1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разделба (Bidaai)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 1 април 2012.

  1. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.389
    Имам изгледано неколку епизоди и .. не е лоша серијава :)
    Секоја чест за Алек, одлично глуми
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    добра е серијата :)
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  3. gogotea

    gogotea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    13
    зашто волку малку трае не е фер таман ке се загледам и оп крај... :devil:
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Па педери... |( Порано повеќе траеше каде-каде, ама сега ја скратија и плус глуп термин и ставија. Башка реприза нема :worried:
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  5. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    има реприза само за викенд и тоа пак сабајле :( ја сакам серијата како порано да трае подолго многу кратко трае :(
     
  6. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    нема да се изнервирате ама ова што ке ви го пишам ако несакате да дознаете сто к есе случи после 200-300 епизоди не читајте во спојлерот
    ранивер и садаха ке умрат а рагина ке се омажи за некој кој навистина ке се вика аномал и алес ке се омажи и пак ке стане психички нестабилен и нема да се секава на садаха ,ама затоа што се намалил многу процентот на гледаност на серијата по нивната смрт и поради големата желба на публиката да се вратат садаха и ранивер одлучиле да ја вратат садаха како некоја што мнгоу личи на неа ама сосема друг карактер а за ранивер не се знае дали ке го врата
     
  7. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    :( зошто беее??? :( Епа ќе престанам да гледам тогаш, само среќните моменти ќе си ги гледам... :worried:
     
  8. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    71
    Ај кажете ми кое време игра сега серијава пошто редовно ја следев од 16:05 некаде почнуваше , ама еве веќе цела недела нема :@
     
  9. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Сега е во 11:10, а реприза нема. :devil: Еве драганче пишала дека има за викенд сабајле реприза, тоа се веројатно од цела недела.
     
  10. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    јас знаев дека тоа ќе се случи ама не сакав да го напишам зашто сигурно ќе се разочарате од серијата но нема потреба од тоа зашто накрај пак среќно ќе заврши серијата

    http://www.youtube.com/watch?v=7pN9oRsA-NQ
     
  11. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Од сите индиски серии оваа е најубава. Редовно ја гледам ;)
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Епа мене не може да ми е среќен крајот
    кога ги нема Ранвир и Садха :(
    Многу ми е жал и за Рагини, цело време е тажна и само нешто на неа и се случува, прво никој не ја сака, па сега сакат да ја мажат за некој што таа не го сака, па накрај уште и
    мажот и сестрата ќе ги изгуби ;(
     
    На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    така испаднало веројатно затоашто Садха ќе се откаже од улогата па некако ќе ја натераат пак да ја има во улогата а за Ранвир незнам :(

    [​IMG]
     
  14. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Дечки јас денес се успав и не гледав :( Ај вие што гледате поредовно пишете ми што се случи??? Ако не ви е тешко... :) Благодарам однапред
     
  15. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    хмм... Вака Алек нели слушна како зборуваат Навин и Камо и Садна и ранвир му поверуваа затоашто подоцна Малти ќе се јави и ќе му каже за навин но нема се туку од околу само ќе му каже дека дента кога беше апсењето Малти го видела навин во колата задоволен и Ранвир и потоа Ранвир отиде во Делхи да го бара човекот со кој Навин склучил договор затоашто он избега од Анкара во Делхи.Го најде човекот но во тој момент Садна се јави и овој замалце ќе му избегаше на Ранвир.Свршувачката на Рагини е закажана за утре.Целото семејство ќе оди во посета на братот на Рагини освен,Рагини и ќе му кажат за свршувачката и он одма ќе помисли на условот што Васундра го постави и и кажа на мајка му да ја викне Рагини (изгледа утре ќе биде тоа што ќе зборуваат).И Садна ќе побара дозвола од Васу да оди кај вујко и со Алек и оваа ќе ја праша зашто и Садна ќе и каже за свршувачката ивасу ќе и каже на Садна дека брат и ќе биде ослободен после свадбата на Рагини.И за следната се покажа дека за време на свршувачката на Рагини ќе дојде Ранвир баш во тој момент кога свршеникот на Рагини ќе треба да и го стави прстенот. ( Се надевам ме разбра :D ) утре ќе биде интересна епизодата :P :angel:
     
  16. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Прашањето беше за епизодата од понеделник :lol: ама нема врска, во секој случај ни денес не гледав. Ти благодарам многу Драганче :* Утре обавезно ќе гледам и ќе се вклопам :)
     
  17. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Лелеј ајде овие турскииве серии,туку и овие индискиве ги има многу. :rofl:
    Абе и многу заразуваат :lol: Иначее ја гледам кога ќе можам....и од Индискиве како најубава да ми е... :rofl:
     
  18. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Оваа разделба на Индиски се викала Будаи???
    Па изгледа и затоа секогаш кога нешто демек пејат завиваат:Будааи Будаи.... :lol: :rofl: :rofl: :fubar:
     
  19. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    да на индиски е бидаии и според индиските обичаи бидаии значело кога ќе се омажат ќерките одат во друга куќа каде што ќе живее со сопругот и имаат многу поразлични обичаи од нас и според мене и многу убави ама некои и тажни
     
  20. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Некогаш прават демек песна пејат а тие завиваат Будаии Будаии Будаии

    Добро и јас кога ќе стигнам го гледам ама некогаш од овие Индискиве песни да замалиш.Инаку во последноо времее ја имам потзабораенооо серијава...;) ;)