1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Квиз „Сè или нешто“ (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 25 декември 2011.

  1. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Хаххаха вечерва Менсур играше, Лила го прашува шо работи брат ти? И он шо ќе стигне. :D
     
    На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
  2. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    пријавување само со врски
     
    На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Здодевна е Лила кога ги прашува натпреварувачите зошто го отвараш тој број и дали нешто ти значи, дали имаш амајлија... Наредниот број истото. :doh: И важно ја изрекламира Елена Лука :!:
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Интересен ми е квизот, ама се познава дека се е наместено.Инаку Лила не ми смета до толку. :)
     
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Емисијата чат - пат ја следам, мислам дека човек треба да е премногу интуитивен за да открие каква сума има во било која кутија.Прочитав во претходните коментари, дека било наместено и како демек Лила знаела која сума, каде е, мене не ми делува така, оти ќе приметев до сега.Според мене играчите, се плашат да ризикуваат, оти ако тргнале со цел да земат пари, гарант нема да добијат голема сума на пари, милиончето мислам дека до сега го нема никој земено, а и претпоставувам дека и понатаму нема да го земе никој, оти за милионче се работи, тешко дека така лесно ќе го земе некој.Сепак, тука повеќе човек треба да се ослони на интуицијата, оти од премногу размислување може скроз да утне.
     
  6. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Има видео од Петре Пеливанов, што го нападнала жената и детето? :D
     
  7. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    :o Кога ова прв пат слушам :lol:
     
  8. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Некој си Петре Пелицанов, има назад во темава. Почнале да се караат со жена му и ќерката :rofl: Тие му се дереле бидејќи не земал повеќе пари :D Ама не можев да го најдам на Јутуб. :(
     
    На nikiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  9. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.088
    Пол:
    Женски
    Мене таа Гордана или Бади од тие кловновите Биди и Бади ми е снашка од втор братучед.А иналу Лила ми е најодвратна од сите водители.Ми остава впечаток како злобноца да е.Сигурно таа ги изислува понудите и ако во последните рунди има останато високи суми или само високите да се останати тогаш ги наведува да прифатат сума која не е ни блислу до 250 000,а ако ја прифатат тогаш драстично ги зголемува сумите.А за банкарот,некој од екипата е сигурно.
     
  10. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.641
    Не е местено, буквално е чиста среќа. Една роднина учествуваше, па бев на снимање, зошто многу е глупаво што мора да носиш публика секој пат кога има снимање, а одиш на снимања многу пати пред да стигнеш на ред. (зошто не ги бираат по случајност, туку кој кога дошол, па чека да поминат сите пред него па да стигнеш на ред)
    Пред снимање секој учесник си зема кутија која тој ја сака и нема шанса да знаеш која сума каде е. Добро, нормално дека од продукција знаат која сума во кој број е, па на крај нудат смени на кутии и слично.
    И, вистински ѕвони телефонот, ама не знам кој се јавува :D
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    23
    се пријавив преку мејл за емисијата и сега ме интересира сите ли ги бираат што се пријават и колку време се чека да добиеш одговор?
     
  12. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    и што ако лила и банакрот знаат во која кутија која сума се наоѓа кога натпреварувачите се тие кои бираат која кутија да биде отворена....
     
    На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
  13. tonof

    tonof Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Здраво.Ме избраа за учество во квизот,па ме интересира ако некој знае да ми одговори,колку дена ке трае кастингот и снимањето,т.е. колку дена ќе треба да престојувам во скопје,и како е целата процедура.Благодарам
     
  14. elka.timova

    elka.timova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Ovaa emisija veke stana dosadna ne vetuvam deka nekoj uste ja gleda i milionot nikako da sr osvoi.
     
  15. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Се иде четврток и петок на снимање се снима по 2-3 емисии тие денови. нормално си носиш публика мада ке играш коа ке завршат сите што биле одбрани во квизот пред тебе.си блечеш бројче за која кутија ке ја имаш.интересно а парите коа ги даваат и дали ги даваат незнам.и ја бев викната пошто се пријавив али работа не стигнав на кастингот .
     
  16. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    ^ Kако се пријавувате?
     
  17. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Како се пријавувате на квизот? Јас сакам да го пријавам дечко ми :D
    јас немам многу среќа во игри на среќа ама тој има и тоа многу..
     
  18. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    На страната на сител има емаил од квизот...ваљда преку емаил се врши пријавувањето...поздрав и пробајте си ја среќата:D
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    Квизов многу ми е глуп, нема концепт, барем да биде интересен нешто како квиз на знаење барем знаеш има натпревар некаков, ова бројки од памет лупаат а Лила лечи комплекси преку натпреварувачите, поглуп квиз мислам дека неможе да се измисли.
     
    На Limonka93, crimson и Rama им се допаѓа ова.
  20. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Добро а како баш сите роднини на секој натпреварувач седат бе на иста страна, е тоа никако не ми е јасно? :?::^)