1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога лисјата паѓаат (Yaprak Dökümü) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 31 август 2010.

  1. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Кога лисјата паѓаат
    продолжува со нови епизоди од понедленик на 6 септември во 20 часот

    А1 телевизија
     
    На mirceska.iva му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Klara007

    Klara007 Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    Кога лисјата паѓаат (А1)

    Многу ми се допаѓа оваа серија. Одвај чекам да почнат да ја емитуваат повторно :) И баш би сакала тука да дискутираме за случките во серијата,за ликовите, за поуките , кои можат да се извлечат од настаните итн. :)
     
  3. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Кога лисјата паѓаат (А1)

    хах смешна ми е малку серијата а сепак дава некоја топлина јас ја погледнувам одвреме навреме кога чистам по соба кога јадам не сум седнала специјално да ја гледам мајка ми ја прати па јас ваму таму во тек сум што се случува....смешно е можеби поради синхронизацијата и таа придонесува ,а еве што сум научила што е мн битно хех недај боже лоша снаа да ти влезе дома има растур да направи хах како ферхунде што им наруши мир на големава фамилија :D
     
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Кога лисјата паѓаат (А1)

    а зошто имаше пауза,не ми е јасно?????
     
  5. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Поради летните одмори.
    За време на летото одеа репризи и сега од понеделник пак почнува во 20 часот на А1.
     
  6. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Еее и јас ја гледам оваа серија,и шо знам баш ми е интересна :)
     
  7. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Анима се навлече и на турска серија,ете! :D Почнав да го оставам ТВ-то вклучен додека траеше серијата од причина што многу ми се засвиѓа оној турчинот со плави убави очи и смешни бркчиња,Огус се вика во филмот,и полека несвесно почнав и да пратам што се случува, и толку фали,а колку само ми е смешна синхронизацијата тоа е друга приказна... :)
    А инаку и јас незнам зашто ја прекинаа демек поради летните одмори,абе ајде па и онака после крајот на серијата ќе ја даваат уште најмалку четири пати,ама тоа нели "на ваше барање" :?: (се мисли на гледачите) :geek: ете и до ден денес кога и да вклучам А1 и А2 ја гледам Шехерзад,или Касандра ко шо ми иде мене да кажам...
     
  8. Klara007

    Klara007 Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    ВЕЧЕР ДЕВОЈКИ - КОГА ЛИСЈАТА ПАЃААТ(конечно веќе)
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Вчера на you tube ја гледав последната епизода....жално многу жално....се изнаплкав...серијата нема да има среќан крај!!!!! :worried:
     
  10. Klara007

    Klara007 Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    Лелеее, нешто барем кажи аннни :worried:
     
  11. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    побарај го на you tube под турското име и таму ќе ти пише final seson и ќе видиш сама...позз
     
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    значи едноставно ја обожавам серијата :$ еднаш со дечко ми се скаравме, не ми даваше да ја гледам у дневна :lol: и заминав во другата соба да ја гледам, и тоа налутена бев :!:

    а инаку серијата има некоја топлина и љубов, дали е до семејството или куќата... едноставно се соживувам и убаво се чувствувам кога ја гледам :angel: прв пат вакво нешто ми се случува да уживам толку многу во серија.
    а на ју туб и јас гледав и филмот уште не е почнат што се вика, до прва ќе има заплети, кулминации:

    сега во овие серии неџла ќе спие со огус, ферхунде понатаму ќе западне во некоја мафија (колку што се сеќавам) :^) , али риза ќе се парализира скроз, ама тоа некаде кај 139 епизода ќе биде :wasntme:
    и уште мнооогу работи знам ама ајде не ги кажувам :D :D

    инаку филмчето е ептен жално :(
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  13. astalavista

    astalavista Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    1
    Филмот сум го гледала на еден турски канал и сварно уште не е почнат а бе нема што нема да се деси:

    Шефкет ке влезе во затвор поради трошоците на ферхунде која ке заглави со кредити,и со огус ке заглави (проклетиот и со сестрите и со снаата ке иде) ,неџла ке се омажи па после ке побегне со Огус , најмногу ми е жал за Али Риза :( и даа ептен е жално ке се растури целото семејтво ...
     
  14. inuska

    inuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Добро е што и во Македонија почнаа да емитуваат турски серии.. Не поради тоа што се турски, туку поради тоа што се многу поучни. Веќе ми се здосади од шпанските, претераа -.- Инаку, знаете што воопшто значи ,,Кога Лисјата пагаат??,,
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Според мене-
    Дрвото претставува столбот на семејството(мајката и таткото) ,а листовите се децата.Значи од едно добро семејство сите така да кажам тргнуваат по лоши правци.Секој заминува по свој пат :talk:
     
    На Tanjamm и nate.sweet-girl им се допаѓа ова.
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.819
    Пол:
    Женски
    Серијата е преубава.Не се сведува се на љубов меѓу двајца како останатите серии.Овде станува збор за едно сложно семејство,љубов,омраза,одмазди итн...Редовно ја гледам,баш ми недостигаше преку летото.
     
  17. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    и јас ја гледам серијата, дури и епизодите и ги изгледав сега кога ги даваа, ќе продолжам да ја гледам има многу поучни работи, не е како сите останати серии, баш ме интересира што ќе се случува понатаму..
     
  18. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Ја пратам редовно серијава, а ве молам кажете ми на крајот целото семејство ќе се распадне, што ќе се случи со нив? Благодарам.
     
  19. inuska

    inuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Анни кажуваше за крајот, оди погоре и ќе најдеш.. Мило ми е што ова не е една од шпанските ,,за никаде,, серии :lol: :lol: Но тоа е вистината. Во сите шпански серии за истото се зборува :lol:
     
  20. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    http://www.youtube.com/watch?v=Ey1E9u7gzJQ

    Многу е убава песната. А1 ја имаат преведено на реклама за филмот.Еве на англиски најдов:

    The moon sets again.
    The days are far away again.
    The nights reach for sadness,
    going for a walk from sleep 'till dawn.
    The days pass by,
    for me everything is far away...
    Another leaf falls again as autumn hits me in the face..
     
    На cresa-jagoda и snegce им се допаѓа ова.