ТЕМА: Опасна убавина (Канал 5)

  • Во оваа категорија се дозволени само теми од типот Наслов на македонски (Оригинален наслов).
  • Пожелно е при отворање на тема да се стави слика (постер) од серијата.
  • Ако сакате да откриете детали од содржината на серијата, користете го BB-кодот spoiler за да го поставите тој дел од вашето мислење како скриен текст.

Мислење 08 Јун 2012, 13:59

Канал 5 наскоро ќе емитува нова турска серија. „Опасна убавина“ e нова турска теленовела од која се снимени само неколку епизоди. Серијата е базирана на истоимената новела напишана од Nahid Sırrı Örik. Буквалниот наслов на серијата е „Гром ја погоди нашата куќа. Понекогаш убавината може да предизвика катастрофи“. Главната улога ја толкува Gizem Karaca, која настапувала сaмо во неколку епизоди на „Величествениот“.
Слика
Муазес е убава и млада девојка. По смртта на татко и, таа заминува да живее во куќата на нејзиниот чичко кој од тогаш е нејзин заштитник и старател. Нејзината опасна убавина ќе ги натера Намик и Саит, синовите на нејзиниот чичко да се вљубат во неа.
Улоги: Gizem Karaca (Муазез), Murat Han (Намик), Mehmetcan Mincinözlü (Саит)
Аватар на корисникот
ocila

Црвено цветче
 
18081250
Мислења: 5516
Зачленет: 20 Апр 2012, 18:22
Локација: таму каде што никој нема да ме најде
"Ona kaže da joj nije stalo, ali njene oči pričaju drugu priču."

Мислење 08 Јун 2012, 16:46

оваа на местото од дамата така? време беше да заврши веке :)
Аватар на корисникот
crtanfilm

Зелено цветче
 
7372
Мислења: 581
Зачленет: 28 Апр 2012, 22:31

Мислење 09 Јун 2012, 11:24

crtanfilm напиша:оваа на местото од дамата така? време беше да заврши веке :)

да да да на местотот на дамата ке е од Понеделник во 19:00
Аватар на корисникот
ocila

Црвено цветче
 
18081250
Мислења: 5516
Зачленет: 20 Апр 2012, 18:22
Локација: таму каде што никој нема да ме најде
"Ona kaže da joj nije stalo, ali njene oči pričaju drugu priču."

Мислење 11 Јун 2012, 18:31

ке видам можит да ја гледам некако до 1 епизода не е токлу интересна
Аватар на корисникот
BI-44

Зелено цветче
 
144541
Мислења: 572
Зачленет: 26 Дек 2011, 20:44
СликаСлика

Мислење 12 Јун 2012, 13:28

^Мене лично некогаш ме имааат излажано првите епизоди.Jас ја имам гледано на интернет и ми се допадана.
Аватар на корисникот
ocila

Црвено цветче
 
18081250
Мислења: 5516
Зачленет: 20 Апр 2012, 18:22
Локација: таму каде што никој нема да ме најде
"Ona kaže da joj nije stalo, ali njene oči pričaju drugu priču."

Мислење 12 Јун 2012, 21:32

колку епизоди има серијата?
Аватар на корисникот
crtanfilm

Зелено цветче
 
7372
Мислења: 581
Зачленет: 28 Апр 2012, 22:31

Мислење 12 Јун 2012, 22:30

^сеуште се смина така прочитав....
Аватар на корисникот
ocila

Црвено цветче
 
18081250
Мислења: 5516
Зачленет: 20 Апр 2012, 18:22
Локација: таму каде што никој нема да ме најде
"Ona kaže da joj nije stalo, ali njene oči pričaju drugu priču."

Мислење 12 Јун 2012, 22:32

уште една зараза што уште се снима зошто кај нас даваат серии што уште се снимаат |(
Аватар на корисникот
crtanfilm

Зелено цветче
 
7372
Мислења: 581
Зачленет: 28 Апр 2012, 22:31

Мислење 12 Јун 2012, 23:27

Оваа има досега 12 епизоди само снимено. Зошто се купуваат вакви серии, не знам кога само што почнале да ги снимаат и одма кај нас :@
Затоа сите серии се прекинуваат на Канал 5. Која завршила како што треба
Аватар на корисникот
Barbica

Жолто цветче
 
31639
Мислења: 1105
Зачленет: 22 Јун 2010, 19:14

Мислење 13 Јун 2012, 11:25

crtanfilm напиша:уште една зараза што уште се снима зошто кај нас даваат серии што уште се снимаат |(

‘Па давааат и величествениот сеуште се смина и лале се сеуште снима затоа го и пресекоа затоа што уште некои епизоди не ги дале во турција...Речиси никоја...
Аватар на корисникот
ocila

Црвено цветче
 
18081250
Мислења: 5516
Зачленет: 20 Апр 2012, 18:22
Локација: таму каде што никој нема да ме најде
"Ona kaže da joj nije stalo, ali njene oči pričaju drugu priču."

Врати се на Серии и емисии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: joy1 и 5 гости