1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

  1. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    Љубов и казна - турска хит серија
    Од понеделник
    Во понеделник, 21.00 часот, започнува новата турска хит серија "Љубов и казна". Потресна приказна која ги обработува конфликтите на традиционалните вредности со модерниот свет, приказна која зборува за семејствата што нејчесто своите криминални тајни ги кријат со помош на традицијата и богатството. Главните ликови се доловени од истакнати актерски имиња познати и за македонската публика. Од вторник серијата ќе се емитува во 20.00 часот, ова ќе биде нејзиниот редовен термин.


    Извор:
    http://www.sitel.com.mk/tv/serii/ljubov-i-kazna-turska-hit-serija
     

    Прикачени фајлови:

    • ..kkkkbhjjjjh.jpg
      ..kkkkbhjjjjh.jpg
      Големина на фајлот:
      17,7 KB
      Прегледи:
      12.674
    На doda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Љубов и Казна [Aşk ve Ceza]

    ја мислам дека ќе биде убава серијава ;)
     
    На doda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Љубов и Казна [Aşk ve Ceza]

    јас реков дека нема да ја гледам, не поради нешто друго туку зашто повеќето турски серии имаат никаков крај. Не се знае можеби ќе се предомислам ако почнат моиве да ја гледаат па да ме навлечат и мене.
     
    На CharlizeTheron и doda им се допаѓа ова.
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Ма каква и да е, јас решив да не ја гледам, денес со паѓањево на лисјава, ја завршувам сезоната на турски серии, НЕМОЖАМ ВЕЌЕ!!! се полоши и полоши се новиве. :!:
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Ја гледав последната епизода од Лисјата и после одма кога завршија Лисјата ја пуштија оваа новата турска серија.
    Не планирав да ја гледам ама реков ај ќе ја изгледам само првата епизода колку да видам за што се работи, и серијата ми остави позитивен впечаток.
     
    На Amelia, esperanca и dragan4eDR им се допаѓа ова.
  6. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Ја гледав вчера првата епизода, би требало да биде добра. Така да ќе си ја загледам :)
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.253
    Пол:
    Женски
    серијата е прекрасна, но сихронизацијата ја уништува. Јас ја гледам на нет ја има со српски превод а зборуваат оригинал. Преубава серија е. Плус србие не ги кратат на пола сериите туку се дадени целосно како што и треба. Побарајте на youtube ljubav i kazna и ќе ви излезат сериите.
     
    На Amelia, esperanca и tessie им се допаѓа ова.
  8. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Е како ги фати Јасмин овие кога не живеат заедно.. глупости

    Еве ви страна за гледање онлајн со српски превод за сите што не ви се чека.
    http://www.natabanu.com/serija/ljubav-i-kazna.html
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    И јас велев нема да ја гледам, ама првата епизода ми остави убав впечаток. Вчера не ја гледав, ама секако на сител даваат пола од претходната епизода. :lol:
    Кога ќе имам време ќе ја гледам, не ветувам ништо! :D
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  10. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Не ја следам и нема, од тоа малку што видов зпариметив доста сличности во сцените со Лисјата и Шехерезад, најверојатно на исти локации снимаат, само ептен ми е чудно што и во оваа серија има лик кој личи на Керем и живее на брод... :^) многу слично, а да се задлабочам ќе најдам уште сличности гарант.
     
  11. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Уште оваа фалеше |( (меѓу сите други турски серии ) |( ;)
     
  12. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ја загледав и интересна ми е како за почеток па за подоцна ќе видиме ако не ја затупат и да ја утнат!
     
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас ја загледав онака :D штознам иста е ко Шеќерната, богаташи, сиромаси, како што кажа една членка погоре, да, има доста сличности, некако не ми е интересна, сеа да не зборам па после да фатам да ја гледам :D ама не :shake: :shake: не ја гледам, е ај сеа секоја да ја гледам и нема да се тргнам од телевизорот :D Реков еднаш нема да гледам серии, ама па те ме :D добро, онака информативно сакав да видам што толку ја промовираа :wasntme:
     
  14. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Серија можна серија на сител се рекламира како да е нешто најдобро во светски рамки. Така и за оваа.
    Нормално дека не ја гледам, синхронизацијата е ужасна и не ме влече серијава да губам време.
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Со право ми ја фалеше, ств ме заинтересира... :) само се надевам дека нема да стане прелимонадеста за мој вкус како шо ми се деси со 1001 ноќ.
     
  16. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Ја загледав. се чини интересна па ке видиме :)
     
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.253
    Пол:
    Женски
    нема врска со 1001 ноќ. Верувај серијава на моменти ќе се расплачеш, па ќе се згранеш од тоа до каде може да оди слепото пратење на традицијата, и ќе те разнежни од љубовта меѓу Јасемин и Сабах мислам се викаше. Преубава е само ако можеш гледај ја на нет со српски превод зашто емоциите не можат да ги доловат нашиве глумци.
     
  18. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Да, да така и правам за да можам да си гледам Каде е ќерка ми од 8 и пол :) . Инаку сега како одат епизодиве се' повеќе и повеќе ме заинтересира. И многу ми се допаѓа што го одбрале баш Бодрум за почетокот на авантурата меѓу Саваш и Јасемин (кој бил некогаш, знае каква е атмосферата таму баш погодена за ваков емотивен и мистериозен почеток на една љубов, самиот Џем му рече „ваква приказна најмногу му прилега на Бодрум“). И да, вистина е она што му го рече Саваш на другар му Џем, во Бодрум и донекаде Истанбул не се истите Турци за кои знаеме, традиционалните (немам ништо против традиција само правам споредба). Особено Турците во Бодрум се посебно изненадување, премногу се современи, повеќето од нив имаат повеќе години живеено во Америка или некоја од европските земји исто како и Саваш (иако тој не е оттаму)...

    Инаку мене сега ми е премногу жал за Чичек, баш е како жртвено јагне, се надевам ова искуство нема да ја направи лоша, барем досега ми остави добар впечаток. Исто се надевам дека нема да се заљуби во Саваш пошо нели ја си навијам уше сеа да си остане со Јасето :lol:
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  19. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Ејјј вчера зборував со една колешка од Истамбул и баш падна тема за серииве нивни па ми кажа дека тој глумецот Мурат што е во главна улога во серијава и бил подалечен роднина. :)

    Инаку серијава интересна е али и кратка, има некаде околу 60-тина епизоди што е до некаде и добро. Нема да ја отупат со години како лисјата. А и гледам некако брзо се одвиваат настаниве, ја загледав првата епизода пред некој ден и после тоа не гледав и денеска на ручек ја фатив репризата и гледам хаос, илјада случки биднале... :D
     
  20. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    а ме интересира како ќе се сретнат јесемин и сабахат нека ми каже некој ја не можам овие денови да гледам на you tube а за серијава немам зборови на некои моменти е поинтересна дури од лале (така кажав зш гледам и лале и љубов и казна) ;)