1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Судбината на Фатмаѓул (Fatmagül'ün Suçu Ne?) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lella, 4 октомври 2013.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Beren Saat
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  2. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Toprak или Нена2010 ќе може во споилер какви проблеми ќе и прават овие додека Керем е во затвор?
    Наместо да спремам испит окапав пред лаптоп гледајќи ја серијата :tmi:
     
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ја загледав ептен серијава, од прва епизода ми се допадна, ама премногу тагував за Фатмаѓул, се соживеав толку што мене ми беше тешко, највеќе ради соништата што ги имаа со вереникот, си замислив како е не дај боже сите планови за иднината да ти се срушат преку ноќ.
    По ова што прочитав, далеку е од како што ја замислував понатаму, иако претпоставував дека ќе остане со Керем. Не знам зошто, мислам дека понатаму нема да ми се допаѓа, ама ќе видиме. Не ми се допаѓа тоа што ќе биде мажена за некој што нема да го сака, без разлика што е добар и не ја повредил, таа ќе го гледа како непријател и нема да биде среќна.
    Во секој случај, интересна серија и доста поразлична. И јас за "Аси" мислев дека е посебна, ама и таму го отупеа некако. А кога сме кај синхронизацијата на Рахми...... ужас. Комплетно ретардиран го направија човеков.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    Ох како ќе го смениш мислењето. Ќе видиш во кој звер ќе се претвори Мустафа а колкава ќе биде љубовта меѓу Фатмаѓул и Керим.

    еве неколку сцени од тоа што следува понатака

    [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG]
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    И ја бев во истата заблуда еднаш. :) Сеа сфаќам зошто за Мустафа стаиле глумец со толку одбивна фаца левел мушка Катја од Притаени страсти. :puke:

    A од дебиливе, мислам дека највеќе беше крив Ердоган (зборам за случката). Тој беше тој кој ги охрабри да ја силуваат (ако се сеќавате поради ставот дека стрико му е неправеден кон него и татко му по прашање фирмата, нивното учество и сл и беше најогорчениот во толпата). Да не почнеше тој, другиве мислам дека ќе ја закачаа малце и ќе ја оставеа како што правеа и претходно. Ама овој беше бесен и себичен, сакаше да има и соучесници, само не се сеќавам дали ТОЈ уствари им ја даде дрогата?

    Тоа што ми се допаѓа во серијата е тоа што те поттикнува да веруваш дека правдата донесена од луѓе, земска, преку судови можеби не секогаш е достижна, но Божјата правда, иако некогаш поспора секогаш е достижна. Што се` ќе им се изнаслучува на семејствава, тоа ќе бидат казни кои ниту еден земски суд не може да ги донесе. Или ко шо вика мајка му на Мане во Зона Замфирова „Наклеветена девојка кога ќе проколне, тешко тебе сине.“
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Сакам да ја гледам од првата епизода ама ко ја пуштив на натабану кај прва епизода 40 пишува јас сум грешка некоја или не почнува серијата од таа првата на оваа страница ај ве молам за помош :)
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    На страната имаат утка. Од 2 еп па натаму се во ред .
     
  8. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Некаде првата ја имаше со превод на англиски, мислам на youtube беше ставена, ако ти врши работа...
     
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    Може комотно да почне од 2 ра на натабану зашто всушност е дел од правата епизода а и нема да пропушти ништо.

    Теси тој им ја даде дрогата а Керем за да не се дели ја зеде. Но не ја силуваше он Фатмаѓул.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Знам, за другите зборев. A Keрим е наивен, мисли сите се како него. Убаво го советуваше газдата. Само сакав да се осигурам дека стварно Едо им ја даде...Едо бцкалчето... :D
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    Ердоган ти е едно искомплекисрано копиле, на кое пред крај ќе му дојде памет. Инаку е вечито љубоморен на Селим, потиснуван од страна на Решат Јашаран и збеснат од пари.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Некако карактерно ми личат со
    Мустафа од тој аспект. Мислам која ефектна сцена беше кога Мустафа беше во неговата соба и буричкаше и се воодушевуваше на се` што има
    ...
     
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    Мустафа ти е случај за посматрање, мамино синче без свое ја, кое може да се купи со малку пари,а кој мисли дека е господ кој стапнал на земјава! Ја мислам дека за Мустафа во психатијава може нова гранка да се отвори Мустафизам
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Аааа и мене Ердоган страшно ме нервира. Кај најкрив уште најмалку грижа на совест чувствува од сите. А тој другиот (не му го памтам името), намерно му рече на Керем дека и тој ја силувал (бидејќи не памти), за да не ги издаде. Гадови се сите, а жена му на Селим ја жалам што си зема таква беља на врат, веројатно ќе го остави?
    Инаку, мило ми е што ќе се засакаат Фатмаѓул и Керем, тогаш не ми е тешко да ги издржам сегашниве нервози. :D

    П.С. Да се надоврзам дека навистина ме нервираат нашиве што преведуваат волку неисправно. И да не знаеш добро јазик, па од претпоставка ќе ги погодиш членовите на фамилијата, ова е веќе идиотизам. И веридбата на Селим и неговата девојка ја нарекуваа свадба. Затоа се збунив, си викам ова мора да се чудни богаташки обичаи, ни венчаница, ни веселба, само некои странски хитови и толку. После сфатив.
    И сте приметиле дека турциве на веридбата си ставаат бурми? :^)
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Го средиле гласот од Рахми. Шучур аферим.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    И јас тоа приметив денес, баш си помислив исто како да ни ги прочитале коментариве хаха. :D
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Леле ептен тажна серија се ми е убаво само кога ќе го видам Керем со косата цел филм ми се гади и го прекинувам имам некоја одбивност кон него од зет домазет простичок ко таму и таму исто таков беше и тука иначе глумицата е многу добра и заради неа 50% ја гледам серијава една од поомилените глумици ми е :)
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    Добро утро :)

    Една слика од главните глумци

    [​IMG]

    И она што ве очекува понатаму...
    [​IMG]
     
    На tessie, eliesaab и ane.bella им се допаѓа ова.
  19. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Мукадес ми е ептен одвратна... Тоа устата никако да ја затвори. А Селим Ердоган и оној третиот ми се исти. :D
    Серијава е многу подобра од другите, ќе продолжам да ја гледам. :wasntme:
     
  20. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    на табану има голема утка направено со епизодите.завршува 39еп. Пишува крај на 1 серијал,јас мислев крај на прва сезона.почнув 40 еп. Втор серијал,ама воопшто не ми се поклопуваше со крајот од претходната сезона.разбарав по јутуб и најдов со англиски превод,сфатив дека на табану има скокнато околу 20 епизоди,и тоа она нај важното нај убавото во серијата