ТЕМА: Судбината на Фатмаѓул (Fatmagül'ün Suçu Ne?) [Сител]

  • Во оваа категорија се дозволени само теми од типот Наслов на македонски (Оригинален наслов).
  • Пожелно е при отворање на тема да се стави слика (постер) од серијата.
  • Ако сакате да откриете детали од содржината на серијата, користете го BB-кодот spoiler за да го поставите тој дел од вашето мислење како скриен текст.

Мислење 10 Окт 2013, 14:14

nena2010 напиша:
cresa-jagoda напиша:Колку епизоди има серијава? :?:

Оригинал 80 епизоди. Е сега кај нас не знам како ќе кратат.

150 не ни бегаат. ;)
Аватар на корисникот
Heartbeat

Сино цветче
 
194800
Мислења: 365
Зачленет: 10 Авг 2013, 10:59
Локација: London,UK
Don't think second best, be number ONE!
Скриен текст: покажи
Слика
Слика
Слика
Слика

Мислење 10 Окт 2013, 21:42

nena2010 напиша:
lana.del-rey напиша:Серијата е во модерно време или.. ? :D

Серијата се случува во периодот од 2010-2012 година.

Ана.Бела ти пратив приватна порака :)

може и на мене да ми испратиш линк за да ја гледам со превод :wasntme: ?
Аватар на корисникот
eliesaab

Зелено цветче
 
7855572
Мислења: 635
Зачленет: 27 Апр 2013, 20:39
Локација: далеку, премногу далеку...
Скриен текст: покажи
I’m looking for someone who….someone I can trust.Someone strong, someone at peace with themselves.Someone better than me.Someone who knows the worst side of me and still loves me.- Patrick Jane

Мислење 11 Окт 2013, 23:24

И јас сум го гледала,не можев крајот да си го догледам,ама еве сега кога ќе почни кај нас ќе го гледам целосно :) Иначе многу е убав филмот,но и доста потресен... Добро смислен и прикажан. Ќе видите,ќе ве освои :)
Аватар на корисникот
Divinebutterfly

Жолто цветче
 
925017082
Мислења: 2842
Зачленет: 17 Јул 2011, 15:10
Локација: Outher space
Слика
Кој се бори, може да изгуби. Кој не се бори има веќе изгубено !!!

Мислење 12 Окт 2013, 13:28

eliesaab напиша:
nena2010 напиша:
lana.del-rey напиша:Серијата е во модерно време или.. ? :D

Серијата се случува во периодот од 2010-2012 година.

Ана.Бела ти пратив приватна порака :)

може и на мене да ми испратиш линк за да ја гледам со превод :wasntme: ?

ja imam simnato preku torrent na www.srbijaclub.com a ja imas i na www.natabanu.com kako Izgubljena cast.
Аватар на корисникот
nena2010

Жолто цветче
 
29611423
Мислења: 2548
Зачленет: 21 Дек 2010, 15:04
Слика

Мислење 13 Окт 2013, 15:18

може и на мене да ми испратиш линк за да ја гледам со превод :wasntme: ?[/quote]

ja imam simnato preku torrent na http://www.srbijaclub.com a ja imas i na http://www.natabanu.com kako Izgubljena cast.[/quote]

Благодарам :*
Скриен текст: покажи
А и овие Сител ја претераа :^)
:fubar: кога е толку убава и поучна зошто веднаш не ја даваат серијата ... наскоро ... после 3 недели |-)
Аватар на корисникот
eliesaab

Зелено цветче
 
7855572
Мислења: 635
Зачленет: 27 Апр 2013, 20:39
Локација: далеку, премногу далеку...
Скриен текст: покажи
I’m looking for someone who….someone I can trust.Someone strong, someone at peace with themselves.Someone better than me.Someone who knows the worst side of me and still loves me.- Patrick Jane

Мислење 13 Окт 2013, 15:48

И мене многу ме нервираат овие на Сител затоа што не знаат по колку серии наеднаш даваат.Наместо да ја довршат Бурни времиња тие почнуваат нова. Па кога ке почнат да ја даваат секој ден овие што сега ги даваат ке ги разделат само за викенд и така има да ги гледаме до незеборав Солзите и Аси.А за Бурни времиња многу ми е мака оти не ја довршија, не за мене, јас ги изгледав на турската директно додека траеше и знам како заврши, ама ми е криво за стариве (мајка ми,бабите по комшии) препекаа по серијата.Во мај им ја прекинаа и денес- утре, денес -утре, заборавија што гледаа и можеби како лани, од летото кога ја прекинаа дури во март ја почнаа и што дадоа, неколку серии до мај и ја прекинаа и сега или нема веке да ја дадат или ако ја дадат дури по нова година.Истото важи и за Канал 5. Тие пак се посебна приказна, остај што прекинаа безброј серии (сестри, лале,опасна убавина....) еве и Величенствениот никаде го нема а репризираат стари емисии со нови имиња.
Аватар на корисникот
Toprak

