1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

  1. Да, би сакала да пробам

    1.010 глас(а)
    44,4%
  2. Не, никако

    1.040 глас(а)
    45,7%
  3. Веќе сум имала

    227 глас(а)
    10,0%
  1. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138

    Прво да расчистиме Адам и Ева се измислени ликови како што се Супер Мен, Бет мен Таран..... и откако утврдивме дека не постои Бог, таа теорија ти паѓа во вода. Ако одиме по таа теорија жените треба да раѓаат се додека можат бидејки според библијата сексот е бесмислен доколку е од егоистичи причини туку тоа треба да биде чин на создавање на нов живот. Или вие само си ги вадите оние делови што вас ви одговараат. Отворете ја библијата и видете по колу деца имале тогаш.
    Значи тоа дека треба да имаат односи само луге од различен пол е некое свакање кое ете станало правило токму поради репродуктивната функција и продолжување на човечкиот род. Инаку и оралниот и аналиот секс се, се тоа девијации кои никако не се "пропишани" од бога а сите ние ги практикуваме. Значи како и се друго па и сексот евоуирале со текот на времето и неможеме да се повикуваме дека нешто е нормално а нешто не врз основа на критериуми од пред повеќе од 2000 години. Ева не бричела нозе и интима ниту пак одела на депилација, а сега деца д 15 години одат хна депилација така да не мешајте го бога во се и сешто.
     
    На Malena85, SexyLady и Emi93 им се допаѓа ова.
  2. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.194
    Едноставно негледам зошто при толку мажи јас би била со жена. Значи НЕ од мене.
     
  3. teletabis4e

    teletabis4e Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    27
  4. jamiMami

    jamiMami Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    Sekako deka sekoja od nas ke si g kaze mislenjeto onaka kako sto vo momentot se cuvstvuva:)
    Slatko i kratko , moras da probas se za da vidis sto ti e ubavo ili najubavo!
    SAKAM SEKS SO ZENA I SEKOGAS KE SAKAM:*
    baknezi za site devojki sto smetaat deka nema nisto cudno ili neprirodno vo toa da dve devojki gi spoi hemija :***
     
    На Teen.girl-18teen, MarchelineAmaru, alice.92 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Не ги осудувам тие што имале,ама јас не би пробала :)
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. jamiMami

    jamiMami Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    Bez razlika, ubavite i vozbudlivi nesta , nekogas gi sfakame otkako spontano ke ni se slucat:)
    Nikogas nema da gi potcenam mazite, i se sto i treba na edna zena e zdrav.. prav maz! No ne razmisluvame site isto i toa e fakt, deka sekoja od nas ovde si gi kazuvam svoite slucuvanja i mozebi fantazii :) zatoa i jas nikogo ne osuduvam :*
     
  7. machenceTTTo

    machenceTTTo Активен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Не сум имала ни со машко ни со женско..Но се имам мувано и навистина како што може женското да ти ги погоди сите точки машко малце потешко :)))
     
    На mihaela.barbi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mirindaa

    mirindaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    25
    не сум пробала ама интересно звучи , би пробала зошто да не само да не е со пријателка бидејќи ако утре се скараме може некому да каже
     
    На Teen.girl-18teen му/ѝ се допаѓа ова.
  9. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Да! Ептен ме возбудува самата помисла на тоа така да доколку имам шанса дефинитивно би пробала! :)
     
    На Teen.girl-18teen и heart.beat им се допаѓа ова.
  10. heart.beat

    heart.beat Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    И јас исто TennisBabe.. :D
     
  11. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    nesum probala i nesakam da probam!!!
     
  12. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    me vozbuduva i sakam da probam :)
     
    На Teen.girl-18teen, Miss.Bass и Sponzor им се допаѓа ова.
  13. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    при самата по мисла ми се гади.
    Никогаш не би пробала
     
  14. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Никогаш не ми пречеле девојките кои се бисексуалки. Искрено јас не би можела да си ја ставам главата меѓу женски нозе ( :D ) , ама сум приметила дека не би ми пречело некоја девојка (посебно ако е згодна) да се симне кај мене меѓу нозе :D Морам да признаам дека порано и јас бев премногу против тоа, но...вајда човек се учи себеси се додека е жив. :)
     
    На MarchelineAmaru, solnishko, mihaela.barbi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. lzzy93

    lzzy93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    бакнежи и до тебе, се сложувам во потполност..
    имам пробано односи со женско и тоа е феноменално чувство.. женското знае што треба да прави и тоа е тоа :)
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
  16. arontt

    arontt Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.635
    Не. Ни не би сакала, едноставно не ме привлекуваат жени.
     
  17. Bubicka87

    Bubicka87 Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    zaso da ne ja go napraiv so postara zena i bas supeer
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Според некои истражувања најголема женска фантазија е секс со друга девојка, па тек тогаш доаѓа секс со повеке особи, но што е интересно и тука предњачи групниот секс во кој е фклучена и друга жена. Постојат неколку теории зошто е тоа така.
    1.Затоа што овој вид на однос долго време бил сатанизиран, оваа тема била огромна табу тема за која што било забрането да се размислува а камоли да се направи нешто на тој план.
    2. И, многу пореална е тоа што постои мислење дека сексот со друга жена може да биде многу по квалитетен, бидејќи жената точно знае што и кога да направи. И, морам да ви кажам дека мојот сон изминатиов викенд делумно ми се исполни, имав феноменално дружење со една особа иако не отидовме до крај, туку имаше само бакнежи и допири чувството беше феноменално. А, можам само да претпоставам како ќе беше доколку отидвме до крај. Секако и во тој половичен однос не изостанаа оргазмите кои беа многу близу до прскање. Можеби уживањето беше дотолку поголемо бидејки бев осободена од стравот дека утредента може да бидам главна тема за озборување на комшиите бидејќи таа особа беше од странство и непостои можност да се дознае за тој мој мал излет, од наметнатите норми на ова општество. Можеби е и тоа нејголема причина што огромен дел од девојките се изјасниле дека би сакале да пробаат, но многу е мал бројот на оние кои ја реализрале оваа своја желба. А, јас причината ја гледам токму во недоверието т.е се плашат дека тоа може да се дознае и да утре бдат сатанизирани, и секако да имаат последици, тргнувајќи од семејството па се до опкружувањето. Бидејќи кај нас сеуште е побитно да го пикнема носот во тугиот двор а не водејќи сметка за тоа што се случува во нашиот.
     
    На callmyname, anelulu и makarov им се допаѓа ова.
  19. Kunis92

    Kunis92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    За секс незнам ама едно добро мување и тоа како -да! :) доколку би направила нешто повеќе од мување тогаш сигурно би го направила тоа со некоја непозната девојка, со другарка никогаш не би се осмелила..
    ако има некоја со исто мислење, слободно ЛП :P :D
     
    На Teen.girl-18teen му/ѝ се допаѓа ова.
  20. DoktoriPar

    DoktoriPar Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Da sum probala I vo sredno koga ucev I na fax,I sega koga sum vo brak i pak bi bila so zena super e custvoto.