1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

  1. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    неееее нема можност зошто пред се пиеш апчиња кои се контрацепција....без паника неможе.

    додека пак за темава, сум имала секс за време на менструација, не е ништо страшно...ама односи после 2 ден од циклусот. првиот ден ни на крај памет, тогаш е најкрваво хехехе :$ :$ :$ :$
     
    На Bufi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. parfemlilav

    parfemlilav Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    никако , тоа според мене е нехигиенски и никогаш не би го практикувала....
     
    На Bufi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Јас не.никој не умрел за една недела ако нема секс (за среќничките помалку) :D
     
    На Bufi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Osamena-Srna

    Osamena-Srna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    108
    Не разбирам неколку работи, велите може да закачите многу инфекции? Од што? Ако мажот е носител на некој вирус или инфекција ќе ја закачите и при нормален секс нели?
    Не гигиенски било? Па не хигиенски е и оралниот во било која варијанта па сите го правиме. Колку и да ја миеш вагината пак не е нејзината функција за лижење или бакнување нели?
    Овде се работи за филингот, за чувството кое го има жената за време на секс во период на менструација.
    Воопшто не е страшно тоа што ќе се извалкате затоа некој измислил туш.
    Сите оние кои немаат болки за време на менструација им препорачувам да пробаат и тоа не само на крајот од менструацијата, туку и во оние денови кога е таа нај обилна.
    Секако оние кои имаат услови, празен стан , па треба да се стави нешто што не пропушта под вас итн.
    Но затоа крајниот ефект е фантастичен.
     
  5. ripcence

    ripcence Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2014
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
     
  6. milena102

    milena102 Нов член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    posle 4 dena otkako mi zavrsi menstruacijata imavme seks so deckoto,malku svrsi vo mene no poveketo od spermata se iscedi nadvor...dali ima moznost da ostanam bremena?
     
  7. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Јас сум имала неколку пати секс за време на циклус на 3-4 ден па не сум фатила нисто
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Ако имаш со кондом односи чувството е фантастично и нема да фатиш ништо.
    Па твоето што го опиша практикуваш секс без кондом па затоа вака размислуваш.
     
  9. Dinsyyy

    Dinsyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    93
    Само еднаш , од љубопитност.Никогаш повеќе. :puke:
     
    На cinderella93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Јас не би пробала така.Многу ми е нехигиенски,можам да издржам 4-5 дена,ништо не ми е.А и онака издржував со месеци хаха. :D
     
  11. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    така е QweenSM али има случаеви кога навистина има потреба дури и не се размислуваа во која состојба...
    хахаха
     
  12. m.10

    m.10 Нов член

    Се зачлени на:
    24 декември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Јас би сакала да ве прашам ако некој знае и сака да ми одговри дали е можно да останам бремена доколку сум имала односи на вториот ден од циклусот (кај мене тој ден ми е како прв бидејки ми е најобилно ) дечко ми не е свршил во мене туку предходно сврши се избриша, па после можеби 15 20 минути имавме односи без заштита но не сврши воопшто во мене па би сакала да знам дали има можност да останам бремена доколу некој сперматозоид е останал или пак нема бидејки ми е прв ден односно втор од циклусот и имам обилно крварење ова беше прв пат за време на циклус да имам односи а и последен дефинитивно .
    Знам за ризикот од преносливите болести со со дечко ми сме 4 години заедно и тоа воопшто не ме плаши .
    Но ве молам за одговор дали има можност да останам бремена ???
     
  13. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Поранешната најверна колешка практикуваше секс за време менструација (таа и сега веќе маж и се луѓе кои никако не можат да се воздржат, само на секс мислат) и немаше никакви проблеми по нејзините кажувања.
    Ни инфекции, ни ништо. Нему не му било грозно ама ич!
     
  14. kasandrasrce

    kasandrasrce Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    26
    Потреба за СЕКС при менструација

    Дали имате голема потреба за секс при менс. ?/јас да...неможам да ги контролирам хормониве....и нервоза имам големааааааа....
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  15. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Кај секого е различно. Некој за време на менструацијата не му се прави ништо, ги мрзи, не ни помислуваат на секс. А кај некој е подруго. Хормониве му се на високо ниво. :D
    Мене ова ми е доста нехигиенски, можам да се стрпам 3-4 дена, ништо не ми е.
    Ти ако сакаш имај си односи и ако на дечко ти ништо не му смета, слободно. Но, јас би ти препорачала барем тие денови да се стрпиш бидејќи е многу невкусно и непријатно.
     
