ТЕМА: Позирање гола за Плејбој

Мислење 14 Авг 2011, 10:57

ne znam sto e tolku strashno vo toa....prvo Plejboj e svetsko poznato spisanie i voopshto ne e mala rabota toa....mozam da mu pozavidam na toj sto go baraat da se slika za Plejboj kade gi fotografiraat najubavite i najzgodnite devojki...jas ne znam dali bi imala hrabrost da se slikam gola za Plejboj...no voopshto ne osuduvam nikoj koj se slika....site akteri vo svetot ama eve ne mora vo stevot da trgneme od Makedonija,kolku mogu akterki vo Makdeonija gi imaat pokazano svoite goli tela (prvata akterka koja se soblece vo Makedonija bese Sinolicka Trpkova)i shto sakate dakazete deka tie nemaat majki i tatkovci deka ne se omazile i nemale deca.... (ama kaj nas sekogas e povazno so ke rece komsijata Petko od mene)znam sega ke recete"tie se akterki"ama za mene e potpolno isto ....nemam nikakvi predrasudi sprema ova...ako nekoja devojka e podgotvena da se slika gola za najpopularnoto mashko spisanie Plejboj...i simnuvam kapa ...treba mnogu hrabrost za ova i pred se ubavina.....:) a najvazno MAZ do nea,ama vistinski sovremen maz...a ne nekoj nedovolno socijaliziran koj cel zhivot ke i go zagorci zaradi edna razgolena Fotka na koja plukale i koja ja osuduvale babi i tetki (i sega nemora odma da se protivite i da me vregate za moeto mislenje)sfakam ako nekoj razmisluva poinaku :))
Аватар на корисникот
paulina2

Сино цветче
 
10548
Мислења: 420
Зачленет: 15 Јун 2011, 08:48
Is sex dirty? -Only if its done right.

Мислење 14 Авг 2011, 11:06

Кажи и дека не е убаво таквото позирање и баш како што рече секакви мажи ќе можат да ја видат..... не е таа некоја позната звезда за да се слика.... тоа речи и го и дека не се битни парите битно е таа да си биде мирна и да не се занесува за Плеј бој многу.... и во Македонија сака после сите чудно да ја гледаат и да дофрлаат невкусни коментари :^)
Аватар на корисникот
pupi.girl

Жолто цветче
 
1646756
Мислења: 2915
Зачленет: 21 Јул 2011, 21:34
Локација: Monte Carlo
You can tell me everything :)

Скриен текст: покажи
Слика

Слика

Мислење 14 Авг 2011, 11:23

paulina2 напиша:ne znam sto e tolku strashno vo toa....prvo Plejboj e svetsko poznato spisanie i voopshto ne e mala rabota toa....mozam da mu pozavidam na toj sto go baraat da se slika za Plejboj kade gi fotografiraat najubavite i najzgodnite devojki...jas ne znam dali bi imala hrabrost da se slikam gola za Plejboj...no voopshto ne osuduvam nikoj koj se slika....site akteri vo svetot ama eve ne mora vo stevot da trgneme od Makedonija,kolku mogu akterki vo Makdeonija gi imaat pokazano svoite goli tela (prvata akterka koja se soblece vo Makedonija bese Sinolicka Trpkova)i shto sakate dakazete deka tie nemaat majki i tatkovci deka ne se omazile i nemale deca.... (ama kaj nas sekogas e povazno so ke rece komsijata Petko od mene)znam sega ke recete"tie se akterki"ama za mene e potpolno isto ....nemam nikakvi predrasudi sprema ova...ako nekoja devojka e podgotvena da se slika gola za najpopularnoto mashko spisanie Plejboj...i simnuvam kapa ...treba mnogu hrabrost za ova i pred se ubavina.....:) a najvazno MAZ do nea,ama vistinski sovremen maz...a ne nekoj nedovolno socijaliziran koj cel zhivot ke i go zagorci zaradi edna razgolena Fotka na koja plukale i koja ja osuduvale babi i tetki (i sega nemora odma da se protivite i da me vregate za moeto mislenje)sfakam ako nekoj razmisluva poinaku :))

