ТЕМА: Разделба (Bidaai)

  • Во оваа категорија се дозволени само теми од типот Наслов на македонски (Оригинален наслов).
  • Пожелно е при отворање на тема да се стави слика (постер) од серијата.
  • Ако сакате да откриете детали од содржината на серијата, користете го BB-кодот spoiler за да го поставите тој дел од вашето мислење како скриен текст.

Мислење 06 Јул 2012, 12:44

Од сите индиски серии оваа е најубава. Редовно ја гледам ;)
Аватар на корисникот
bluegirl7

Зелено цветче
 
9132107
Мислења: 754
Зачленет: 25 Мај 2011, 11:45
Локација: Pietra Ligure
Слика

Мислење 06 Јул 2012, 13:05

dragan4eDR напиша:
kristince51 напиша:нема да се изнервирате ама ова што ке ви го пишам ако несакате да дознаете сто к есе случи после 200-300 епизоди не читајте во спојлерот
Скриен текст: покажи
ранивер и садаха ке умрат а рагина ке се омажи за некој кој навистина ке се вика аномал и алес ке се омажи и пак ке стане психички нестабилен и нема да се секава на садаха ,ама затоа што се намалил многу процентот на гледаност на серијата по нивната смрт и поради големата желба на публиката да се вратат садаха и ранивер одлучиле да ја вратат садаха како некоја што мнгоу личи на неа ама сосема друг карактер а за ранивер не се знае дали ке го врата

јас знаев дека тоа ќе се случи ама не сакав да го напишам зашто сигурно ќе се разочарате од серијата но нема потреба од тоа зашто накрај пак среќно ќе заврши серијата


Епа мене не може да ми е среќен крајот
Скриен текст: покажи
кога ги нема Ранвир и Садха :(

Многу ми е жал и за Рагини, цело време е тажна и само нешто на неа и се случува, прво никој не ја сака, па сега сакат да ја мажат за некој што таа не го сака, па накрај уште и
Скриен текст: покажи
мажот и сестрата ќе ги изгуби ;(
Аватар на корисникот
Danilela

Жолто цветче
 
17581123
Мислења: 2259
Зачленет: 03 Мар 2010, 01:45
Мажите што се фалат дека многу девојки трчаат по нив, не треба да заборават дека ниските цени привлекуваат многу муштерии!

Дијамант остаје дијамант и кад падне у блато. А прашина остаје прашина и кад се дигне до неба!

Мислење 06 Јул 2012, 14:47

така испаднало веројатно затоашто Садха ќе се откаже од улогата па некако ќе ја натераат пак да ја има во улогата а за Ранвир незнам :(

Слика
Аватар на корисникот
dragan4eDR

Зелено цветче
 
101306
Мислења: 679
Зачленет: 13 Ное 2010, 18:37
We all have that one person in our life who knows how to bring back the smile on our face...

Мислење 09 Јул 2012, 14:40

Дечки јас денес се успав и не гледав :( Ај вие што гледате поредовно пишете ми што се случи??? Ако не ви е тешко... :) Благодарам однапред
Аватар на корисникот
Danilela

Жолто цветче
 
17581123
Мислења: 2259
Зачленет: 03 Мар 2010, 01:45
Мажите што се фалат дека многу девојки трчаат по нив, не треба да заборават дека ниските цени привлекуваат многу муштерии!

Дијамант остаје дијамант и кад падне у блато. А прашина остаје прашина и кад се дигне до неба!

Мислење 11 Јул 2012, 16:09

Danilela напиша:Дечки јас денес се успав и не гледав :( Ај вие што гледате поредовно пишете ми што се случи??? Ако не ви е тешко... :) Благодарам однапред

хмм... Вака Алек нели слушна како зборуваат Навин и Камо и Садна и ранвир му поверуваа затоашто подоцна Малти ќе се јави и ќе му каже за навин но нема се туку од околу само ќе му каже дека дента кога беше апсењето Малти го видела навин во колата задоволен и Ранвир и потоа Ранвир отиде во Делхи да го бара човекот со кој Навин склучил договор затоашто он избега од Анкара во Делхи.Го најде човекот но во тој момент Садна се јави и овој замалце ќе му избегаше на Ранвир.Свршувачката на Рагини е закажана за утре.Целото семејство ќе оди во посета на братот на Рагини освен,Рагини и ќе му кажат за свршувачката и он одма ќе помисли на условот што Васундра го постави и и кажа на мајка му да ја викне Рагини (изгледа утре ќе биде тоа што ќе зборуваат).И Садна ќе побара дозвола од Васу да оди кај вујко и со Алек и оваа ќе ја праша зашто и Садна ќе и каже за свршувачката ивасу ќе и каже на Садна дека брат и ќе биде ослободен после свадбата на Рагини.И за следната се покажа дека за време на свршувачката на Рагини ќе дојде Ранвир баш во тој момент кога свршеникот на Рагини ќе треба да и го стави прстенот. ( Се надевам ме разбра :D ) утре ќе биде интересна епизодата :P :angel:
Аватар на корисникот
dragan4eDR

Зелено цветче
 
101306
Мислења: 679
Зачленет: 13 Ное 2010, 18:37
We all have that one person in our life who knows how to bring back the smile on our face...

