1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еднаш, многу одамна (Once Upon a Time)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lovely, 24 ноември 2011.

  1. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Еднаш, многу одамна е американска серија (бајка, драма). Премиерата беше на 23 Октомври 2011 на АВС. Досега има излезени 4 епизоди од можни 22 од првата сезона.
    http://www.youtube.com/watch?v=Rga4rp4j5TY
    Ликови
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Јас сакав да ја гледам, но неможев да ја најдам онлајн. Дали некој ја има гледано? И дали некој планира да ја гледа?
     
    На mileystar и tinkerbelll им се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    www.sidereel.com
    Ја има тука. :) И јас не сум ја гледала, ама вака делува интересно, па кога ќе имам време ќе погледнам некоја епизода. :)
     
  3. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам серијава т.е ги изгледав до сега сите 4 епизоди што се испаднати и можам да кажам дека е интересна серија, како да гледам некоја бајка :)
     
  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Ме заинтересиравте за серијава со темава, и седнав и погледнав 4 епизоди, и ми се допадна.Ги сакам бајковитите приказни,па и оваа серија не изостанува.Па како за први 4 епизоди, мислам дека е вредна за гледање, за понатаму ќе видиме :)
    Инаку ми се допаѓа глумицава што ја глуми Ема, интересна ми е :)
    [​IMG]
     
  5. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    И јас ја загледав серијата додека се на пауза Вампирите и многу ми се допадна сите 7 епизоди ги изгледав за 2 дена. :) И да ве прашам на нет серијата ја има во понеделници или вторници?

    Прочитав на нет дека овој шерифот/ловецот е жив.

    И [​IMG] ми е многу убав.
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав првата епизода и интересна е, ќе продолжам да си ја гледам. И така се сега сите на пауза. :)
     
  7. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    За серијава не сум знаела,сега видов прв пат тука кога случајно ја отворив темава.
    Ја изгледав прва епизода и баш ми се допаѓа,ќе си ја гледам интересно ми изгледа :)
     
  8. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
     
    На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Па скоро истата причина како повеќе од феминките, бидејќи моите омилени серии се на божиќната пауза, решив и јас да ексеприментирам со некој нови серии кои ги немам гледано!
    Уште од првата епизода, од првата реченица на филмот ме навлече да а гледам и препознав нешто ново и оригинално :)
    Признавам јас сум едно големо дете, обожавам приказни, да служам па и да раскажувам, can you blame me :$
    Ми се допаѓа тоа како неколку различни приказни се испреплетени една во друга!
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Ау последнава епизода :x
    Како бе умре Греам, а таман се сети. И тешко да ја победат кралицата кога они не ни веруваат во тоа, а само она ја знае вистината.
     
  11. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.547
    Пол:
    Женски
    Кога нова епизода? Ги изгледав и сакам уште :wasntme:
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Нова на 08.01.2012
    Инаку, мене човечево ми е закон, еден од најомилените ликови.
    [​IMG]
     
    На Veki4kaa, gwen и dancing.queen им се допаѓа ова.
  13. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    леле преуба е серијата,јас бев малку скептична пред да почнам да ја гледам,ама сега ко почнав не можам 4 епизоди наеднаш изгледав...сега одам да гледам уште :D :D
     
  14. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    :) Баш си викав, да отворам тема за серијава ама дали ке има со кој да си коментирам.. :D Мило ми е што сепак има гледаност. :)

    Мене ми е доста интересна серијава, шознам пред се пошто навикнати да ги гледаме со среќен крај / завршеток, интересно е да видеме што ке бидне ако не се деси тоа.

    Морам да кажам незнам кој ги глумеше Пепелашка и Принцот, ама ич не ми беа за таа улогата. Ајде Пепелашка некако ке пројде, ама Принцот ми беше, како детенце.
    Детето (Хенри) ми е 5-ка, совршен за улогата ... и како и секое дете со бујна фантазија (која шо успут е реална).

    И да..
    Не очекував дека ке ми го убијат шерифот. Првите неколку епизоди се мислев кој е глумецот, зошто толку познат.. ама после :P :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Juicystar07 или сестра и, не паметам која од нив, ме навлекоа на серијава. Од прва ми звучеше интересно, различно, и решив да ја гледам. Мене ми се допаѓа сега за сега. :)
     
  16. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Eве ме и мене,ја почнав и јас,сакам вакви необични приказни :lol:
    Bо првите епизоди и не ми беа толку интересни,ама затоа после се навлеков,вечер ке ја гледам најновата епизода,а едно не ми е јасно!?

    Hели во една епизода имаше како Mери Mаргарет се заљубува во тој принцот,и кога ке му се вратат секавањата за Kетрин,нели кога прикажаа дека првиот принц умре,па го донесоа овај близнакот кој што живееше со мајка му(е нели овај е со Kетрин) па тогаш со кого е Cнежана ако тој првиот умре и овај е со Kетрин?

    Aј нека ми објасни некој се мислам од сношти :rofl: :geek:
     
  17. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.982
    Mr. Gold колку тактички игра, ако е негативец, го обожавам. Знаев дека ќе и помогне да стане шериф. Има услуга за барање. Само итро..
    И се воодушевувам на убавината на Regina :bow: Аххх..
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Ау леле, многу беше добра новава епизода. Серијава се поинтересна станува. Рамплстинтскин е закон.
    Инаку
    Снежана го знаеше братот близнак, не правиот принц, она нели се виде со него откако овој се вери со Кетрин. Всушност братот близнак е тој што се вери со Кетрин откако го уби змејот, а потоа ја запозна Снежана. Вистинскиот умре уште на почетокот. :)
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Eдвај чекам вечер да ја гледам новата,се заразив,многу ми е мило што ја видов темава и дознав за серијава,ја ставам мегу омилените ^_^
    Mорам да прокоментирам дека Pегина е многуу убава :)
    [​IMG]

    A и Принцот oд Cнежана е,да го грабнеш и.... :$
    [​IMG]
     
    На mileystar и drugarka им се допаѓа ова.
  20. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    да ве прашам нешто...Не знам оти вчера ја спуштив последната епизода 9тата ама денес кога влегов на замунда за да видам дали има излезено превод ги нема повеке порбав секако да напишам ама не можам да ги најдам не сфакам го тргнаја или....? ајде ако знај некој нека кажи или нека проба дали ке му ги извади :@