ТЕМА: Секс за време на менструација

Мислење 30 Ное 2009, 22:36

Dali moze da se ostane bremena za vreme na menstruacija, koga maskoto ke svrsi vnatre???
vrgo87

Фем почетничка
 
20
Мислења: 3
Зачленет: 30 Ное 2009, 22:27

Мислење 01 Дек 2009, 00:36

A DALI E LOSO AKO IMAS SEKS ZA VREME NA MENSTRUACIJA?IMA NESTO VRSKA ILI?
ivan4eto

Фем почетничка
 
20
Мислења: 22
Зачленет: 25 Ное 2009, 18:36

Мислење 01 Дек 2009, 01:06

Ништо нема да ви биде,само гнасно и нехигиенски,а и плус дечко ви ќе ви рече ... го заклав кондомот,види?! :lol:
Имам пријателка на која и се има случено ова,ме легна на земја,се убив од смеење.
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
223932826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 01 Дек 2009, 15:13

Zaci ne prasuvam dali e gadno i sto ke mi rece deckoto, prasuvam dali moze da se ostane bremena...??
vrgo87

Фем почетничка
 
20
Мислења: 3
Зачленет: 30 Ное 2009, 22:27

Мислење 01 Дек 2009, 15:23

Може да се остане и да се закачат плус многу инфекции.
Аватар на корисникот
Magnolija

Жолто цветче
 
39693578
Мислења: 1371
Зачленет: 01 Дек 2009, 13:30
Локација: where the wild roses grow...

Мислење 01 Дек 2009, 15:29

за време на мензис матката е отворена и ако закачите некоја инфекција може да си направите голем здравствен проблем, не си играјте со сопственото здравје
Аватар на корисникот
kiki-riki

Сино цветче
 
789
Мислења: 219
Зачленет: 21 Ное 2009, 10:56

Мислење 01 Дек 2009, 23:52

Mozebi postoi moznost za da se dobijat razni infekcii ama togas seksot e najdobar
Аватар на корисникот
PoisonGirl

Бело цветче
 
72
Мислења: 56
Зачленет: 01 Дек 2009, 23:45

Мислење 02 Дек 2009, 00:27

vrgo87 напиша:Zaci ne prasuvam dali e gadno i sto ke mi rece deckoto, prasuvam dali moze da se ostane bremena...??

Poznavam barem tri devojki koi ostanale bremeni vo prviot pa i posledniot den od menstruacija, moznosta ne e isklucena duri i koga tie denovi se smetaat za neplodni ;)
Аватар на корисникот
Amelie

Фем почетничка
 
37
Мислења: 46
Зачленет: 02 Дек 2009, 00:11
Локација: Skopje

Мислење 02 Јан 2010, 02:54

a devojki dali ako se ima seks za vreme na menstruacija so kondom,dali togas postoi moznost za infekcija
Аватар на корисникот
bluberry

Жолто цветче
 
18982
Мислења: 1114
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:46
Слика

Мислење 02 Јан 2010, 03:01

bluberry напиша:a devojki dali ako se ima seks za vreme na menstruacija so kondom,dali togas postoi moznost za infekcija

verojatnosta e minimalna,no podobro nemoj,zatoa sto ni kondomite ne se 100% sigurni,na krajot na kraistata mozes da se strpis 4-5 dena....ne mora da se seksash mozes i da se galis so parnerot..... ;)
Аватар на корисникот
babyBlu

Фем почетничка
 
32
Мислења: 27
Зачленет: 27 Дек 2009, 20:33

Врати се на Секс

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: iva984, klista, Paljus и 23 гости