1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

  1. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Прв како прв болен , ништо посебно и едвај чекав да заврши .Него не можам да си простам што не сум запамтила на која песна ја изгубив невиноста ! |(
     
  2. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    А јас што датумот не го запамтив. :lol: Да ме утепаш не ми текнува, знам само дека беше при крај на мај. :D
     
    На ludoto19 и LaraSolare им се допаѓа ова.
  3. KittyCat84

    KittyCat84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    мене некако ми е срам да зборувам на оваа тема ама морам..
    Вака пред некој ден го имав првиот сексуален однос...т.е не беше баш тоа тоа..туку многу ме болеше и моравме да запреме..и прокрварив тоа да,но секогаш кога одам во тоалет ми течат по неколку капки крв...многу ми е страв..некој помош?
     
  4. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    не се плаши , ти го скинал хименот и тоа е тоа , можно е да се има и малку крварење и јас имав неколку дена потоа но ќе престане без секирации , пример кај мене после тоа и ми дојде редовен циклус , во случај и да се случи тоа ти го кажувам не се плаши.
     
  5. LittleCupcake

    LittleCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    So deckomi seuste sme nemale seks bidejki nekolku pati sme probale da go skineme himenot no ne mozeme. Vo sto bi mozelo da bide problemot i kako polesni mozeme da go napravime toa? Baram pomos od nekoja poiskusna licnost..pozz :D
     
  6. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Се е до опуштеноста.И двајцата треба да сте опуштите,е сега може тоа да се реши и со долга предигра,загревање и опуштање,и се ке биде во ред :D
     
  7. LittleCupcake

    LittleCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
  8. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Ако не сакаш не мора а ако ти се сака а не сакаш со него тогаш барај некој кој ќе те привлекува
     
  9. kittyyss

    kittyyss Нов член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    jas imam 18 godini i prviot seks mi beshe pred 1ipol godina zgreshiv i sega se kaam sega imam nov dechko odime dolgo vreme i sum sigurna deka go sakam ama go izlazav deka kje mi bide prv pat dali kje primeti neznam shto da pravam?? :/ :(
     
  10. Angelce201

    Angelce201 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Девојки вака .. Имав однос до дечко ми и како за прв пат не ми протече крв,а имав страшни болки ...Утредента пробавме повторно и ме болеше исто како првиот пат дури и повеќе,а ми протече и крв,но додека имаме односи,односно додека тој пенетрираше во мене како да ми ја допираше бешиката или нз што :D нешто како да ми се мрда :^) и осеќам болка,но и веднаш потреба за мала нужда ...Незнам во што е проблемот дали бидејќи во кола и не бевме опуштени и наместени или проблемот е до нас бидејќи сме неискусни и двајцата...И дали после првиот пат болките треба да бидат присутни и исти како за прв пат ...ВЕ МОЛАМ ЗА СОВЕТ!!!
     
    На val2 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Iza.bella777

    Iza.bella777 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    12
    Se e mozno. Nekoi dobivaat i na 9 ili 10 god. Ja na primer koga prv pat dobiv nemav ni polni 12. Kako sea pamtam :rofl: A inace jas smetam deka e prerano da se uma odnosi pred 17-18 god. Toa e iskustvo sto ke se pamti cel zivot. Najvazno e da bide so pravata licnost.
     
  12. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Мислам дека соодветното прашање тука не е дали ќе забележи, туку дали да му кажеш. И, да, дефинитивно треба да знае. Ако си толку сигурна дека го сакаш, и ако сакаш да бидеш со него... Зарем врската ќе ви биде заснована на лага?
    А, за тоа дали би приметил... Зависи дали и колку е искусен, и воопшто од твоето однесување.
     
  13. Mia2814

    Mia2814 Нов член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки,неодамна го имав првиот сексуален однос со дечко ми и сакам да ве прашам дали е нормално и по третиот однос сеуште да имам крв? При првиот пат крв потече за време на кинењето на хименот,а по наредните два пати забележувам крв само по мокрењето :worried:
     
  14. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    ^ Да, нормално е.
     
  15. Sofi95

    Sofi95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    166
    Вака,имам 19 години и имам врска која трае 2год.тоа е всушност мојот прв дечко кој премногу го сакам и имам доверба во него.
    Да си признаам сеуште сум го немала првиот секс :$ после толку време се решив за вечерва (а повозбуден од дечко ми во моментов нема :lol: ) мене ми е мноогу страв :|
    Колку боли од скала од 1-10?

    Неискусна сум.
     
  16. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.949
    Допаѓања:
    30.790
    Пол:
    Женски
    Сите имаме различен организам, никој неможе да ти каже колку ќе боли. Важно има болка, ама не е нешто што неможе да се издрже. Ајде јас ќе ти кажам скала за мене. Мене ме болеше некаде околу 5.
    Не е ништо страшно, слатка болка е. :wasntme:
     
    На Sofi95 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    И мене ми бесе исто првиот пат препласена бев,најбитно е да се опустис и не мисли на болката,боли да ама не е нисто страсно мегу другото користете си застита ;)
     
  18. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    10/10 :$
     
  19. trajkovic

    trajkovic Нов член

    Се зачлени на:
    8 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Devojkibso decko mi probuvame veke nekolku dena I nikako ne odi imam mn jaki bolki se opustam najmn somozam I sekoj den istite bolki nema ni krv a celiot skoro vleguva mn e cudno ve molam za sovet pisete pobrzo :/
     
  20. Sofi95

    Sofi95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    166
    Епа се случи и тоа... :lol:
    На почетокот многу болеше ама се навикнуваш и веќе вториот-третиот пат не. А крв не ми течеше многу,колку да се рече.Тотално бев опуштена и имав доверба во дечко ми.
    Само опуштено. :) (јас колку бев под ,,стрес'' пред чинот :D )