ТЕМА: Квиз „Се или нешто“ [Сител]

  • Во оваа категорија се дозволени само теми од типот Наслов на македонски (Оригинален наслов).
  • Пожелно е при отворање на тема да се стави слика (постер) од серијата.
  • Ако сакате да откриете детали од содржината на серијата, користете го BB-кодот spoiler за да го поставите тој дел од вашето мислење како скриен текст.

Мислење 22 Апр 2012, 19:35

ја преку маил се пријавив, доколку некој дознае некој поинаков начин на пријавување,нека пише
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123413096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 23 Апр 2012, 18:30

Oваа госпожава Тања што беше предходната емисија најдигната, најпрофригана демек, а ништо не направи. 300 ден. само зема. Многу ме нервираше. Демек се знае она, се предвидува. Гледам колку. |(
TheaEsposito

Жолто цветче
 
24441698
Мислења: 2006
Зачленет: 13 Ное 2010, 21:55
Локација: Wonderland.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.

Мислење 23 Апр 2012, 18:58

^Се знам лично со тетка Тања кога ќе и кажам што збориш за неа ќе те истепа :lol:
Шала. Тања си е таква. Ретко кој ја трпи :lol:
Добро е што не зема многу пари, ќе се фалеше цело време :D
Аватар на корисникот
belieber

Жолто цветче
 
627813
Мислења: 1083
Зачленет: 24 Сеп 2010, 20:39
Локација: Скопје
Stay strong and never give up.

Мислење 23 Апр 2012, 20:28

Сноу Квин, да не не изненадиш сега, следнава емисија да не те гледаме во натпреварувачките што отвараат кутии. :lol:
Аватар на корисникот
Glossy-girl

Жолто цветче
 
43915220
Мислења: 2445
Зачленет: 04 Мар 2012, 18:40

Мислење 23 Апр 2012, 20:35

интересен ми е квизов го гледам кога имам време и кога нема да заборавам
Аватар на корисникот
Unique.chick

Жолто цветче
 
2325892
Мислења: 1263
Зачленет: 06 Јун 2011, 16:31
Слика
Денот кога се збогатив ... Станав мајка!

Слика

Мислење 23 Апр 2012, 20:35

камо среќа,одма ќе ви се пофалев-ќе ви кажев....ама уште ништо :(
сигурно ли е ова пријавувањето по маил, некако чудно ми е да не е преку мобилен :^)
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123413096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 23 Апр 2012, 20:42

Го следам квизот. Па вака не мое мислење тука е така односно ( :rofl: ) тие знаат кога ти е годишница, роденден, роденден на блиските роднини и таму ги стваат или најскапите или најевтините суми сте го забележале ли тоа? :D
Аватар на корисникот
Jessie-J

Сино цветче
 
5336
Мислења: 211
Зачленет: 28 Мар 2012, 13:57
look like a girl,
act like a lady,
think like a man,
work like a boss.


http://data.whicdn.com/images/20011824/ ... _large.gif

Мислење 23 Апр 2012, 20:58

го гледам квизот,баш ми е интересен..
али за зената што зема 300денари,лелееее што да кажам :tmi: кутрата..
штета на ваков квис да земес под 5000денари...али ете срејка повеке за другите.. :)
Аватар на корисникот
girl-miri

Црвено цветче
 
33441483
Мислења: 5860
Зачленет: 19 Окт 2011, 15:28
Локација: ♥♡Јас&Тој&Малата душичка=Happy Family♡♥
Слика
Слика

Мислење 24 Апр 2012, 02:23

Ејјј баш ми беше криво за Тања...
Без посебна причина, чисто ради сите досегашни доагања и ангажман додека да ја изберат, а како тргна во првата тура на сини кутии, си реков нејзина ноќ е, ама тоа е тоа.
Ивона незнам што се занесе, ѕвезда на вечерта мислеше е. |(
Аватар на корисникот
Rubiii

Жолто цветче
 
12961290
Мислења: 1372
Зачленет: 17 Фев 2011, 17:39
Локација: Малдиви

Мислење 24 Апр 2012, 09:34

Интересно е за гледање доколку стоат тиа поголемите суми :D.
П.С. има и ваква игра, сигурно сте ја играле :D
Скриен текст: покажи
http://www.gazo.com/game/deal-or-no-deal
Аватар на корисникот
T.e.d.d.y

Зелено цветче
 
1175659
Мислења: 943
Зачленет: 27 Ное 2011, 09:50
Локација: Maldives ♥
Слика

Врати се на Серии и емисии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: kimmi и 11 гости