1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Истрага на местото на злосторството (CSI)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rainlover, 6 јули 2010.

  1. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Мојата омилена серија... скоро и да немам пропуштено епизода, само малку доцна почнаа да емитуваат, па се трудам да не заспијам :D

    Колку вие ја следите?
     
    На babaDara и nela.oh им се допаѓа ова.
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Омилени ми се , ептен ги гледам. И на цд ги нарачував да ми ги симнат :)
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Многу се интересни, може многу да се научи од нив, но тешко седнувам пред телевизор да гледам нешто :?:
     
  4. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Една од моите омилени серии, штета што од нашиве телевизии само А1 ја емитува, па ја прекинуваат, па пак ја даваат, па еднаш неделно, па после два пати неделно... си играат играчки. Конкретно најмногу ја следам ЦСИ Мајами, Хорацио ми е симпатија :lol: :lol: Грд е, знам, ама има некоја харизма, штознам... интересен ми е. А од овие другиве Лас Вегас, Њујорк, не ги следам баш, не ми е тој филинг. Башка Мајами го сакам како град, па кога ќе дадат некоја сцена на плажа, зајдисонце, базени, забави, ти реков ми рече, буквално зајдувам :rofl:
     
    На CriminalMinds и nela.oh им се допаѓа ова.
  5. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    25
    Штета што повеќе нема истарага на местото на злосторството - Мајами бидејки таа сезона ми е најомилена иначе и другите две(Њу Јорк и Лас Вегас) се закон ]:)
     
    На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
  6. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    ја обожавам, преубава серија :inlove: :inlove: :inlove:
     
  7. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    закон се сите цси а посебно нејви :)
     
  8. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Мојата најомилена серија. Штета што вака ја даваат, испомешано и ја прекинуваат. |(
    Најомилен град каде што се случуваат дејствата за мене Мајами, дефинитивно. По него Њу Јорк, и на крај најдосадно ми е Лас Вегас. :D
     
    На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ги обожавам. Ги следам уште од самиот почеток, и немав пропуштено епизода до пред некое време, ама како што ги емитуваат на А1, сега да, сега не, денес порано, утре покасно, се ми се измеша. А да ги симнувам од нет, немам кога да седнам раат да ги изгледам. Инаку, на прво место ги ставам Лас Вегас, после нив Њујорк, и на крајот Мајами. Ама сите ги гледам. Додуша, Лас Вегас не ми се истите без Гил Грисом (т.е Вилијам Питерсен), ама веројатно морал да си оди од серијата |( . Интересно ми беше и кога на предавањата по судска медицина со професорите (особено со проф. Чакар) ќе ги разгледувавме некои од епизодите, т.е доказите од обдукциите - појасни ни стануваа некои работи :)
     
  10. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    CSI Мајами ми е нај закон.
     
    На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не пропуштав епизода... ама како што рече Анат, овие на А1 кога даваат - кога не, па менуваат термини... |(
     
  12. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ооохх ги обожавам!Браво за темата :clap: Омилена ми е CSI Мајами...Само дај да потпишеме петиција за тоа термините,да не ни ги менуваат :lol: :lol: Без разлика кога и да ги даваат,јас ќе си ги гледам :inlove: :inlove:
     
    На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
  13. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    женски баш ми текна на нешто
    имаше епизода не ми текнува баш али знам дека се работеше за некое убиство и во истрага за истото испадна нешто као ќерка и татко си се допишувале преку нет цело време со никови :lol: испадна некоја си сајбер романса се затрескале еден во друг без да знаат кои се во реалниот живот ..вас дали некогаш ви паднало на памет дека на форумов можеби разменуваме интимни приблеми и размислувања со некој близок без да знаеме за тоа :?: :!: ?
     
  14. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    И мене ми е од омилените филмој и баш е интересен и дури со една другарка од шо го гледаме премногу си прајме филмчинја дека детективи и ние некогаш ке бидиме ....еххх соној нашии :wasntme: :lol:
     
  15. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Ги обожавам сите сезони, а најомилени дефинитивно ми се Las Vegas :) Ги следам секогаш кога не заспивам порано, зашто почнаа малце покасно да ги даваат :lol:
     
  16. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Обожавам крими серии, а посебно оваа ми беше омилена.
    Порано постојано ги гледав, не испуштав епизода, ама сега никако да ги начекам- мислев дека веќе не ги даваат. Девојки ќе сакате ли да ми кажете кога се сега термините на серијата?
     
  17. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    :clap: :clap: :clap: Браво за темаава. Нон стоп ги гледав просто ги обожавааам. Најомилена ми CSI Miami. Колку само добри муабети вади овој главиот што им е. :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Никогаш нема да ми стане досадна серијата, колку пати сум гледала репризи ехехехееее :D Најдобра ми е ЦСИ Њујорк.
     
    На BV87 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Омилената моја серија :inlove: Не ја пропуштам. Какви Шекерезади , каква Бандини , Гумуш :rofl: и незнам какви не други |( неможам да ги смислам турските и шпанските серии .
    Ама затоа пак серии од типот на CSI редовно гледам 8)
     
  20. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.821
    Пол:
    Женски
    Порано не пропуштав епизода,беа редовни.Сега кога го даваат кога не.Интересна серија,има што да се научи.
    Најубава ми е Лас Вегас-коа бев помала имаше двајца од таму што ми беа симпатија :lol: ,после тоа следува Њујорк,па Мајами ми е некако тепа не знам зошто. :)