1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Или е трол или е некоја напалена будала што само си фантазира и што си измислува приказни за својот сексуален живот коишто никогаш не се ни случиле,трето нема!Не треба воопшто да се обрнува внимание на тие такви! :!: :puke: :?: :|
     
  2. marry007

    marry007 Нов член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    извинете не сум 11 туку сум 17 години и побарав од вас искрен совет бидејки некои работи не ми се јасни... немора вие одма да коментирате глупости во смисла будала, фантазира и сл..
     
  3. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Извини и ти,но си требала уште веднаш да напишеш реално колку години имаш за да не доаѓа до вакви глупави големи недоразбирања!А,прашањето и дилемата ти се убаво одговорени во претходните мислења на темата!Поздрав и се најдобро! :angel: :hai:
     
  4. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    најискрено ужасно е чувствово, еден месец веќе помина каде што имаме односи, јас нити еднаш не доживеав оргазам. и јас, а и тој се осеќаме криво, вика опушти се, се е до главата. не знам, се опуштам(или пак мислам дека сум опуштена, но не сепак). многу се плашам дека не е како што вика тој- до главата, значи опуштеноста и мислите, се плашам дека имам некој проблем?
    и некој совет за како да можам да стигнам до оргазам?
     
  5. Consultant

    Consultant Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2014
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    101
    strast, ljubov, zelba, orgazmot za da go dozivees treba da imas dobar sex :) inaku e najdobroto custvo na cel svet koj sto trae nekolku sekundi zavisi od organizam moze I do minuta dve :)
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    Сигурно си имала многу сексуални соништа, па на крај дури си се измочкала :D :D :D
    Кизнај што имаш во сонот видено, нешто големо :$ па си се исплашила :rofl:
     
    На Consultant му/ѝ се допаѓа ова.
  7. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    Јас ќе ти дадам неколку совети
    Сменете го место каде редовно имате односи, ако сте дома постојано појдете во хотел на пр.
    Поработете на атмосверата, вечера, црвено винце, филмче(порнич maube :$ :lol: )
    Ако секојдневно имате односи( што е многу убаво) почекајте малку за да не ви стани монотоно.
    Не мисли цело време на тоа, опушти се, нека биди спонтано.
    Сменете ја позата.
    Кажи му во што уживаш, што ти е убаво за време на секс, или откриј го ти тоа. Мора во нешто да уживаш.

    Значи не е финтата само да легниш и да си лежиш така и тој да си работи :lol: Биди поактивна.
    Дали и ти ја водиш играта некогаш, или оставаш на него? Преземи ми ја играта во свои раце.
    Почнете со предигра, галење, мазење, ако почни да те брза успори го, нека оди полека и нека мисли и на тебе малку, не само на него.

    Можи проблемот е до него, како си сватила ти дека проблемот е во тебе.
    Толку слабо мислење имаш за сабе? Па како после ќе бидеш успешна во сексот, ако мислиш дека само до тебе е?
    Значи прво не си само ти крива.
    Тој прај нешто што тебе не те бендисува и не те задоволува како што треба, а ти се обвинуваш себе си цело време.
    Престани да се гледаш како слаба личност и поработи на сексот, не го задоволувај додека тој тебе не те задоволи.

    Многу истражувања направени во Америка велат дека 70% од жените не можат да постигнат оргазам за време на секс.( го прочитав ова пред една недела).
    И сега сите тие треба да мислат дека во главата нешто му фали (како што рече ти)?
    Кај жените пак постарите, велат дека 35 година му била најдобра во сексот.

    Не секој секс, со секого е добар секс.
     
  8. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Бапни една ракија пред тоа ;) Ако не ја биде работата, бапни уште една :lol:
    Незнам чие мислење беше ама ова е најсаглам совет шо сум го прочитал на темава.
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  9. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    :rofl: За циркулација, за загревање :lol:
     
  10. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    почнав дури и да се плашам дека имам некој проблем, т.е. не проблем туку дека како што и рековте погоре дека и јас сум во тие 70% од жени кои не можат да доживеат оргазам преку секс, како да не сум женско со ова вака што сум да не можам да стигнам до оргазам, е така се осеќам, ужасно се осеќам.
     
  11. Consultant

    Consultant Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2014
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    101
    не си само ти цуци има и други :) проблемот е да се најдеш таму кај што треба и со тој што треба за да доживееш врв.
     
