигра,т.е пренапаленост.
     
  17. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    болките може да се и од пренапнатост на мускулите.
     
  18. japanize

    japanize Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    103
    Со бившиот можев само да сонувам за оргазам, типот не знаеше ни да ме навлажни си гледаше тој да си заврши работа и да си легне да си одспие, кружеа муабети дека ме изневерувал, не се однесуваше добро со мене, од тоа негово однесување не ми се ни сакаше секс, дури помислив може да сум лезбејка што не се палам :D :D :D , го баталив и си го најдов најпрекрасниот човек на планетата. Сврушувам по 3 пати во една вечер, башка дебеличок е(демек оној бившиот фудбалер беше, згоден) ама си ја знае работата и ме задоволува максимум, не свршува пред да свршам јас, а сум влажна како река.

    Зборот ми беше не е само сексот, барем за мене ми требаше емоционална стабилност и верност во човекот за да доживеам оргазам, и да ги осетам благодетите од сексот :rofl: :rofl: :D :D :D :D
    :rock:
     
    На Stoilovska и makedonkamak им се допаѓа ова.
  19. Goga123

    Goga123 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    6
    Оргазам .. мммммммм нешто најубавоо :wasntme:
     
  20. anebaby

    anebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    110
    Јас го имам најпрекрасниот дечко на цел свет ;)
    Никогаш не свршил прв...секогаш ме чека мене а понекогаш и заедно...преубаво е чувството 6 години сеуште секогаш ама баш секогаш да те чека....мн си го сакам :inlove:
     
    На lealealea му/ѝ се допаѓа ова.