ТЕМА: Вашиот прв секс

Мислење 16 Дек 2009, 23:30

jas pred tocno eden mesec go imav iskuseno prvoto seksualno iskustvo...imam vrska od 1god i 2-3 meseci i so mojot partner resivme da imame odnosi!i i na dvajcata ni bese prv pat! Mene mi bese mn strav no i ne bev podgotvena bidejki imam recisi 17 god,no sepak bev resena da go napravam toj cekor bidejki toa e covekot sto go sakam najmogu! ednas se obidov no ne mozev da odam do kraj,no zatoa pak po nekolku dena se obidovme pak i otidovme do kraj...me bolese no nemase krv...
na site devokji im preporacuvam deka toa ne e voopsto strasno,naprotiv sekoj pat e poubavo i poubavo...samo treba da si sigurna deka go sakas toa(bez partnerot da navaluva i da ve brza)...i uste eden sovet:vnimavajte na kogo ke mu se doverite za toa!!!srekno...
Bani.sk

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 16 Дек 2009, 00:09

Мислење 20 Дек 2009, 17:17

Desperados напиша:
Blondy напиша:Desperados јас те советувам да и организираш романтична вечера, може кај тебе дома. Во твојата соба ќе ставиш многу свеќи, ќе ја затоплиш добро собата, ќе пуштеш релаксирачка музика. Пред тоа подари и некој подарок за да биде добро расположена. Ќе бидеш нежен со неа на почеток, ќе ја бакнуваш, галиш, милуваш, за таа да се запали. Па тогаш можеш да пробаш, но ако и тогаш одбие не навалувај.
Можеби има нвистина добра причина што не сака да има секс со тебе, не знам, 20 години не е малку :?

Ти блаодарам на советот... Точно дека 20 години не се малку, но како што напоменав јас сум и прв дечко, и на почетокот ми беше премногу тешко да се навикнам на неа, бидејќи пред оваа врска сум имал многу други, со кои сум имал редовно секс и се останато... А сега точно 1 година и 3 месеци „постам“ :? ... Одиме чекор по чекор, стигнавме до една фаза каде што си се чепкаме онака на голо :P ... Али ништо повеќе од тоа :( Никогаш до сега не сум навалувал на тоа, ниту пак сум ја терал со сила да водиме љубов... :?

Допирите се добар чекор, значи мора прво да ја опуштиш. Верувам дека ќе успееш, продолжи да не ја пресилуваш за да не ја налутиш. Со среќа.
Аватар на корисникот
Magnolija

Жолто цветче
 
39693578
Мислења: 1371
Зачленет: 01 Дек 2009, 13:30
Локација: where the wild roses grow...

Мислење 07 Јан 2010, 00:37

a sto ako imas potreba da go napravis toa, no mn malku ste vo vrska...
Jas so decko mi sum vo vrska 1 mesec iako zad nas ima 1 god samo muvanje pa 1god pauza i sega vrska. Do sega sum nemala odnosi i toj znae deka ke mi e prv i pravevme muabet okolu toa mu rekov deka e rano seuste i deka treba da pominat nekolku meseci i ok e me sfaka se, e se desava da sme mn blisku do toa toj ednostavno pravi da se cuvstvuvam ubavo i opusteno da kazam zapalena i nekogas i pomisluvam ej spremna sum go sakam ovoj covek no mn malku vreme sme zaedno...vi gi citam vasite iskustva i zabelezuvam deka site za razlicno vreme ste ja izgublie nevinosta a poveketo za podolg period vo vrska, sto ako toa e porano? pr 3 - 4 meseca pa da mu dades??
happy

Фем почетничка
 
00
Мислења: 7
Зачленет: 12 Дек 2009, 20:09

Мислење 07 Јан 2010, 03:12

Ako ne te privlekuva seksualno uste sega toa znaci deka i nema da dojde vremeto koa ke te privlekuva sto spored mene bi znacelo deka ti ne sakas so nego da imas seks ...
capricorn93

Фем почетничка
 
10
Мислења: 33
Зачленет: 05 Јан 2010, 15:49

Мислење 09 Јан 2010, 14:23

So dechko mi odevme 1 god...no ne mozevme da najdeme zaednicki jazik i prekinavme! Pominaa 6 meseci,i seuste mislam na nego,premnogu go sakam...! Sega sme vo faza na sreduvaanje na rabotite i na pomiruvanje!!! Ovoj pat, sakam da go imam prviot odnos so nego ! No kolku i da sum resena da go storam toa, se nesto mi veli da ne go pravam toa...Edna od pricinite e toa sto toj e 3 god povozrasen od mene, i ima golemo iskustvo...Toj znae deka sum nevina, mi veli deka nema da nastojuva dodeka ne bidam spremna, i se sto treba da napravam e da se resam i da se opustam! :oops: Se plasam deka nema da mu bide ubavo, poradi moeeto "iskustvo"....nz sto da pravam..izgubena sum ;)
Аватар на корисникот
wcb

