1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ја запознав вашата мајка (How I Met Your Mother)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од lebarka, 19 јуни 2010.

  1. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    Ја разгледaв категоријата „Филм и ТВ" и не најдов тема за серијата „How I met your mother" па ете затоа ја отворив оваа тема. Дали вие ја гледате оваа серија? Јас почнав да ја гледам некаде во септември минатата година и прво бев малку скептична, ама сега едвај чекам да излезе некоја нова епизода за да одма ја гледам. Сите 5 актери ми се супер во серијата и секој од нив е посебен на свој начин. Баш ми е смешен Барни со неговите размислувања :D Мислам да запознаам таков дечко во реалниот живот би полудела, ама вака на ТВ е супер. Тед уште не ја запознал мајката на неговите деца.... Па да не должам што вие мислите за оваа серија? Дали можеби имате идеја која е мајката? :D
     
    На mileystar, TS-310, Serenna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Имам гледано една до две епизоди.... Не се лоши. Ама не сум седнала убаво да ги гледам и да видам што се работи.
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Го гледам филмов. Закон е многу е итересен. Само што кај нас цело време го враќаат од почеток и никако да дознаам како ја запознал мајка им :^)
     
  4. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    Јас не ги гледам еризодите на ТВ туку на интернет преку „stream„ (баш ме интересира како би се превел овој израз на македонски :^) ). Еве еден линк каде што може да се најдат сите епизоди од оваа серија http://www.tvduck.com/How-I-Met-Your-Mother.html
     
  5. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    И јас лани почнав да го гледам ама никако да го догледам, се само од почеток ги даваат епизодите. Ама едвај чекам да видам која е онаа што ја одбрал Tед (така се викаше нели?)
     
  6. KrystalTears

    KrystalTears Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    29
    Па јас почнав да го гледам на ТВ но престанаа да го даваат, а ми изгледаше некако интересен. Ама не продолжив да ги гледам на интернет. Ако еднаш почнам, потоа сите ќе ги изгледам наеднаш. :lol:
     
  7. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Интересна серија, сакаат да ја пополната празнината после Friends, ама безуспешно. Како и да е, интересна е серијава, најдобар лик, без кој може серијава да се укине слободно, е Барни. Што се однесува до мајката ...мислам дека ни они сеуште незнаат која е ,тоа е и поентата :D
    http://www.youtube.com/watch?v=TV-NhfgoA7A
    http://www.youtube.com/watch?v=nQTCUU4N7DU
    http://www.youtube.com/watch?v=l_PIixlTHfQ
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  8. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    закон е серијава една од моите омилени. Ја гледав и нашиве програми и на хрватските :rock:
     
  9. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
  10. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
  11. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    кај нас ја даваат серијава,ама никогаш не сум ја гледала,само еднаш и тоа минатава недела беше гостинка џенифер лопез и се пусташе онај плавион слабион :lol: баш ке седнам сега поредовно да ја гледам,како што читам инетерсно ми изгледа :rofl:
     
  12. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    и јас ја гледав ама мислам дека само една сезона имам гледано,мене ми беше супер,барни е ептен смешен а и робин ми е ногу слатка :lol:
     
  13. Drako

    Drako Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    26
    па мајката всушност е една бивша девојка на Тед која ќе се појави во крајните епизоди се вика Стела
     
  14. granger

    granger Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    E od kade go najde ovoj podatok bas me interesira??? I 99%^ ne veruvam deka e tocen, pa Ted veke raskina so nea, a i spored tekot na serijata ne se vklopuva taa da bide majkata!
    ps. Serijalot e ludnica, po sto pati mi se gledani ne mozam da prestanam da gi gledam!
     
  15. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Дефинитивно најдобрата серија што ја имам гледано после Friends секако. Барни го обожавам, каков човееек...легенда. :inlove: Само штета што е геј, баш мислев дека е таков женкар како во серијата. :)
    [​IMG]
     
  16. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Неэнам од кај ти е овој податок, ги имам иэгледано сите епиэоди до сега што се иксочени и никаде не се покажува која е мајката, тоа е суштината на серијата. И не ми се верува да е Стела.
     
  17. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Геј ? :o :o
     
  18. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    И јас мислам дека не е Стела. Во еден од последните серијали кога Тед станува професор по архитектура, ама по грешка влегува во просторија каде што се предава економија Тед кажува дека мајката била во таа просторија. Исто мајката е поврзана со еден жолт чадор, и во една од епизодите и се појавуваат само стопалата. Стела е докторка, а не економистка што значи не е таа мајката :?:
     
  19. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Едвај чекам да дознаам која е мајката...а децата ја знаат мајка им? :^)
     
  20. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Серијата е интересна има смеење:)) Барни ми е цар и баш се изненадив пред извесно време кога прочитав дека е геј,а баш го замислував таков женскарош и приватно :) Како и да е растура типот и прочитав дека некој прашува дали ја даваат на некоја наша станица,на Канал 5 ја даваа едно време ама сега изгледа пак ја репризираа скоро ако не ја даваат уште.