1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Stand Up Comedy with Marjan Gjorgievski

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од thelittle17, 24 октомври 2011.

  1. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    На неговата фан страница на facebook пишуваше дека кога ќе се стопеле снеговите ќе имало ново видео :lol:

    Ама Марјан е стварно супер!!!Супер му се видеата,и ликовите(изронатата во суратот)!Секоја чест за неговиот смисол за хумор,сарказам :clap: :clap: :clap: :clap:

    Го гледав и во живо,кога беше во Havana.Од смеење ме болеше устата и стомакот :rofl: :rofl: :rofl:
    Настан кој не се заборава.Стварно беше супер!!!
     
  2. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски
    Нема уште ново видео? :wasntme:
     
  3. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Не сеуште нема, да поминале прво празниците. Ако барем нека биде квалитетно видото, а не како што имаше неколку промашувања како ради редум да ги правел
     
    На crazylady, Elennaa и INSIDIOUS им се допаѓа ова.
  4. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.194
    Marjan Gjorgievski FAN PAGE

    Брат брата не рани, тешко тој шо има брат педер.

    Е ова ме пречека на фб сабајлево,
    СРАМОТА, млад и современ дечко да каже вакво нешто.
    Искрено, мислев дека сме ја надраснале хомофобијата во Македонија но за жал не е така.
    :( :o :tmi:
     
  6. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Сарказам???
    Од тоа јас што сум го видела нема никаде сарказам. Туку апла навреди и директни "шеги"
     
    На TennisBabe и Elennaa им се допаѓа ова.
  7. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Сите му ги имам изгледано, кај и да е треба и ново да излезе. Добар е стварно, знае да не насмее и преку хумор ја прикажува реалноста. :D Фаворити: ноќен живот, манекенки, куќни слави, утринска програма, тв серии, лаги, студенти, глупи луѓе и така... сите се добри, ама секако има разлика не се сите толку интересни :)

    А за тоа дека е предиректен, да, е, не знам колку е тоа добро но во некои клипчиња преку исмејувањето како да приметувам дури и таква нервоза како презир и предрасуди кон одредена група луѓе пр. во Богати луѓе еве нека биде. Не ми се допаѓа што скоро во сите клипчиња настапува со некој мрчаторски тон.
     
  8. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Голема работа ако пишал таков статус. |(
    На денешниот ден секој има невкусна шега на сметка на хомосексуалците и што, демек хомофоби сме ууууу апокалипса, нешто страшно.
    Актерите пак, посебно имаат слобода и честопати знаат да тропнат некоја шега поврзана со нив, па не се сфаќа толку трагично и сериозно. Еве пр. денес во Универзална Сашо Тасевски има stand up comedy специјално за денов на геј популација, во најавата збори ко демек: „пазете во овие ладни денови да не ви го оп*е некој од позади“. И што?
    Мислам дај оладете, претерувате со барање на влакно во јајце.
     
    На Lacrimosa и happygirl им се допаѓа ова.
  9. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.194
    Чекај малце ако разбирам добро во оваа тема немам право да искажам свое мислење???
    Значи како што велиш секој има право да каже невкусна шега а јас немам право да дадам критика?
    А јас пак мислев дека за тоа постои форумот.
    И не, не барам влакно во јајце на оваа тема сум пишувала и позитивни работи, едноставно разочарана сум од статусот затоа што воопшто не е смешен, напротив. Ако ти уживаш во исмејување на хомосексуалците јас навистина не сметам дека животот би ми бил тежок доколу брат ми е хомосексуалец.
     
  10. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Никој не ти забрани да кажеш критика, ниту пак ти го спомнав брат ти и направив споредба на статусот со тоа што ти замисли дека брат ти е геј. :^)

    Пак ќе кажам, милион актери јавно искажале хомофобија па не дека светот се срушил или моралните вредности опаднале ради нечив статус или мислење.

    Брееее голема работа ако пишал Марјан Ѓоргиевски статус за геј-луѓето.
    Нити е некој којзнае каков човек па да му цитирам статус овде, и да се чудам како можел да го напише.
    Толку. Како што ти имаш мислење, имам и јас.
    Судирот на различни мислења не значи дека некој ти брани да напишеш критика. И да ти бранел, ти пак ја напиша, па ништо не ти се случи. Форум е, така? ;)
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.100
    Добро е да се бориме против хомофобијата,ама не можеме никому да замериме ако е хомофоб.Едно време ги сметаа за латентни хомосексуалци,но не се согласувам воопшто,преповршен е заклучокот и генерален.
    Иако,тврдам дека никогаш нема да изумрат шегите за хомосексуалците. Епа подобро да има шеги, него ли да ги убиваат и дискриминираат. Некои работи се многу подлабоки отколку едноставно прифаќање и отфрлање. Зошто баш на Маријан му замери?! Денес сите се шегуваат за овој ден,иако веќе се помалку се зборува за денов.
    Хомофобичноста не е стереотип кој може да се отфрли така лесно,а да бидеме реални,дотичниов не го пишал ради тоа,туку ради шеговитост.
    Мислам дека на форумов има и многу покруцијални теми на кои не е коментирано,отколку Маријан и хомофобијата.
    Има тема,повелете таму ќе продолжиме да зборуваме за оваа проблематика.
     
  12. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Шо го снема човеков? Да не му се случи нешто? :?:
    Од кога нема ново видео веќе, ехеее... Да не знае некој кога ќе има?
    Иначе многу ми е интересен. И се што кажува е вистина. Баш таков е македонскиот менталитет и тој успева на некој хумористичен и шеговит начин да го прикаже тоа. Алал да му е на човекот! :D
     
  13. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Marjan Gjorgievski FAN PAGE
    НА 12 ФЕВРУАРИ ЈА ИМАТЕ ПРЕД ВАС НОВАТА ЕПИЗОДА! ( а на 20 ти имате изненадување... само треба да се истрај во едно вакво шашаво време )
    Unlike · · Share · Yesterday at 8:48pm ·



    :)
     
    На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Паузираше за време на празнициве :D :D :rofl: :rofl: :rofl:
     
  15. MilaKunis

    MilaKunis Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    25
    Без сомнение не освои сите. :)
     
  16. Sandret0o0o0o

    Sandret0o0o0o Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Дечкото е едноставно супер..Многу е реален и зема примери од реалниот свет.Значи со еден збор човекот е ТОП.Немам лош коментар за него.Едноставно знае како да ве насмее на оние ситуации кои што секојдневно ги доживувате а не обрнувате никакво влијани е на нив.Го чекам неговото следно видео :P
     
  17. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.580
    Допаѓања:
    3.203
    Утре е Струга и се мислам дали да одам пак :)
     
  18. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Одиии... :*
    Денес е новото видеооо... Еее издржав без Маријан цела зима. :( ЕДВАЈЈЈ ЧЕКАМММ :lol:
     
  19. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
    Човекот е закон. 8) :lol:
     
  20. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.580
    Допаѓања:
    3.203
    На Plavusa.17 и TheaEsposito им се допаѓа ова.