Мислење 11 Јул 2012, 19:56

dragan4eDR напиша:
Danilela напиша:Дечки јас денес се успав и не гледав :( Ај вие што гледате поредовно пишете ми што се случи??? Ако не ви е тешко... :) Благодарам однапред

хмм... Вака Алек нели слушна како зборуваат Навин и Камо и Садна и ранвир му поверуваа затоашто подоцна Малти ќе се јави и ќе му каже за навин но нема се туку од околу само ќе му каже дека дента кога беше апсењето Малти го видела навин во колата задоволен и Ранвир и потоа Ранвир отиде во Делхи да го бара човекот со кој Навин склучил договор затоашто он избега од Анкара во Делхи.Го најде човекот но во тој момент Садна се јави и овој замалце ќе му избегаше на Ранвир.Свршувачката на Рагини е закажана за утре.Целото семејство ќе оди во посета на братот на Рагини освен,Рагини и ќе му кажат за свршувачката и он одма ќе помисли на условот што Васундра го постави и и кажа на мајка му да ја викне Рагини (изгледа утре ќе биде тоа што ќе зборуваат).И Садна ќе побара дозвола од Васу да оди кај вујко и со Алек и оваа ќе ја праша зашто и Садна ќе и каже за свршувачката ивасу ќе и каже на Садна дека брат и ќе биде ослободен после свадбата на Рагини.И за следната се покажа дека за време на свршувачката на Рагини ќе дојде Ранвир баш во тој момент кога свршеникот на Рагини ќе треба да и го стави прстенот. ( Се надевам ме разбра :D ) утре ќе биде интересна епизодата :P :angel:

Прашањето беше за епизодата од понеделник :lol: ама нема врска, во секој случај ни денес не гледав. Ти благодарам многу Драганче :* Утре обавезно ќе гледам и ќе се вклопам :)
Аватар на корисникот
Danilela

Жолто цветче
 
17581123
Мислења: 2259
Зачленет: 03 Мар 2010, 01:45
Мажите што се фалат дека многу девојки трчаат по нив, не треба да заборават дека ниските цени привлекуваат многу муштерии!

Дијамант остаје дијамант и кад падне у блато. А прашина остаје прашина и кад се дигне до неба!

Мислење 11 Јул 2012, 21:50


Лелеј ајде овие турскииве серии,туку и овие индискиве ги има многу. :rofl:
Абе и многу заразуваат :lol: Иначее ја гледам кога ќе можам....и од Индискиве како најубава да ми е... :rofl:
Аватар на корисникот
tea4e

Жолто цветче
 
28882364
Мислења: 3179
Зачленет: 11 Јул 2012, 13:44
Краевите се шанси за нови почетоци.
Збогувањата се ветувања за повторни средби.

Мислење 12 Јул 2012, 10:39

Оваа разделба на Индиски се викала Будаи???
Па изгледа и затоа секогаш кога нешто демек пејат завиваат:Будааи Будаи.... :lol: :rofl: :rofl: :fubar:
Аватар на корисникот
tea4e

Жолто цветче
 
28882364
Мислења: 3179
Зачленет: 11 Јул 2012, 13:44
Краевите се шанси за нови почетоци.
Збогувањата се ветувања за повторни средби.

Мислење 12 Јул 2012, 14:21

tea4e напиша:Оваа разделба на Индиски се викала Будаи???
Па изгледа и затоа секогаш кога нешто демек пејат завиваат:Будааи Будаи.... :lol: :rofl: :rofl: :fubar:

да на индиски е бидаии и според индиските обичаи бидаии значело кога ќе се омажат ќерките одат во друга куќа каде што ќе живее со сопругот и имаат многу поразлични обичаи од нас и според мене и многу убави ама некои и тажни
Аватар на корисникот
dragan4eDR

Зелено цветче
 
101306
Мислења: 679
Зачленет: 13 Ное 2010, 18:37
We all have that one person in our life who knows how to bring back the smile on our face...

Мислење 12 Јул 2012, 15:57

Некогаш прават демек песна пејат а тие завиваат Будаии Будаии Будаии

Добро и јас кога ќе стигнам го гледам ама некогаш од овие Индискиве песни да замалиш.Инаку во последноо времее ја имам потзабораенооо серијава...;) ;)
Аватар на корисникот
tea4e

Жолто цветче
 
28882364
Мислења: 3179
Зачленет: 11 Јул 2012, 13:44
Краевите се шанси за нови почетоци.
Збогувањата се ветувања за повторни средби.

Врати се на Серии и емисии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 16 гости