Сино цветче
 
24949
Мислења: 322
Зачленет: 22 Јун 2012, 20:44

Мислење 13 Окт 2013, 16:23

Toprak напиша:И мене многу ме нервираат овие на Сител затоа што не знаат по колку серии наеднаш даваат.Наместо да ја довршат Бурни времиња тие почнуваат нова. Па кога ке почнат да ја даваат секој ден овие што сега ги даваат ке ги разделат само за викенд и така има да ги гледаме до незеборав Солзите и Аси.А за Бурни времиња многу ми е мака оти не ја довршија, не за мене, јас ги изгледав на турската директно додека траеше и знам како заврши, ама ми е криво за стариве (мајка ми,бабите по комшии) препекаа по серијата.Во мај им ја прекинаа и денес- утре, денес -утре, заборавија што гледаа и можеби како лани, од летото кога ја прекинаа дури во март ја почнаа и што дадоа, неколку серии до мај и ја прекинаа и сега или нема веке да ја дадат или ако ја дадат дури по нова година.Истото важи и за Канал 5. Тие пак се посебна приказна, остај што прекинаа безброј серии (сестри, лале,опасна убавина....) еве и Величенствениот никаде го нема а репризираат стари емисии со нови имиња.

Да не одиме оф топик, јас не знам како ќе ја синхронизраат серијава!!! Ќе ја уништат, од трагедија ќе ја направат комедија. Гледајте си ја на туски со српски превод на нет, верувајте поубава е. Ако ја стаат Јелена Жугич да ја синхронизира Фатмагул или Мерием пишите пропало. А баш ме интересира Керем кој ќе го синхронизра. |(
Аватар на корисникот
nena2010

Жолто цветче
 
29611423
Мислења: 2548
Зачленет: 21 Дек 2010, 15:04
Слика

Мислење 13 Окт 2013, 18:04

Јас сум веќе на 10 епизода,ја гледам со српски превод,не сакам ни да замислам каква би била синкронизирана серијава,масакар како и сите други до сега што ги синкронизираа.а Рубенс Муратовски е скоро секогаш "главен херој" така да не му бега Керем.
Аватар на корисникот
ane.bella

Зелено цветче
 
544225
Мислења: 871
Зачленет: 18 Јун 2011, 13:09
Локација: Somewhere Over The Rainbow
Слика
Meni je Shopping jedini DOPPING

Мислење 13 Окт 2013, 19:55

ane.bella напиша:Јас сум веќе на 10 епизода,ја гледам со српски превод,не сакам ни да замислам каква би била синкронизирана серијава,масакар како и сите други до сега што ги синкронизираа.а Рубенс Муратовски е скоро секогаш "главен херој" така да не му бега Керем.

И како ти е допаѓа досега серијата? јас првите 20 епизоди не знам како ги изгледав, мислам дека се убив од плачење!!!
Аватар на корисникот
nena2010

Жолто цветче
 
29611423
Мислења: 2548
Зачленет: 21 Дек 2010, 15:04
Слика

Мислење 13 Окт 2013, 21:05

ane.bella напиша:Јас сум веќе на 10 епизода,ја гледам со српски превод,не сакам ни да замислам каква би била синкронизирана серијава,масакар како и сите други до сега што ги синкронизираа.а Рубенс Муратовски е скоро секогаш "главен херој" така да не му бега Керем.

Рубенс Муратовски одамна го нема, дури и на Две фамилии не ја доврши синхронизацијата на Огуз.Изгледа се откажа од синхронизација.
На Сител познати машки ликови синхронизираат Предраг Павловски, Зоран Љутков,Дејан Лилиќ и Драган Спасов Дац.
А Јелена Жугиќ ја користат за синхронизација на некоја откачена баба да се дере ко нетачна како онаа Нериман од Аси.
Јас наискрено можам сите да ги поднесам ама недај Боже Биљана Беличанец да ја ангажираат.Таков демонски глас на телевизија до сега не сум чула.
Аватар на корисникот
Toprak

Сино цветче
 
24949
Мислења: 322
Зачленет: 22 Јун 2012, 20:44

Врати се на Серии и емисии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: atala, Barbica, ivinakit, Nezamenliva, Sfera и 16 гости