1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали прекрасни лажливки (Pretty Little Liars)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од American.Woman, 7 април 2011.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Нема уште нова, утре ќе излезе*....или може мислеше на предходната како нова? :D
    Ајде се надевам утре ќе разврзат некоја подобра мистерија, не ми почна баш асално новава сезона

    * по наше време утре ќе ја има, кај американциве вечерва излегува новата
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Денес ќе се емитува втората епизода, а утре ќе може да ја гледам. И дај веќе нека разјаснат нешто од нешто барем, не вака, само позаплеткано станува, а никакви одговори нема.
     
  3. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Да да, за првата мислев :) Како и да е ќе ја дочекаме :) Ми се спушти епизодката, се осеќам ко детуленце со нова барбика :)
    Малце нервира шо ептен ја заплеткуваат и не оставаат у неизвесност, ама ај прекини да ја гледаш, ако моеш :)
     
  4. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Ја гледавте новата епизода? Пак ништо посебно.. секоја епизода нов сомнителен и пак ништо не се знае... Ама неможеш да не гледаш, заразна е :)
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Новава епизода беше интересна.
    Барем се дозна кај е Иан ако ништо друго.
     
  6. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    А како се вика книгата знае некој? Истиот наслов го има или....?
     
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Повеќе книги се, со различни наслови.
    http://www.prettylittleliars.com/books/
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е логично Мона да е А. Кога ја покажаа личноста беше ко машко со тоа качулката. Башка од кај некое женско ќе провалува сегде и ќе праи толку бељи?
     
  9. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Серијава се канам уште пред месец дена да ја симнам, иако пола ја знам зашто другарка ми ја кажуваше, знам што се дешава углавно:
    Нели 5 другарки, една ќе исчезне (или ќе умре) и некој А ќе им пишува пораки, на кај Мона ( незнам ни која е таа :D ) требало А да испадне, вака интересна ми се чини.
    Да догледам филмовиве што ги имам ќе ја симнам, заедно со Gossip Girl и Vampire Diaries (јас ги немам гледано :tmi: )
     
  10. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Конечно со епизодава мрднаа од мртва точна |(
    Ах пусто лето, нема баш избор на серии, инако ќе ја манев. И многу лоша глума, многу. Една од девојките незнае да изглуми салам
     
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Da ne ve razocaram ne e Mona... ne vi kazuvam za da ne vi rasipam, se nadevam deka ke pokazat vo serijata, mene drugarka mi raskazuvase gi citala knigite, site sto se izlezeni. AMa koga mi kaza koj e A ne mi se gledase bas ponataka.Nezz se zafrknav so ja prasav veke ne mi vozbudlivo da odkiraj koja e A mi ja otkija misterijata :lol: Ja imam igledano cela 1sezona i od vtorata sezoa 1 i 2 epizoda, nezz vajda se izlezeni 3 i 4epizoda do sea. Inace serijata ja stvaat online sekoj vtornik taka mi kazaa, no jas si gi simuvam od btjunkie gi ima site epizodi do sega i mn brzo se simmuvaat ;)
    inace ok e serijava ne e losa malce mi bese creepy na pocetok zaso ja gledav se vo 2-3 saat navecer :doh:
    simpa mi se devojkive ubavki se i jak stil imaat. telefonite im se senzacija. Inace glumata da prosecna i dejstvieto mozelo da bide mn mn povozbudlvo :!:
    moe mislenje :inlove:
    [mod-kirilica:1sew8x7y][/mod-kirilica:1sew8x7y]
     
  12. Ivycka

    Ivycka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    32
    Интересна серија, баш моментално ја гледам имам уште 5 епизоди до крај на прва сезона :) Сакам такви неизвесни серии затоа и гледам по 5 епизоди дневно (фрик хах) :D
     
  13. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Почнав да ја гледам серијава, стигната сум до 5 епизода, тепам време со серијава а сега за сега не ми е нешто посебно.
     
  14. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Интересна серија и тоа бајаги интересна според мене ,онака те тера цело време да гледаш и со секоја епизода има некој нов во кој можеш да се сомневаш дека е А... иначе знам дека серијата нема да е иста со книгите сменето е ...така да А во книгата не е истата особа со оваа во серијава :) Иначе денес ја симнав 5 епизода од 2 сезона ,можете да си ги симнувате сите епизоди од http://eztv.it/shows/372/pretty-little-liars/ :) Иначе на мене нешто ми е сомнителен и братот на Алисон :?:
     
  15. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    И ја од денес почнав да ја гледам, ги изгледав првата и втората епизода. За сега ми се допаѓа серијава, интересна е и мистериозна. Ми се допаѓа тоа што не е со такви типични шмизличиња кои се лигават по цел ден.
     
  16. Tantica

    Tantica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    24
    Оваа е една од серите што си ја започнав за време на колоквиумска недела и не престанав да ја гледам од тогаш, и кога заврши прва сезона неможев да ја дочекам втора и си ги прочитав книгиве и се разочарав и искрено се надевам дека барем крајот ќе го изментат како што има направено со повеќе работи во серијата што се изменти .
    затоа што на крајот од секоја книга се открива А, за на почетокот на наредната да се открие дека всушност не е тој од предходната книга...кандидатите се Иан, Братот на Алисон, Мона и полицаецот, за на крај да испадне дека Али имала сестра близначка што била во ментална институција..и сега иде прашањето како им ги знае тајните на сите? и одговорот што е даден е "многу" креативен: Кога сестра и ја посетила од менталната институција некако ги убедила родителиве дека она е вистинската Али, а вистинската ја враќаат во лудницата и таа што умира е всушност таа менталната..глупости на квадрат
     
  17. katerina777

    katerina777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    од вторава сезона 7 епизода е последна? ги симнав 6та и 7ма сега да ги гледам и неможам нигде да ја најдам 8ма за симнување.
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Седмата е последна, вчера излезе :)
     
    На katerina777 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Може ли некој да стави торент за цела прва и цела втора сезона,за да не ги спустам епизода по епизода
     
  20. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Една пријателка од Америка,исто така го гледа филмот и баш вчера дискутиравме на него.
    Гледала она интервју со продукцентите и овие,демек рекле дека крајот на филмот ќе се разликува од тој во книгата.
    Значи нема да биде Мона. :D

    Сега за сега,најсомнителен ми е таткото на Спенс. Кријат нешто со на Али мајка и,тоа е сигурно.А што направи А со шприцот?
    Јас прво мислев дека тоа Емили го користи за грбот ама нешто не ми штима. :^)
    На Ариа брат и ужасно ме нервира |( .

    Омилена ми е Спенсер,најинтересна и најпаметна е. Млада верзија од Бри Ван Де Камп. :rofl: .