ТЕМА: Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

  • Во оваа категорија се дозволени само теми од типот Наслов на македонски (Оригинален наслов).
  • Пожелно е при отворање на тема да се стави слика (постер) од серијата.
  • Ако сакате да откриете детали од содржината на серијата, користете го BB-кодот spoiler за да го поставите тој дел од вашето мислење како скриен текст.

Мислење 14 Дек 2011, 21:23

Ако може некој да ми даде линк на интернет за да ја догледам. До 55 епизода сум и до сега гледав на
Скриен текст: покажи
http://www.dailymotion.com/
ама по 55 ги нема, ги избришале. А пак на оваа страна :
Скриен текст: покажи
http://www.natabanu.com/serija/ljubav-i-kazna.html
не ми ги отвара. Фала ви многу однапред :) :)
Аватар на корисникот
Gargamel

Сино цветче
 
123266
Мислења: 413
Зачленет: 24 Мај 2010, 23:23

Мислење 14 Дек 2011, 21:31

Која е онаа со крвта во купатило??
OzzyAngel

Жолто цветче
 
11731065
Мислења: 1884
Зачленет: 17 Мар 2010, 23:30
Локација: On a Stairway to Heaven...
I thought you were so strong
You'd make it through whatever
It's so hard to accept the fact you're gone forever

-To my Dad


Слика

Мислење 14 Дек 2011, 21:32

OzzyAngel напиша:Која е онаа со крвта во купатило??

Јас мислам дека е Назан.
Аватар на корисникот
anastasijaki

Жолто цветче
 
16561203
Мислења: 2022
Зачленет: 02 Фев 2011, 21:09
Локација: Во нашиот дом полн со љубов :) <3
Слика


Слика

Мислење 14 Дек 2011, 21:34

OzzyAngel напиша:Која е онаа со крвта во купатило??

Најверојатно е Назан или Чичек. Пошто нели тоа кај Балдарови беше. :?:
Аватар на корисникот
anneyy

Жолто цветче
 
13871772
Мислења: 1281
Зачленет: 24 Јул 2010, 21:16

Мислење 14 Дек 2011, 21:38

ludoto19 напиша:без разлика

Скриен текст: покажи
пак глупата Hазан ќе се омажи за него :| :| :lol:

Скриен текст: покажи
значи ќе преживее? или пак Чичек беше тоа со крвиштата :^)
Аватар на корисникот
Nevermore

Зелено цветче
 
1456381
Мислења: 527
Зачленет: 29 Јан 2011, 01:05
Слика

Мислење 14 Дек 2011, 21:42


значи ќе преживее? или пак Чичек беше тоа со крвиштата :^)


па јас гледав на јутуб нива 40та епизода така нешто кај нас куј знае која нивните се по 2 саата
ама на турски беше

вака од сликите што заклучив

Скриен текст: покажи
Hазан беше со бора, сигурно земени, ама ептенннн се караа
Cаваш ќе глуми дека е умрен, не знам зашто
абрееееее шахнур и јасмин ќе вриштат и ќе пиштатт :x после ќе се појави, и двете у несвест ќе паднат :rofl:
A шахнур ќе го држи бебето во раце, значи ќе знае дека имаат дете
и чичек беше таму, жива беше. ќе има еден црн дечко, мислам дека брат ли на чичек еден млад, ќе сака да му наштети на саваш...
појма немам зашто Cаваш глумеше мртов... Hе разбрав, на турски беше
Аватар на корисникот
ludoto19

Црвено цветче
 
114009888
Мислења: 5861
Зачленет: 01 Мар 2010, 04:05

Мислење 15 Дек 2011, 00:46

Скриен текст: покажи
Назан е таа глупача што си ги пресече вените :sweat:
За влакно ја спасија, виде што и направи моронот Бора, и после пак ке се венча со него и ке избега од дома
Чичек уште е во брак со Саваш, ама тој си ја сака Јасмето
Саваш (лажно) ке умре (за да се спаси од трафикот на дрога)
Новиов ( :inlove: преубав ми е) е Јавуз, баткото на Чичек (ама многу злобно човече е) кој бај д веј ке се заљуби у Јасмето (сепак главна фаца е Јасми)
Целата вистина ке излезе на виделина, и за бракот на Саваш, и за Омер
и така...
кој го интересира, нека прашува
Аватар на корисникот
Tomcia

Сино цветче
 
119160
Мислења: 172
Зачленет: 27 Авг 2010, 01:08

Мислење 15 Дек 2011, 01:02

Ама кога од прилика ќе излезе се на виделина?
Кога Јасмин ќе дознае за Чичек, а Саваш за детето?
И до кога ќе се скарани? Патетична ми е Јасмето што квичи по цел ден, како малечката невеста е станата, у пакет со мајка и |( .
Аватар на корисникот
JuLleE

Жолто цветче
 
46837356
Мислења: 2204
Зачленет: 15 Јан 2010, 04:30

Мислење 15 Дек 2011, 01:10

He He мајка и, рушииииииии рекордиииииии |( |( |( |( |(
таква серка од жена, јас немам видено |(
Аватар на корисникот
ludoto19

Црвено цветче
 
114009888
Мислења: 5861
Зачленет: 01 Мар 2010, 04:05

Мислење 15 Дек 2011, 09:25

ludoto19 напиша:
значи ќе преживее? или пак Чичек беше тоа со крвиштата :^)


па јас гледав на јутуб нива 40та епизода така нешто кај нас куј знае која нивните се по 2 саата
ама на турски беше

вака од сликите што заклучив

Скриен текст: покажи
Hазан беше со бора, сигурно земени, ама ептенннн се караа
Cаваш ќе глуми дека е умрен, не знам зашто
абрееееее шахнур и јасмин ќе вриштат и ќе пиштатт :x после ќе се појави, и двете у несвест ќе паднат :rofl:
A шахнур ќе го држи бебето во раце, значи ќе знае дека имаат дете
и чичек беше таму, жива беше. ќе има еден црн дечко, мислам дека брат ли на чичек еден млад, ќе сака да му наштети на саваш...
појма немам зашто Cаваш глумеше мртов... Hе разбрав, на турски беше

Скриен текст: покажи
Саваш ќе глуми дека е умрен, затоа што ќе иде во Ирак за да среди со главниот за дрогата. Ќе соработува со ЦИА за да го фатат главниот за препродавање на дрога. Меѓутоа во Истанбул нема да знаат дека е само глума, за да биде верно, и ќе им кажат дека Саваш е мртов. Во исто време ЈАсемин дознава дека постои веројатност Омер да има леукемија. Шахнур ќе сака да и го земе Омер на Јасемин, и во моментот кога ќе се караат ( епизода 41 почеток) влегува Саваш со детето во раце и двете паѓаат во несвест ( неми мислеа дека е мртов). Саваш и Пала немаат појма дека овие ги тажеле и жалеле.

Таа во купатилото е Назан, ќе сака да се самоубие кога ќе дојдат да ја мажат за друг човек. Ама ќе ја најдат и ќе ја спасат.


Ако треба нешто плус прашувај ја цела ја изгледав. :lol:
Аватар на корисникот
nena2010

Жолто цветче
 
29611421
Мислења: 2547
Зачленет: 21 Дек 2010, 15:04
Слика

Врати се на Серии и емисии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Srckata28 и 13 гости