  12. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Не знам кој е проблемот а мислам треба и да си со вистинската личност.Ако е тој вистинскиот може тоа да го направи со секси разговори предигри и се пропратено со тоа мислам дека и опуштањето е битна работа затоа што ако не си 100% во работата ќе има проблем , обиди се ако не успее треба да се оди на совет кај стручно лице .Поздрав
     
  13. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Јас сум сексуално активна 4 месеци.
    Клиторичен оргазам имам 10000 пати доживеано, преку орален или обичен секс.
    Совршен е тој дел.
    А вагинален оргазам немам сеуште.
    Читав долго тука и заклучив дека секогаш има надеж, да не си пресудваме одма дека неможиме. Видов случаи каде што по 2-3 години се опуштиле па го доживеале итн.
    Иначе дечкото мој е сонце <3 Секогаш се обидва прво јас да сум среќна, па после тој!
    Ама свесна сум дека не сум доволно опуштена. Сум ектремно срамежлива личност и до пред 1 месец ми беше уште срам и непријатно да сум гола пред него. А и константно сум свесна. Не се препуштам да го испразнам мозокот. Нон стоп нешто ми се врти низ ум. Многу размислувам. Клетва е! хаха :lol:
    Иначе се надевам ќе се опуштам во идните месеци, години како и да е битно да сме здрави и живи па на ова можиме и да поработиме :P :P
     
  14. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    и јас имам проблеми со опуштање и покрај тоа што имам секакви други сомнежи од кои се плашам и ги кажав погоре сепак сметам дека е до опуштањето. вчера онака неочекувано се деси, бев опуштена, супер беше, ама ептен многу спонтано се случи, па не знам.
    додека имаме односи се трудам да не мислам, ама баш тогаш ко да си имам речено себеси да мислам, се, ама баш се ми доаѓа на ум и тоа без веза работи и ете ти, отиде уживањето...
     
  15. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    За тоа е виновен партнерот, тој сам треба да се потруди и да се погрижи за твоето задоволство. Ако сака ќе те доведе до врвот. Освен ако не си гледа само за себе да си заврши работа и толку.
     
  16. osmatetratka

    osmatetratka Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    11
    Незнам дали тука треба да го поставам прашањето, но, ете, сметам дека тука припаѓа :^)
    Сум пробала да маструбирам уште од 13/14 лично од љубопитност а еве сега сум 16 и не сум свршила. Дали сум единствена која кога го допирам клиторисот се ежам? односно не се гадам да не се разбереме погрешно туку се ежам езливо ми е како некој на некој што му е езливо нешто што чкрипи. Зошто така? Јас сум пробала повеќе пати и неможам веднаш прстот го тргам и се одкажувам :sweat: чувствувам како да допирам жив организам како полжав а имам фобија од полжави :puke:
    И кога ќе помислам на секс се прашувам како ќе го изведам тоа нешто кога се плашам и неможам да издржам нешто да ми стои таму :( Помош?
     
  17. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Здраво девојки, од кога читам Фемина a тоа е одамна, го читам и форумов но никако да се најавам. Имам едно прашање за вас. Со дечко ми сум 1 годинa заедно и имаме прекрасен сексуален живот, но проблемот е што секогаш кога треба да доживеам оргазам или тој прикинува или пак јас не сум доволно опуштена за да дојде волшебното чувство. Односот ни е прекрасен навистина уживаме но ми пречи што не можам да се опуштам до крај, незнам која е причина поради тоа. Вчера имаме однос и имав стимулација со прсти и осетив нешто како оргазам, нешто како водичка која ми прска но не беше ниту приближно до сквритање, а ниту пак оргазам кој го доживувам со мастурбација... Може ли некоја од вас да ми даде совет како да се опуштам повеќе и да доживеам вагинален оргазам? Ви благодарам :)
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LiliMari

    LiliMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    18

    Истиот проблем го имав и јас на почетокот, дури си велев никогаш нема да диживеам оргазам за време на секс. Со допир ке доживеав веднаш или со предигра, но за време на секс никако. По природа бев срамежлива, се пресрамив и отидов на гинеколог и како да му кажам и ај срам несрам му кажав и тој ми вели опушти се и немисли на ништо партнерот нека се потруди. Пимина уште некое време и се се смени, дури и неколку оргазма доживував за време на секс, и тоа со истиот партнер.
    Совет мисли на нешто убаво, и се повеќе ќе уживаш и ќе се возбудуваш. Поздрав :rofl:
     
  19. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    фала на мислење и поддршка :P
     
  20. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Споделувањето обострано интимно чувство со партнерот е поврзано и со доброто меѓусебно познавање,карактерно и физички.Не е доволна само привлечноста за да се почувствуваш сакана и да сакаш,потребно е и нешто повеќе за да уживаш во заедничките моменти.Мораш сама да се потрудиш за да доживееш волшебно чувство.Не постои конкретна формула како се постигнува тоа.Психички биди смирена и мисли на убавите нешта што ти причинуваат задоволство и те прават среќна.Ако тој е вистинскиот за тебе, навистина треба да се потрудиш.