добро го почитувам твоето мислење но сепак ти зборуваш за светот , и да таму тоа го прават за да се здобијат со популарност тоа им е еден вид врата за да постанат славни дали актери, дали модели,дали за да се омажат со некој славен... но душо ова е македонија овде освен камионџии се прашувам дали некој друг паметен го купил списанието, можеби некој само еднаш од љубопитност,... а оние верните читатели на плејбој верувај сеуште го купуваат странското а не ова нашето...
А и се прашувам со која слава можеш да се здобиеш во македонија? ..
И да не зборавиме дека кога на Миа не и платиле што се сликала-сеуште се тужат, се чудам дали на некој друг од нас ке речам неславните :lol: воопшто ке им исплатат некогаш
Аватар на корисникот
kolovoz

Зелено цветче
 
385369
Мислења: 647
Зачленет: 09 Мај 2011, 20:39
GIRLS are like phones.We love to be held, talked too,but if you press the wrong button you'll be disconnected!

Мислење 14 Авг 2011, 11:36

Ах ние либералните за мака сме родени. Ако ви пречи гледањето на ваши сестри и родбини во еротски списанија и порничи тогаш не гледајте ги ни туѓите, знаете, дркајчи на туѓите автоматски дркате на вашите т.е. дркате на "сестра" на нечија сестра. Ако сте толку морални останете такви до крај. И јас се прашувам кој продава двоен морал, ете нас либералните не ни пречи голотијата и личниот став на туѓите родбини па не ни пречи ни на нашите, а вие мераклии за туѓо исклучавате светла, пуштате Пи Си и се фрлате на работа со милијарди мисли во секунда. Но не, кога станува збор за ваш близок и некој друг да го прави истото на него не е во ред хехех
Аватар на корисникот
paulina2

Сино цветче
 
10548
Мислења: 420
Зачленет: 15 Јун 2011, 08:48
Is sex dirty? -Only if its done right.

Мислење 14 Авг 2011, 14:01

paulina2 напиша:Ах ние либералните за мака сме родени. Ако ви пречи гледањето на ваши сестри и родбини во еротски списанија и порничи тогаш не гледајте ги ни туѓите, знаете, дркајчи на туѓите автоматски дркате на вашите т.е. дркате на "сестра" на нечија сестра. Ако сте толку морални останете такви до крај. И јас се прашувам кој продава двоен морал, ете нас либералните не ни пречи голотијата и личниот став на туѓите родбини па не ни пречи ни на нашите, а вие мераклии за туѓо исклучавате светла, пуштате Пи Си и се фрлате на работа со милијарди мисли во секунда. Но не, кога станува збор за ваш близок и некој друг да го прави истото на него не е во ред хехех

Па многу нормално дека не е во ред затоа што ке се дркаш на твојата сестра-тоа е инцес бе злато
А јас незнам што си ти толку либерална -само во зборење!!! Па да си досега ке си се сликала,....
а инаку да те потсетам дека Синоличка тоа го направи на филм за да прикаже нечии живот-значи со цел, со причина и ги покажа само градите ништо повеке а не ја свакам причната за да си ја покажиш п...... а потоа да бараш силен маж кој ке застане до тебе??? Не за џабе рекле дека тоа е интима инаку не би ја ни крстиле така...
Скриен текст: покажи
без разлика што и да вратиш на ова ке биде илузорно да ти реплицирам не за друго ти само на темите секс и курва си активна - тоа објаснува се!
Аватар на корисникот
kolovoz

Зелено цветче
 
385369
Мислења: 647
Зачленет: 09 Мај 2011, 20:39
GIRLS are like phones.We love to be held, talked too,but if you press the wrong button you'll be disconnected!

Мислење 14 Авг 2011, 15:02

ако си прочитала погоре убаво си кажав дека немам толку храброст...а кој е тој сто ке дрка на својата сестра мислам алоо ??? како и да е во филм или во списание не гледам разлика.....а можеби и би се сликала кога би добила некоја добра понуда
И градите или вагината зошто мислиш дека е различно ...интимност е и тоа и тоа
Последна редакција: RainBow на 14 Авг 2011, 15:04; редактирано еднаш.
Причина: Не испраќајте две мислења едно по друго, користете го копчето редактирај.
Аватар на корисникот
paulina2

Сино цветче
 
10548
Мислења: 420
Зачленет: 15 Јун 2011, 08:48
Is sex dirty? -Only if its done right.

