1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бунтовничка (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 22 мај 2011.

  1. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    Бунтовничка
    Од понеделник до петок 18:50
    Бунтовничка е името на новата турска хит серија која со огромен успех ги освои гледачите во многу земји во светот.

    Главен лик во приказната е убавата Езо. Млада и одважна девојка која се бори да ја зачува правичноста и честа. Таа им противречи на нормите и непишаните правила што е многу необично за една рурална средина какво што е малото селце во внатрешноста на Турција. прекрасната Езо, од мала останува без своите родители. Ги губи своите мајка и татко, но не ја губи вербата во животот.

    Тешкото и трагично детство ја прави цврста и храбра па и покрај трагедијата, Езо израснува во вистинска убавица која ги плени и ги освојува сите. Ја пронаога својата љубов но судбината продолжува да си поигрува со неа и постојано ја потсетува дека само несреќната љубов може да биде совршена.

    Нејзиниот вереник Омер доживува несреќа и сите го сметаат за погинат. Но него го спасува вдовицата која го негува и во чиј дом тој закрепнува. Дека е Омер жив незнае никој, а и самиот тој при сообракајната несреќа го губи памтењето и незнае кој е и од каде доаѓа.

    Загубата на Омер сака да ја искористи најбогатиот човек во селото и тој се обидува да ја придобие Езо да биде негова сопруга. Езо се противи на строгите правила и по цена на животот не се предава на богатиот ага.

    За да ја попречи во самоубиствената намера братот на Омер застанува во заштита на Езо и ја зема за своја фиктивна сопруга само со цел да ја отргне од алчниот ага.

    Кога на Омер ќе му се врати сеќавањето и кога тој ќе се врати во своето село ќе ја затекне својта вереница во прегратка на својот брат.

    Недоразбирањето ќе доведе до вистинска трагедија, а после многуте случувања езо ќе побегне во Истанбул но дали ќе успее да побегне и од лошата судбина.
     
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    теле новелата што највеке ја сакам
    и секој ден со задоволство ја следам :$
     
  3. jassna

    jassna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2
    дали знаете како да дојдам до музиката од серијата ама онаа музика која е тажна некако јаваш јаваш почнува мислам ве молам помогнете ми песната ми е прекрасна но никако да ја упецам на нет :)
     
  4. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    и јас ја барав јаваш јалаш незнам како се вика на нет и не ја најдов јассна ако го најдеш линкот прати ми го плизз
     
  5. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Има некој да ми каже деновиве што се случуваше? Не гледав овие два дена па не знам што се случува xD
     
  6. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    даваа денес реприза од цела недела провери можеби и утре ке дават бид. не ги дадоа денес сите :*
     
  7. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    И утре ќе ги даваат репризите. И јас ја следам и многу ми се допаѓа сега за сега па за понатаму ќе видиме :)
     
  8. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    и јас ја следам бунтовничка со задоволство и премногу ми се допаѓа
     
  9. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
    Ја следам ама дознав дека
    нема да има среќен крај .. не ми се допаѓа кога завршуваат тажноо ..
     
  10. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    [​IMG]

    Леле глумицава преубава ми е :)
     
  11. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    јас не препуштам ниту една епизода нон-стоп ја гледам многу ми е интересна
     
  12. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Ја следам серијата и многу ми е убава, малку ми беше досадна од кога Омер ги виде Езо и Али заедно,па се до тоа кога дојдоа во Истамбул, но сега е преубава посебно Езо и газдата многу се слатки најверојатно ке бидат заедно.
     
  13. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Јас немам гледано серија после Млади Бунтовници, ама оваа многу ми е интересна :D Почнав да ја гледам покрај мајка ми, сега не пропуштам, а ако пропуштам обавезно репризите ги гледам. Единствено ме нервира што пола од новата епизода е уствари претходната, ама нема врска пак е интересна :rofl: И јас некако мислам дека нема да има среќен крај :?:
     
  14. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Ми се допаѓа серијава,не ја гледав од почетокот мислев дека е уште една глупава серија ама послем ја загледав и навистина е добра...
     
  15. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    езо и кадим заедно ќе завршат и мислам дека ќе имаат 3 деца и ќе работат во друг хотел (изгледа ќе биде нивни) и мерием ќе работи таму засега толку знам и знам дека омер понатака ќе се појави во серијата но тоа ќе биде откако езо ќе се земе со кадим ја го гледам на алсат иако не разбирам ништо сепак гледам кога ќе го фатам :)
     
  16. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    Ај ако знае некоја како се вика Недим нека пише :D ...ауу многу ми е убав заради него го гледам филмов. :$
     
  17. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107

    Özgür Özberk Röportajı ( мислам дека вака се вика ) :)
    [​IMG]
     
    На Greenny му/ѝ се допаѓа ова.
  18. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    И се гледа крајов на серијава уште 8 епизоди.
    Најубавата турска серија што ја имаат давано кај нас, можеби затоа што ја следев од почеток до крај.
    Омилен лик ми е Бали ага закон е човеков секогаш интересни сцени има со него а и гласот му е супер доловен. Улогава на глумецов одлично му прилега за разлика од улогата на бате Ќемал во солзи на есента.
    А Недим ми е преубав :inlove: ммммммммммммм иначе се вика Özgür Özberk без тоа Röportajı (ова значи интервју)
     
  19. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    иначе Кадим накрај ќе умре :(((
     
  20. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Зошто турциве не продолжија не серии од типот на 1001 ноќ, туку не тупат со вакви будалаштини и глупоштини??!! :?: