1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прељубници (Preljubnici) [BN TV]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од badem4e, 28 април 2011.

  1. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Сакам да прашам...?

    Од понеделник до петок некаде околу 22 ги давале, значи пред вестите во 23.00 и во петок има и во 18.00 ми се чини
     
  2. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Хаха само што заврши значи емисијата е :x Типката работи во виена и секој месец му праќа пари на дечкото но посмневала и ги ангажира овие и го пратат типот се го фаќаат на дело како ја е*е нивната идна кума нејзинта најдобра другарка и зема оваа да урла да се дере а кумата плаче и вика Јелена опрости није он за тебе ја све то радим за твоје добро :D оваа продолжува и вика зошто кажи што е работата и кумата и вика Не ми значи ништо он е само сексуална инспирација.... хахх се отепав од меење најбоља другарка еј :x .... цццц секаков народ брејјј :fubar: :fubar:
     
  3. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185

    ама ова беше реприза почнаа многу репризи да давет и не ми се интересни и гледам дека ако сме собрани повеке парови мислам пријатели сопрузи со нивните сопруги се јавуват некое нетрпение одма се коментираат и доаѓа до некој љубоморни испади . ЈАС мислам дека се некои местенки во емисијата дека не е скроз на скроз вистина ! и плус кој му го дал правото на ТВ да се дават зес одобрение на двајцата ај мајката некој ги ангажирал ама овој вториот нарушена му е приватноста .Која е некоја женска или дечко кој впрочем не ти е ни брачен другар да си дозволит да ти ја загрозит приватноста и тоиа на ТВ пред голема публика ! затоа мислам дека имат наместени случки . :!:
     
    На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bal0n43

    bal0n43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    81
    Ја гледам и јас емисијава кога ќе ја фатам и не ми е верно еј...какви се’ случаеви постојат. :x
     
  5. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83
    Денешнава беше незнам глупост првин му викаше не те сакам после молим те прости ми ајде се простија и сеа среќно ке си живеат а и којзнае колку е вистина сето ова :D
     
  6. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Колку ли само е невистинито и режирано. Зар постојат луѓе кои би се бламирале пред телевизија за да одкријат неверство и веднаш јавно да и прости?
     
    На Macufkata му/ѝ се допаѓа ова.
  7. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    слушнавте новата сезона ќе се вика ,,Балкански прељубници,, и ќе се снима во Македонија вчера и завчера беа во емисијата +389 ;)
     
  8. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    и ретардирани ќе сватат дека се е наместено.
     
    На crazylady и feferona им се допаѓа ова.
  9. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Случките се вистинити. Само што некои емисии се реални а во тие што не сакале да ги снимаат за во јавност, тие емисии се со актери но вистинската случка, затоа во некои емисии се приметува дека е наместено. Такви случаи колку сакаш, ништо не ме изненадува денеска во светов па дури и кај нас
     
  10. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Леле какви се луѓето значи...ц ц ц ...гледавте денес? Психопат! Па уште и се сили! :^)
     
  11. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    1.579
    Денес втор пат го гледам и повеќе нема ВЕТУВАМ :!: . Кои глупости собрани во едно еееј. Прво изрежирано. Второ што не го даваат после 00 или 23 часот а не во 21 кога сите гледаат, и мали деца, посебно сликине од денес, ќе има трауми детето цел живот. Трето не ја сваќам поентата на емисијата, зашто ја направиле. После им даваат идеи на некои лабилни луѓе хаха :lol: . А и глумата им е на 0. Бар добро да глумеа, бидејќи може да се препознае дека е лага од дааалеку :fubar:
     
  12. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Еве тука се голи.
    И мислам дека некои се вистинити, а некои не. Знаеме какви све луѓе има денес, ништо не може да не изненади.
    И не гледам ништо лошо во тоа што луѓе се пријавуваат. Ако некој изневерува заслужил да го гледа цела држава.