Мислење 14 Авг 2011, 15:24

paulina2 напиша:ако си прочитала погоре убаво си кажав дека немам толку храброст...а кој е тој сто ке дрка на својата сестра мислам алоо ??? како и да е во филм или во списание не гледам разлика.....а можеби и би се сликала кога би добила некоја добра понуда
И градите или вагината зошто мислиш дека е различно ...интимност е и тоа и тоа

Погрешно. Многу погрешно.
На своја сестра никој нема да го клати, ама затоа ке клатат и манијачат илјадници искомплексирани и мрсни батки, а искрено, незнам на која девојка би и се допаднало некојси таму шмокљан секој ден да и ја валка фацата и телото по списанието притоа замислувајќи си 1000 перверзии. Не верувам дека најнормалната реакција ке е гордост од типот: „Wow! Абе посакувана сум јас!“, барем не кај девојка со нормално размислување и самопочит.(Која на прво место не би ни направила такво нешто)
За филм е сосема друго, не дека нема да има батки кои ке се наострат, ама намената не е таа, намената е да се долови некоја случка, а да одиш да се сликаш при чиста свест за некоја поситна или покрупна пара и слика во некој агол од наше ванаби еротско списание за самци со 3 заби и неизмиени гениталии кои живеат во подрумот на мама, е тоа е веќе несамопочитување и никоја сума пари не би можела да го искупи. Па после незатупавен маж...баш незатупавениот не би си дозволил да погледне таква.
Аватар на корисникот
calliope

Зелено цветче
 
47321862
Мислења: 872
Зачленет: 30 Јун 2011, 23:00
Локација: Nottingham
Nothing in the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity.
Слика Слика

Мислење 14 Авг 2011, 15:58

па срцка на тебе или на мене или на било која може и во моментов некој дрка па си размлислува валкани работи не знам зошто мислиш дека ако некој да дрка на некоја тоа би си го дозволила девојка која нема самопочит мислам не гледам логика во тоа расмислување...а и не е точно дека на таквите списанија дркаат самци со неизмиени гениталии...на убаво и згодно женско тело секој нормален маж се возбудува
Аватар на корисникот
paulina2

Сино цветче
 
10548
Мислења: 420
Зачленет: 15 Јун 2011, 08:48
Is sex dirty? -Only if its done right.

Мислење 14 Авг 2011, 16:20

Па можеби ке ја разубедиш ако се потрудиш да сфати дека постапката нема да остави печат само на нејзиниот, туку утре и на животот на нејзината ќерка. Замисли мало девојченце кое плаче зошто на улица или во школо децата ја избегнуваат, и кога ке ја праша: Мамо зошто?! ....... :swear:
Аватар на корисникот
newring86

Сино цветче
 
1513
Мислења: 376
Зачленет: 22 Ное 2009, 14:49
Во животот немора да трчаш - доволно е да тргнеш на време !

Мислење 14 Авг 2011, 16:22

А бе се е тоа убаво ама утре друг ден син ми со другарите може и да др**ат на мене :puke:

Не не не стварно не знам што задоволство е тоа за Плејбој да се сликаш демек доказ е оти јака пи*ка си или што? Оставете им ги тие западњачки глупости на западните земји. Нивни цури нека се сликаат за очите на нашите мажи. Ај да не се правиме модерни, да си останиме Балканци со застарени сваќања, после што и да направиш во животот во што и да успееш за средината ти ке бидеш ’’таа што се сликала за Плејбој’’. Е сега ке кажете гајле ми е за средината. Е па не ми е гајле за комшиките од другиот влез ама гајле ми е за мајка ми и татко ми и брат ми (аууу можам да замислам како ке го пцујат после ’’да ти ја е*ам таа Зајачицата дома што ја имаш)

Oдиш на гости кај идниот маж, гледаш брат му ерѓенчњ е, постери од разголени цури по собата изналепено, и се препознаваш ти одма до Џена Џејмсон ( или како се викаше таа надарената не знам). Не не не подобро за партиски плакат на Амди ќе се сликам со Кока Кола в рака отколку за Плејбој.
Последна редакција: kikikikirika на 14 Авг 2011, 16:27; редактирано еднаш.
Аватар на корисникот
kikikikirika

Жолто цветче
 
1231452
Мислења: 1154
Зачленет: 17 Јун 2011, 04:16
TAKE ME AS I AM OR WATCH ME AS I GO

Врати се на Секс

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: BurstBerry, Google [Bot], tea14563 и 23 гости