    На Bufi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Потребата за секс е ментална а не физичка зависност, така да ужасно ме нервира кога некој ќе каже јас имам потреба од секс, неможам да се контролирам. Тоа е само излитен изговор според мене. Па дури ни за време на менструација неможеле да се воздржат.
    Дали ќе имате секс за време на менструација или не е ваша работа, но немојте вашата лакомост да ја оправдувате со тоа, дека имате потреба. Ако вие 24/7 мислите само на секс нормално е дека хормоните ќе лудуваат.
    Според мене сексот за време на менструација е тотално одвратен, не од тоа дека може девојката да се инфицира или партнерот, што се чиста небулоза, туку од причини што сексот е една цела игра а не само да го испразниш, а за време на менструација нема услови за таа игра. Мене сексот за време на менструација е доведување на жената во подредена позиција, само заради машкиот егоизам, и навика дека секогаш мора да му се угоди.
     
    На Bufi, babyblond, SimonaTino и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Се согласувам дека може да се контролира, но со болдот воопшто не се согласувам. Сексот е физичка потреба, а фактор за големината на таа потреба е хормонскиот статус од човек до човек.
     
    На XMaN, IamSexyAndIKnowIt, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Лакомост или попаленост :lol: И што има лошо во тоа да се има потреба за секс? Фала богу, здрави и млади сме, ако сега не се сексаме кога? И нема потреба да бараме оправдувања за имање секс, поприродна работа од тоа - Амин :)

    А што ако девојката е таа која го иницира односот? Зарем мислиш дека девојките имаат секс за време на добиено само за да си задоволат партнерите? Да, има девојки кои се би направиле се за дечковците, многу по `одвратни` работи од имање секс за време на добиено но сега не станува збор за тие гревчиња. Што е со сите оние кои имаат здрав сексуален апетит? Разбирам тебе да ти е грозно да имаш однос со девојка која има добиено, но немој да мислиш дека оние кои имаат секс во тие денови, тоа го прават само зошто на типот му се присакало па да не го одбијат :)


    Дали некој ќе има секс за време на добиено е чисто индивидуална работа и зависи од човекот. Знам девојки кои ќе си стават пешкир под себе и ќе си поминат супер со партнерите, знам девојки на кои им е грозна, незамислива и одвратна самата помисла дека имаат секс додека им тече крв. Едноставно, кој како преферира :)
     
    На Daydream, Hipica, kasandrasrce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Не спорам, дека сето тоа е индивидуална работа, и не спорам дека девојките се тие кои може да го иницираат тоа, но се обидувам да си го визуелизирам, и не ми изгледа баш привлечна глетка. Имање секс за време на менструација е буквално е...е, да се задоволи животинскиот инстинкт, и нема никаква врска со водење на љубов на кој толку инсистирате низ темите, дека сексот за вас девојките е пред се водење на љубов. При водењето љубов колку што знам битен е и допирот и многу други работи, а не самата пенетрација. Замисли ве допира доле, па за градите..... И на крајот и двајцата изгледате како избегани од хорор филм.

    Секако постојат луге кои имаат многу по екстремни фетиши како што се вршење голема нужда во устата на партнерот, се извинувам што заборавив како се вика тој фетиш, и уште многу други екстреми, но според мене, нормален човек крвта никако неможе да го асоцира на секс или на страст.

    Но не ги осудувам оние кои го прават тоа, секако сите ние сме различни и различно гледаме на работите.
    Но исто така анализирајки поедини личности и нивните мислења во различни теми согледав една не конзистентност во нивните ставови. Па така во една тема се крајно остри и осудуваат се што излегува од некои општи општествени норми, а од друга страна застапуваат вакви екстремни ставови дека е ок да се има однос за време на менструација, но никако не е во ред да се бакнува своето дете во уста.
    Се обидов да најдам н.з.с но неуспеав, изгледа слао стојам со математика.
    Јас мислам дека кога некој застапува традиционални вредност, се повикува на бога, бог вака одредил и слични флоскули мислам дека треба да се држи до тоа, а не еднаш да се повикува на бога а потоа да подржува и брактикува работи кои немаат врска со бога ниту со учењето на Исус Христос.
     
    На babyblond, UbavkaBube, imelda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Не ми се десило ова ама ме интересира многу
    Без разлика прв втор или трет ден , дали е можно да останеш бремена за време на менструација доколку тој сврши во тебе иако е многу нехигиенски и гадно изгледа?