    http://www.youtube.com/watch?v=At8O4vnp ... r_embedded
     
  13. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Вчера што го гледав тоа на канал 5 беше ептен ненормално.
    Значи како може ќерката со очувот?!? :fubar: Гревче ми беше мајка и сакаше да се фрли :(
    Болна работа
     
    На OnlyGirl1 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    ЈА гледав емисијата 2/3 пати на канал 5 и мислам дека е се намесетено. Во една епизода девојката го изневеруваше дечкото, ја фатија, и кога тој ја праша зошто така му напрвила таа рече магија и било направено |( . И како знае дека и е направено? И ако знае зошто тогаш попушта пред магијата? Дечкото и прости итн ама сепак некако нереално ми е некој да поверува тие глупости со магијата. :fubar:
     
  15. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  16. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Уште пред да почнат да се емитуваат епизодите на Канал 5,веќе ги имав гледано на ју-туб :)
    Може,не викам не има местено.
    Но,се што се случува во сериите е толку реално,толку вистинито за жал,што не дај боже некој да го почувствува на своја кожа.
    ете токму за тоа и ги изгледав и да ми беа интересни :)
     
  17. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Имам гледано неколку епизоди и после секоја епизода, останувам со отворена уста и со мислата-Што се нема на овој свет? :puke:
    Иако серијава ми личи како намештаљка тотална, сепак знам дека овие работи може да се случат во вистинскиот живот, и ми се гади од тоа што го прават луѓето.А најодвратна ми беше онаа епизода што ја има ставено крејзилејди во постот над мене, кога мајката и го зема мажот на ќерка и.После тоа, одлучив-никогаш повеќе нема да гледам Прељубници :tmi:
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    И јас кога ќе ја затекнам емисијава ја гледам...емисијава ми е комедии тргадии :lol: ...според мене се е наместено,ич неубаво глумат,немаат појма и се гледа дека ги фаќа смеа..али за тепање време и за смеење таман е ;)
     
  19. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Ја...ја...еве ги моментално на ТВ со некој сељомен и типов им нуди свиња за услугата бе! :rofl:
    А женава демек 29 годишна, а таа толкава мрсна, збрчкана, со брк, па уште и арогантна. Незнам кој би се нафатил да ја љуби таа. :x
    Незнам, срање ми се емисииве ама се смешни за сеир и тепање време.

    Кратка содржина:
    Х сумња да га/је У вара и наши агенти иду проверити.
    Дознаваат дека У има швалер/ка на третиот ден од пратењето.
    На петтиот ден “агентите“ ги лоцираат прељубниците на место кај што имаат секс и го викнат изневерениот партнер да ги начека сред секс и да се увери и самиот.
    Па тогаш иде: Шта радите бре? Јеси ли ти нормалан/на? Како можеш да ми урадиш то?
    Одговор: Није како што изгледа.
    И на крај идат срцепарајучи изјави од овие смешниве “главни агенти“ и јасно: Нико није сигуран. :rock:

    Пошаблонски изработено не би можело да биде. :D
     
  20. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Искрено убедена бев дека се е глума но мајка ми НЕ!! тоа е вистина погледни ги како изневеруваат |( и на крај навистина се зачудив кога ја гледав емисијата кога ќерката спиесе со очувот и сето тоа го дадоа без цензура значи буквално како некој аматерски порнич,оваа мајката сакасе да се фрли во Дунав абе трагедии причам ти причу и сега искрено се подзамислив,сепак мислам дека има и вистински сценарија,не верувам сите ама некои :?: а овој водителот :D такозван Карамела ако се сеќавате еее колку и да е трагична приказната немозам а да не му се изнасмеам :rofl: мајка ми она се нервира од мене така забулјена у телевизија не ја сфаќа мојата несериозност :lol: таа од дното на нејзиното срце сочувствува со изневерените луге и со сета своја љубов се радува за пронајдената среќа во емисијата све за љубав ама тоа е па друга приказна ..им го испраа мозокот на лугето ...ајт поздрав