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 03 Јан 2010, 23:56

Мислење 09 Јан 2010, 15:33

wcb secij prv pat e razlicen.I mene mi bese grozno.Na nekoi pak sto jas gi znam im bilo ubavo.bez bolka,bez krvarenje.Jas imav uzasna bolka tri dena,ne mozev da sedam,a i imav obilno krvarenje. Seto toa mina,i sega se e ok.Vazna e psihickata sprenost.Sepak toa za zenite e vazen cin,koj sto sekogas gledame da go napravime so licnosta sto ni znaci. Potrebno e da si opustena i 100% sigurna deka go sakas toa. Zatoa sto veruvaj mi,kolku poveke se stegas,tolku poveke boli.Od iskustvo ti kazuvam. A ako toj ima iskustvo,ne treba da te plasi.nego ke mu bide ubavo.od iskustvo znam.a i stom znae deka ti e prv,nema sto da bide cudno.sekoj prv pat ima nekoj kiks,zatoa sto ne si go pravela toa do sega.se e vo iskustvoto. Vo sekoj slucaj toj ke znae kako so tebe.no sepak,dokolku ne si spremna,ednostavno ne go pravi toa.za se ima prv pat,taka i za ova.
Pozdrav ;)
Аватар на корисникот
skopjanka

Фем почетничка
 
30
Мислења: 19
Зачленет: 08 Јан 2010, 20:48

Мислење 10 Јан 2010, 04:13

Neka ne te interesira bolkata.. Nitu jas ne sum imala sex.. No site velat bolka bolka.. Od nekoi lugje sum slushnala deka boli samo prviot sex.. A potoa ne.. A od nekoi sum chula pak deka boli samo ednash dvapati dodeka vleze dovolno dobro.. No kako i da e.. Toa e slatka bolka..Koja posle se kje se isplati
Аватар на корисникот
Pipito

Сино цветче
 
340
Мислења: 191
Зачленет: 01 Дек 2009, 23:28

Мислење 11 Јан 2010, 00:55

Мојот прв однос (кој беше пред 2 месеци) беше во неговиот стан во Скопје и бевме сосема сами (заедно спиевме тој викенд)
И јас имав страв од болки и такви работи, но едноставно се чувствував спремна да го направам тоа. Епа мојот прв пат не беше класичен прв пат, бидејќи и него му бев прва, а и многу ме болеше, па се правевме постепено. Првата вечер малку, па прекинавме бидејќи ме болеше, а и него му одеше тешко..А и не бевме целосно опуштени. Втората вечер му дојде идеја да се капиме заедно во кадата...ја наполна со пена и јас наместив неколку свеќи во бањата и таму се случи тоа-отидовме скрос до крај. Кратко траеше, ме болеше, но од возбуда не ја осетив болката :lol: :D Потоа продолживме и в кревет-во собата имав ставено многу свеќи и така беше многу убаво...Инаку не прокрварив и никогаш немам прокрварено..Само 1 минијатурна капка, ептен малечка, речиси невидлива.
Мој совет за тие што се невини- во односи впуштете се само ако сметате дека доволно се познавате со личноста што сте заедно, направете го тоа од љубов и никогаш не се брзајте, без разлика колку години имате и колку време одите со партнерот-најважно е вие да сте спремни.А за болката-не се грижете, тоа е еден момент, а потоа се претвора во една слатка болка..Тоа е, мора да боли..Кога тогаш ќе го поменете тоа...
Аватар на корисникот
EnnieFabulous

Зелено цветче
 
359186
Мислења: 718
Зачленет: 10 Јан 2010, 23:19
Beauty is how you feel inside, and it reflects in your eyes.
It is not something physical.


If you haven't cried, your eyes can't be beautiful.

Sophia Loren

Мислење 23 Јан 2010, 20:59

Pred eden mesec se fativ so mojot decko.Mnogu mi se dopaga,i mnogu mi e ubavo so nego,i celo vreme sme zaedno.Ama pocna da insistira da imame odnos.A jas uste ne sum sigurna.Moeto prasanje do vas e kolku da cekam za da imame odnos.Moze li vie da mi kazete kolku vie ste cekale pred da go storite toa.
Аватар на корисникот
miss.pretty

Фем почетничка
 
132
Мислења: 17
Зачленет: 21 Јан 2010, 05:14

Мислење 23 Јан 2010, 21:38

miss.pretty напиша:Pred eden mesec se fativ so mojot decko.Mnogu mi se dopaga,i mnogu mi e ubavo so nego,i celo vreme sme zaedno.Ama pocna da insistira da imame odnos.A jas uste ne sum sigurna.Moeto prasanje do vas e kolku da cekam za da imame odnos.Moze li vie da mi kazete kolku vie ste cekale pred da go storite toa.

Хм.. па тоа ти треба да си одлучиш. Сепак имаш 23 години и мислам дека само од тебе зависи. Ако чувствуваш сигурност со него и сакаш да го направиш тоа со него направи го. Не се раководи според тоа кога другите го направиле. Јас лично по скоро 2 месеци го направив со сегашниот мој дечко. Но многу се плашев да не има некоја инфекција или болест скраја да е :) и сакав да направи тестови. Иначе да знаев дека нема ништо би го направила и по еден месец. Сепак си го сакав. Позз
Аватар на корисникот
magic

Сино цветче
 
440
Мислења: 179
Зачленет: 07 Дек 2009, 22:50
„Веројатноста лебот да падне од страната намачкана со путер е правопропорционална со цената на килимот“

Врати се на Секс

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Bah, iva984, klista и 25 гости