ТЕМА: Квиз „Се или нешто“ [Сител]

  • Во оваа категорија се дозволени само теми од типот Наслов на македонски (Оригинален наслов).
  • Пожелно е при отворање на тема да се стави слика (постер) од серијата.
  • Ако сакате да откриете детали од содржината на серијата, користете го BB-кодот spoiler за да го поставите тој дел од вашето мислење како скриен текст.

Мислење 25 Дек 2011, 23:46

Квизот „Се или нешто“ од неодамна почна да се емитува на Сител телевизија во недела во 22.00часот. Негова водителка е Лила Филипова.
Слика

Еве повеќе информации на страната на Сител: http://www.sitel.com.mk/tv/serii/se-ili-nishto?page=1
:!: Но на телефонскиот број кој е оставен не може да се добие, а адресата за аплицирање преку интернет не е поставена.
Дали го следите квизот? Кое е вашето мислење за истиот? Дали сте се обиделе да се пријавите? Дали знаете преку кои критериуми се избираат учесниците и слично?


Скриен текст: покажи
Ако е дупла темава, канта :)
Аватар на корисникот
ana-banana

Жолто цветче
 
443630
Мислења: 1068
Зачленет: 27 Јан 2011, 01:17
Слика

Мислење 25 Дек 2011, 23:52

За мене квизов е разочарување. На големо се најавуваше дека е лиценциран и слично. Очекував квалитетен квиз, а излезе дека е обична игра на среќа. Ја следев првата епизода, а за мене и последна.
Аватар на корисникот
Peppermint

Зелено цветче
 
32304016
Мислења: 646
Зачленет: 17 Јан 2011, 18:56
Локација: Во мојот топол дом
The grand essentials of happiness are: something to do, something to love, and something to hope for.

Мислење 25 Дек 2011, 23:58

Гледав минатата недела и ми остави убав впечаток. Лила, како и секогаш одлично води и изгледа, а и жената страшно добро изигра, браво. Денес не гледав, па не знам како било.
Аватар на корисникот
femina90

Жолто цветче
 
20591303
Мислења: 3960
Зачленет: 25 Дек 2009, 00:21
Локација: Скопје
Not every brigde wants to be crossed :)

Мислење 26 Дек 2011, 00:02

femina90 напиша:Гледав минатата недела и ми остави убав впечаток. Лила, како и секогаш одлично води и изгледа, а и жената страшно добро изигра, браво. Денес не гледав, па не знам како било.

само 200 денари си зеде таа што играше
Аватар на корисникот
smiley-94

Сино цветче
 
320274
Мислења: 427
Зачленет: 13 Дек 2010, 23:17
Локација: најзеро ;)
When you really matter to someone, that person will always make time for you. No excuses, no lies, and no broken promises
Don’t trust too much, don’t love too much, don’t care too much because that ‘too much’ will hurt you so much...

Мислење 26 Дек 2011, 00:04

Гледав денес, интересно е, не е лошо, меѓутоа Лила некако ми стои остарена, вештачка и воопшто не ми се допаѓа |(
Аватар на корисникот
meU

Жолто цветче
 
29161324
Мислења: 2648
Зачленет: 22 Ное 2010, 14:03
Слика
Слика

Мислење 26 Дек 2011, 00:08

Па искрено Лила и не ме воодушевува со водењето на квизот, ама сепак тоа е мое лично мислење. Мене ме интересира како да се пријавам и дали некој бил да ни каже искуство.
Аватар на корисникот
ana-banana

Жолто цветче
 
443630
Мислења: 1068
Зачленет: 27 Јан 2011, 01:17
Слика

Мислење 26 Дек 2011, 00:36

Мене многу ми е интересен квизов. Го гледав во неделата, а денес заборавив. Еве сега ми текна дека денес е недела и дека не го гледав... :D Читав книга де, заборавив. А за тоа како Лила го води- Немам коментар, супер стварно. :)
Аватар на корисникот
Lepaaa

Жолто цветче
 
61317904
Мислења: 1802
Зачленет: 05 Фев 2011, 11:39
Слика

Слика

Мислење 10 Апр 2012, 19:06

Лила и не ми е нешо баш мое мислење.Инаку квизов ти е СРЕЌА.Не ти треба знаење туку оди и погаѓај.Не е лош може човек да си проба среќа.
Аватар на корисникот
Jule.Sk

Жолто цветче
 
513296
Мислења: 1245
Зачленет: 28 Мај 2011, 22:45
Локација: Во нашата чудесна земја Македонија ツ
Be thankful for all you have,because you never know what will happen next! :)

Мислење 16 Апр 2012, 17:31

Може ли некој да ми каже како се пријавува на квизот "Се или нешто" ? Фала однапред ! :*
Аватар на корисникот
Tijana.Gj

Фем почетничка
 
02
Мислења: 3
Зачленет: 04 Апр 2012, 23:50

Мислење 16 Апр 2012, 17:35

Мене ми е интересен квизов и редовно го гледам. Не е нешто посебно, ама за тепање досада. :D
TheaEsposito

Жолто цветче
 
24441698
Мислења: 2006
Зачленет: 13 Ное 2010, 21:55
Локација: Wonderland.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.

Врати се на Серии и емисии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 10 гости